Jump to content

Εσωτερικό Φίλτρο


adams27

Recommended Posts

Καλημέρα χρόνια πολλά σε όλους με υγεία

Σήμερα παρατήρησα το εσωτερικό φίλτρο στον μονομαχο δεν δουλεύει σωστά στην έξοδο του νερού είδα την φτεροτη και μου φαίνεται πώς γυμνά με διακοπές.. επίσης όσο ποιο πολύ βαθιά το έχω ποιο χάλια δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκαναν "διακοπές" τα φίλτρα όταν τα είχα στουμπωσει με ενυδρειακο βαμβάκι. Αφαίρεσα λίγο και έστρωσε. :)

Στάλθηκε από το GT-S6500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση μου το πρόβλημα ήταν η υπερβολική ποσότητα και όχι η ύπαρξη του. Εκεί το αλλάζω εύκολα κάθε εβδομάδα, αν ήταν στον πάτο θα ήταν μανίκι η αλλαγή του. Επιπλέον, η εταιρεία εκεί υποδεικνύει ότι είναι η θέση του. :)

Στάλθηκε από το GT-S6500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

προφανως θα σου μπουκωσε..

ανοιξε το και ξεππλυνε ελαφρως τα υλικα σου σε νερο απο το ενυδρειο (οχι μεσα στο ενυδρειο αλλα σε ενα κουβα)..

επισεις οσο τα βυθιζεις δεν τραβαει αερα απο το σωληνακι που ειναι για το το οξυγονο (αν εχεις) και ισως γι αυτο σου φαινεται οτι δουλευει χειροτερα.

Υ.Γ. πιστευω πως σε μικρα εσωτερικα φιλτρα, δεν πρεπει να εχεις βαμβακι.. γιατι μπουκωνει πολυ γρηγορα..

ενα σφουγγαρακι και λιγο βιολογικο υλικο ειναι αρκετα για ενα μονομαχο ή γαριδες..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά σε όλους με υγεία

Σήμερα παρατήρησα το εσωτερικό φίλτρο στον μονομαχο δεν δουλεύει σωστά στην έξοδο του νερού είδα την φτεροτη και μου φαίνεται πώς γυμνά με διακοπές.. επίσης όσο ποιο πολύ βαθιά το έχω ποιο χάλια δουλεύει

Άνοιξε το και βγάλε έξω τη φτερωτή να την καθαρίσεις μήπως έχει μαζέψει ή έχει σπάσει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...