Jump to content

Σε πόσες ημέρες βλέπετε να γεννά ?


miatafly

Recommended Posts

Σε πόσες ημέρες βλέπετε να γεννά η guppyna μου ? :thaman:

post-2503-1174397876_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ποσο καιρο την εχεις εγυο;

Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος :thaman: νομίζω μία εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Είναι μικρή η φωτογραφία και δεν φαίνεται καλά. Αν μπορείς βάλε μια μεγαλύτερη.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν μπορεί να σου πεί πότε θα γεννήσει. Μπορεί να έχει στρεσσαριστεί μέσα στην γεννήστρα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι μικρή η φωτογραφία και δεν φαίνεται καλά. Αν μπορείς βάλε μια μεγαλύτερη.

Ευχαριστώ

Εβγαλα μερικές ακόμη

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον :thaman:

post-2503-1174472679_thumb.jpg

post-2503-1174472695_thumb.jpg

post-2503-1174472706_thumb.jpg

post-2503-1174472718_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι εγυος μονο μια εβδομαδα πρεπει να περιμενεις γιατι η διαρκεια κιυσης στα γκαπυ διαρκει 20-30 μερες.

Υ.Γ:αν θελεις τοσο πολυ να γεννησει ριξε μια κουταλια αλατι στη γεννηστρα.αλλα εγω πρωσωπικα δεν στο συνιστω γιατι αντι να σου κανει 20 μωρα θα σου κανει 10 ή και λιγοτερα.

Link to comment
Share on other sites

...Υ.Γ:αν θελεις τοσο πολυ να γεννησει ριξε μια κουταλια αλατι στη γεννηστρα.αλλα εγω πρωσωπικα δεν στο συνιστω γιατι αντι να σου κανει 20 μωρα θα σου κανει 10 ή και λιγοτερα.

Αυτό πάλι GUTSI που το διάβασες ή ποιος σου το είπε..?

Καλό είναι να μην γράφουμε ότι θέλουμε ή πράγματα που δεν είναι σχετικά με την πραγματικότητα, γιατί το φόρουμ το διαβάζουν και άτομα που δεν ξέρουν ή δεν μπορούν να τα αξιολογήσουν όλα αυτά, με αποτέλεσμα να υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να γίνουν ζημιές από κινήσεις που θα οφείλονται σε λάθος πληροφόρηση...

Αν ρίξει κάποιος μια κουταλιά αλάτι στη γεννήστρα, όχι μόνο δεν θα γίνουν αυτά που λες, αλλά κινδυνεύει να κάψει το ψάρι από οσμωτικό σοκ! Οταν προτείνουμε κάτι, θα πρέπει και σίγουροι να είμαστε για το αποτέλεσμα, αλλά και τον τρόπο αναλυτικά να περιγράφουμε, με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγεται. Αν κάποιος αρχάριος διάβαζε αυτό το ποστ και είχε μια έγκυο γκαππίνα σε γεννήστρα και αποφάσιζε να κάνει κάτι τέτοιο (μη γνωρίζοντας τίποτα άλλο σχετικά) και έπιανε και έριχνε μια κουταλιά της σούπας αλάτι δίπλα στο ψάρι, τι θα γινόταν μετά..?

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΟ Η ΥΓΕΙΑ ΤΩΝ ΨΑΡΙΩΝ, ΟΥΤΕ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΕΔΙΟ ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ..! :thaman:

Link to comment
Share on other sites

μου το ειπαν σε ενα pet shop αλλα και εκεινοι δεν μου το συνηστουσαν να το κανω.αν δεις παραπανω γραφω πως εγω πρωσοπικα δεν το συνιστω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάλι GUTSI που το διάβασες ή ποιος σου το είπε..?

κι εμενα μου το εχουν πει και το δοκιμασα και αντι για 20 -30 με γεννησε (molly) 8 και επεζησαν μονο τα 3 .Τωρα δε ζουν.

Έγινε επεξεργασία - Black Tetra
Link to comment
Share on other sites

-Mηπως τα εφαγε ο Συνοδοντις που εχεις ??

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου miatafly αφησε το ψαρακι να γεννησει με την ησυχια του ,μην βιαζεσαι και μην κανεις πειραματα....ακου αλατι!! ...και συμφωνω με τον φιλτατο filoxeno.... φιλε Gutsi

Καλό είναι να μην γράφουμε ότι θέλουμε ή πράγματα που δεν είναι σχετικά με την πραγματικότητα, γιατί το φόρουμ το διαβάζουν και άτομα που δεν ξέρουν ή δεν μπορούν να τα αξιολογήσουν όλα αυτά, με αποτέλεσμα να υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να γίνουν ζημιές από κινήσεις που θα οφείλονται σε λάθος πληροφόρηση...

Φιλικα... Tony

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...