Jump to content

Recommended Posts

35

28..οι 300 ηταν διασκεδαστικοι..αυτος δεν ηταν ο σκοπος εξαλλου? δεν περιμενε φαντάζομαι κανεις σας να διδαχθει ιστορια απο κινηματογραφο ιδιαιτερα απο αμερικανους!! εγω πηγα μονο να δω μια ταινια..ειναι τροπος διασκεδασης..μην τα μπερδευουμε!!:thaman:

Το παραπάνω είναι ακριβώς ότι πιστεύω και εγώ.

Αλήθεια Black_Tetra πόσων χρονών είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Εσυ Gutsi να κοιτας τη δουλεια σου. Αν ηθελα θα απαντουσα εγω.

Υ.Γ. στο προφιλ μου γραφω το 1995(γεννημενος) και οχι κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Το εργο ηταν καταπληκτικο .. απλα δεν ηταν ντοκυμαντερ της ΝΕΤ αυτη ηταν η διαφορα ...

;):thumbup:

31 και το εργο ηταν ολα τα λεφτα..... :thaman:

Εγώ περιμένω να δω αν θα γυριστούν οι Πύλες της Φωτιάς. Εάν πλησιάσει την ατμόσφαιρα του βιβλίου τότε θα είναι φοβερή ικανοποιώντας και τους πιο απαιτητικούς.

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ.....Κριμα που τα επομενα του Steven Presfield δεν ηταν τοσο καλα. Αλλα μετα το απολυτο, ολα τα αλλα φαινονται ποιο φτωχα... Οσοι δεν το εχετε διαβασει να το κανετε. Ιστορικο μυθηστορημα μεν αλλα....απιστευτο και τρομαχτικα κοντα στην αληθεια.. :wootwoot:

Στα ελληνικα λεγεται "Οι πυλες της φωτιας". :thaman:

Link to comment
Share on other sites

40

Και οι 300 κάθε άλλο παρά υπέρ των Αμερικάνων είναι. Για όσους δεν το πρόσεξαν όλοι οι Έλληνες μιλούν με Βρετανική προφορά και όλοι οι Πέρσες με Αμερικάνικη...

Link to comment
Share on other sites

το εργο ηταν ολα τα λεφτα.....

ε , τι λεμε τοση ωρα.

Link to comment
Share on other sites

27 ετών

όπως είπα και πρίν τουλάχιστον οι αμερικάνοι ασχολήθηκαν

με το να φτιάξουν τους 300 σε ταινία για όποιους λόγους το έκαναν

εμέις εδώ δεν ασχολούμαστε και είναι κρίμα για μια χώρα με τέτοιο πολιτισμό

μόνο κατι παιδάκια που καίνε την σημαία μας βλέπω στην τηλόραση

Link to comment
Share on other sites

:thaman:
Link to comment
Share on other sites

28

οι 300 , καλη ταινια αλλα μπορουσε να ηταν και καλυτερη αν βοηθουσαν και οι ελληνες.

Link to comment
Share on other sites

28!

Μην ξεχνάμε ότι πρέπει να κρίνουμε την ταινία βάση του κομικ (δεν είναι μια ιστορική ταινία........)!

Δεν την είδα ακόμα ....... :thaman:

19

Και συμφωνώ με το παραπάνω. Ποιος βγήκε να πει πουθενά πως ήταν από την ιστορία οι άνθρωποι το είπαν είναι από το κόμικ τι κόλλημα έχετε φάει δεν κλαταλαβένω.

Link to comment
Share on other sites

38 όσο αφορά την ταινία – ταινίες δεν είναι εύκολο να παρουσιαστεί σε έργο το βιβλίο είτε είναι ιστορία η μύθος χωρίς να τραβηχτή το θέμα και πάντα με γνώμονα το κέρδος που θα αποφέρει . βασικά είναι να το βλέπεις σαν ταινία γιατί αλλιώς θα δεις διαφορετικά πράγματα

Link to comment
Share on other sites

24 και οι 300 είναι απαράδεκτοι. Επίσης την ίδια άποψη έχω και για την Τροία, κοιτώντας ιστορικά την ταινία. Παρουσιάζονται ανακρίβειες και πράγματα τα οποία αν δεν έχεις διαβάσει την Ιλιάδα δε θα πάρεις μυρωδιά τι γίνεται και γιατί συμβαίνει ότι συμβαίνει. Θα πω ένα παράδειγμα, ο Αχιλλέας έφερνε περισσότερο στο Ράμπο και ενώ δεν ήταν κοινός θνητός κατάφερε το σαμιαμίδι ο Πάρης και του έριξε (τυχαία) τα βέλη στη φτέρνα. Σε ποιο σημείο της ταινίας όμως αναφέρθηκε ότι όταν τον βούταγε η Θέτις στα νερά της Στύγας, πιάνοντας τον από την φτέρνα,με αποτέλεσμα να είναι και το μοναδικό τρωτό του σημείο? :thaman: Για αυτό και μόνο, όποιος μπορεί να κρίνει ξεφεύγοντας από τα εφέ που όντως είναι το μέσο για πιο πολύπλοκες αισθητικές διευθετήσεις, θα συμφωνήσει ότι η ταινία δεν αξίζει. :thaman:

Edit: υπάρχει και το σχετικό ανέκδοτο για τους 300, αλλά είναι λίγο βαρύ...

