Jump to content

Recommended Posts

Ποσο χρονων ειστε; :thaman:

Link to comment
Share on other sites

42!

Και οι 300 εξαιρετικοί!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

99 και οι 300 αηδια.....

αμερικανικο προιν .......(αν ρωτησετε γιατι το λεο)

32 ετών.

Συμφωνώ!!!!!

Οι Αμερικάνοι βρήκαν τρόπο να κάνουν προπαγάνδα εναντίων των Περσών. (Τώρα που τα βρήκαν σκούρα και προσπαθούν να στρέψουν το βλέμμα της διεθνής κοινότητας εναντίων τους. Τους παρουσιάζουν σαν τέρατα)

Εγώ προσωπικά δεν θα δω την ταινία!!!

Link to comment
Share on other sites

21

Οι 300 καλοί, η αισθητική τους σαν το κόμικ, μόνο που κάποια πράγματα θα έπρεπε να λείπουν

Link to comment
Share on other sites

23!

Οι 300 απαράδεκτοι ιστορικά… :thaman:

Το μόνο ελαφρυντικό… ότι η ταινία στηρίχτηκε σε κόμικς και όχι στην πραγματική ιστορία!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι Αμερικάνοι βρήκαν τρόπο να κάνουν προπαγάνδα εναντίων των Περσών. (Τώρα που τα βρήκαν σκούρα και προσπαθούν να στρέψουν το βλέμμα της διεθνής κοινότητας εναντίων τους. Τους παρουσιάζουν σαν τέρατα)

41

συμφωνώ με αυτή την άποψη …

.. είναι στα πλαίσια της ταχτικής τους .. θυμηθείτε την περίοδο του ψυχρού πολέμου

Link to comment
Share on other sites

45

Τι περιμένεις...? Χόλυγουντ..!

Μου φαίνεται τελικά ότι είναι πολύ καλύτερο το... Μπόλυγουντ.

Υ.Σ.: Ωραίο αυτό, μου άρεσε! Μονολεκτικές απαντήσεις και άσχετο με το θέμα σχόλιο από κάτω... :thaman:

Link to comment
Share on other sites

22....οι 300 απο εφε καλα ητανε αλλα απο ιστορια ειναι κλασσικη αμερικανια.γνωμη μου ομως ειναι οτι εχουμε πολλες απαιτησεις την στιγμη που ενω ειναι δικη μας η ιστορια δεν εχουμε αξιωθει να γυρισουμε κατι καλυτερο σαν ταινια απο αυτο!!!

Έγινε επεξεργασία - aquamania
Link to comment
Share on other sites

25

Εγω δεν το εχω δει ακομα!! :thaman:

Link to comment
Share on other sites

50

Δεν το είδα και ούτε πρόκειται, προτιμώ να διαβάσω τα Μικυ Μάους της κόρης μου.... :thaman::thaman::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

28..οι 300 ηταν διασκεδαστικοι..αυτος δεν ηταν ο σκοπος εξαλλου? δεν περιμενε φαντάζομαι κανεις σας να διδαχθει ιστορια απο κινηματογραφο ιδιαιτερα απο αμερικανους!! εγω πηγα μονο να δω μια ταινια..ειναι τροπος διασκεδασης..μην τα μπερδευουμε!!:thaman:

Link to comment
Share on other sites

28!

Μην ξεχνάμε ότι πρέπει να κρίνουμε την ταινία βάση του κομικ (δεν είναι μια ιστορική ταινία........)!

Δεν την είδα ακόμα ....... :thaman:

Link to comment
Share on other sites

Το εργο ηταν καταπληκτικο .. απλα δεν ηταν ντοκυμαντερ της ΝΕΤ αυτη ηταν η διαφορα ...

Link to comment
Share on other sites

:thaman:

28!

Μην ξεχνάμε ότι πρέπει να κρίνουμε την ταινία βάση του κομικ (δεν είναι μια ιστορική ταινία........)!

Δεν την είδα ακόμα ....... :thaman:

Έλα βρέ φίλε kouzman,

Την κρίνουμε, πώς δεν την κρίνουμε! Την Ιστορία μας παίρνουν, την αλλάζουν, την φέρνουν στα μέτρα τους και μας την παρουσιάζουν στο πιάτο να την δούμε!

Και οι 300 του Λεωνίδα ΔΕΝ είναι προπάντων κόμικ! :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

:wootwoot:

Έλα βρέ φίλε kouzman,

Την κρίνουμε, πώς δεν την κρίνουμε! Την Ιστορία μας παίρνουν, την αλλάζουν, την φέρνουν στα μέτρα τους και μας την παρουσιάζουν στο πιάτο να την δούμε!

Και οι 300 του Λεωνίδα ΔΕΝ είναι προπάντων κόμικ! ;)

:thaman:

Χίλια συγνώμη φίλε μου αλλά δεν φταίω εγώ που δεν γνωρίζεις τους 300 του Μιλλέρ!

:thaman:

Link to comment
Share on other sites

:thaman:

Χίλια συγνώμη φίλε μου αλλά δεν φταίω εγώ που δεν γνωρίζεις τους 300 του Μιλλέρ!

:thaman:

Σίγουρα θα μιλάς για το comic, ε! και αυτό δεν πάει πίσω έστω κι αν μου αρέσουν τα comics.

Πότε και που γεννήθηκε αυτός ο Frank Miller?

Link to comment
Share on other sites

οι 300 ειναι η πιο ωραια ταινια .Πηγενετε να τη δειτε οσοι δεν την ειδατε και μη βγαζετε συμπερασματα.

Link to comment
Share on other sites

29.

οι 300 ηταν διασκεδαστικοι..αυτος δεν ηταν ο σκοπος εξαλλου? δεν περιμενε φαντάζομαι κανεις σας να διδαχθει ιστορια απο κινηματογραφο ιδιαιτερα απο αμερικανους!! εγω πηγα μονο να δω μια ταινια..ειναι τροπος διασκεδασης..μην τα μπερδευουμε!!:thaman:

Μην ξεχνάμε ότι πρέπει να κρίνουμε την ταινία βάση του κομικ (δεν είναι μια ιστορική ταινία........)!

Συμφωνω με τα παραπανω ... αλλα πιστευω οτι αν τα εκαστοτε βασισμενα σε ιστορικα γεγονοτα εργα ( 300, Μ. Αλεξανδρος κ.τ.λ ) συνδιαζαν τα εφε που εχουν, με σεναριο την πραγματικη ιστορια θα ηταν πολυ καλυτερα αφου θα ελλειπαν οι υπερβολες και η επιροη του σεναριογραφου απο την σημερινη εποχη.

Δυστυχως ομως η καθε ταινια πρεπει να περασει καποιο γεωπολιτικοοικονομικο μηνυμα οποτε.... :thaman:

Αξιζει παντως να δεις τους 300 (στον κινηματογραφο οχι στο σπιτι). Ειναι εντυπωσιακη ταινια.

Link to comment
Share on other sites

δειτε εδω:http://www.youtube.com/watch?v=wDiUG52ZyHQ

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια η ταινια.

Link to comment
Share on other sites

32

Συμπαθητική εφόσον θυμόμαστε ότι είναι κόμικς.

Εγώ περιμένω να δω αν θα γυριστούν οι Πύλες της Φωτιάς. Εάν πλησιάσει την ατμόσφαιρα του βιβλίου τότε θα είναι φοβερή ικανοποιώντας και τους πιο απαιτητικούς.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...