Έγινε επεξεργασία - george hmmy
Link to comment
Share on other sites

24 και οι 300 είναι απαράδεκτοι. Επίσης την ίδια άποψη έχω και για την Τροία, κοιτώντας ιστορικά την ταινία. Παρουσιάζονται ανακρίβειες και πράγματα τα οποία αν δεν έχεις διαβάσει την Ιλιάδα δε θα πάρεις μυρωδιά τι γίνεται και γιατί συμβαίνει ότι συμβαίνει. Θα πω ένα παράδειγμα, ο Αχιλλέας έφερνε περισσότερο στο Ράμπο και ενώ δεν ήταν κοινός θνητός κατάφερε το σαμιαμίδι ο Πάρης και του έριξε (τυχαία) τα βέλη στη φτέρνα. Σε ποιο σημείο της ταινίας όμως αναφέρθηκε ότι όταν τον βούταγε η Θέτις στα νερά της Στύγας, πιάνοντας τον από την φτέρνα,με αποτέλεσμα να είναι και το μοναδικό τρωτό του σημείο? :thaman: Για αυτό και μόνο, όποιος μπορεί να κρίνει ξεφεύγοντας από τα εφέ που όντως είναι το μέσο για πιο πολύπλοκες αισθητικές διευθετήσεις, θα συμφωνήσει ότι η ταινία δεν αξίζει. :thaman:

Edit: υπάρχει και το σχετικό ανέκδοτο για τους 300, αλλά είναι λίγο βαρύ...

:wootwoot:;)

Link to comment
Share on other sites

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ.....Κριμα που τα επομενα του Steven Presfield δεν ηταν τοσο καλα. Αλλα μετα το απολυτο, ολα τα αλλα φαινονται ποιο φτωχα... Οσοι δεν το εχετε διαβασει να το κανετε. Ιστορικο μυθηστορημα μεν αλλα....απιστευτο και τρομαχτικα κοντα στην αληθεια.. :thaman:

Στα ελληνικα λεγεται "Οι πυλες της φωτιας". :thaman:

:wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

:bowdown: 29 Την ταινια δεν την ειδα ακομη.Δεν με ενθουσιαζει ομως
Link to comment
Share on other sites

22 χρονων είμαι και η ταινία 300 είναι πολυ καλή αλλά κάποιοι μιλανε για προπαγάνδες και και και ..."και δεν θα παω να την δω" ...αφου ρε παιδιά δεν την έχετε δει τι εκφράζετε άποψη?ακουτε τι λένε οι άλλοι?εγω την είδα και φυσικά δεν είναι ΙΣΤΟΡΙΚΗ βασίζεται σε ΚΟΜΙΚ(και ο δημιουργός του κόμικ είναι προπαγανδιστής??? Ε Λ Ε Ο Σ!) άλλωστε όλα αυτά που λέτε εφαρμόζουν σε μια νέα ταινία που ετοιμάζεται στο χολιγουντ για τον λεωνίδα και τους 300.εκει να τα πείτε αυτά αφου την χαρακτηρίζουν ιστορική(οι παραγωγοί των "300" ποτέ δεν την είπαν ιστορική)..μην γίνεστε παπαγαλάκια και ξερόλες. Οι ροκιές και οι μεταλ μουσικές που είχαν οι "300" ήταν πολύ ωραίες :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

:bowdown:
αφου ρε παιδιά δεν την έχετε δει τι εκφράζετε άποψη?
Link to comment
Share on other sites

Στα 32... :bowdown:

Σούπερ ταινία.. αλλά ταινία...

...και όσο για την ιστορία μας... μακάρι να την διαβάζαμε όλοι, να την είχαμε μέσα μας και να την μεταφέραμε στους γύρω μας...αλλά μέχρι τότε (και αν γίνει ποτέ) θα περιμένουμε ταινίες να ξεστραβωθούμε.... με όλα τα στραβά και παρεεμηνείες που θα μας προσφέρουνε:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

28

καλή ταινία για να περάσεις το σαββατόβραδο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...