Jump to content

τι να βαλω


j0rdan

Recommended Posts

παιδια θελω να φιλοξενησω στο ενυδρειο μου 5 p.naterreri αλλα διαβασα στο forum οτι κι αλλα ειδοι οπως "για παραδειγμα s.geri, s.maculatus κ το s.sanchezi" μπορουν να πανε σε ομαδα τν 3 και ανω..Τι λετε???

Link to comment
Share on other sites

Ιορδάνη καλύτερα να ξεκινήσεις με Pygocentrus Naterreri καθώς το 'κοπάδιασμα' των Serrasalmus είναι πολύ δύσκολο και απαιτεί εμπειρία τόσο με Pygocentrus αλλά και Serrasalmus.

Η προσπάθεια για 'γκρουπάρισμα' Serrasalmus έχει σαν πιθανότερη κατάληξη την απώλεια κάποιον ψαριών. :thaman:

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ρε Δημητρη σ ευχαρηστω... συντομα θα σας τα παρουσιασω κι ολας αφου στρωσω το ενυδρειο μ πρωτα :thaman:

Link to comment
Share on other sites

Ιορδάνη καλύτερα να ξεκινήσεις με Pygocentrus Naterreri καθώς το 'κοπάδιασμα' των Serrasalmus είναι πολύ δύσκολο και απαιτεί εμπειρία τόσο με Pygocentrus αλλά και Serrasalmus.

Η προσπάθεια για 'γκρουπάρισμα' Serrasalmus έχει σαν πιθανότερη κατάληξη την απώλεια κάποιον ψαριών. :thaman:

Συμφωνώ και επαυξάνω :thaman:

Link to comment
Share on other sites

να σας κανω μια ερωτηση..που μπορω να βρω p.natteri γιατι στην θεσσαλονικη δν εχει κανεις κ ουτε φερνουν..αυτη την περιοδο δν εχει k στην αθηνα σε ενα καταστημα που πηρα..θελω 5 σε μικρη ηλικια 3cm

Link to comment
Share on other sites

να σας κανω μια ερωτηση..που μπορω να βρω p.natteri γιατι στην θεσσαλονικη δν εχει κανεις κ ουτε φερνουν..αυτη την περιοδο δν εχει k στην αθηνα σε ενα καταστημα που πηρα..θελω 5 σε μικρη ηλικια 3cm

Κοίτα τα π.μ. σου

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον εγώ, μόνο εκεί έχω βρει τόσο καιρό που ψάχνω :thaman:

Αλλά και πάλι δεν φέρνουν συχνά....

Osmosis Aquariums

Αθήνα

ΤΗΛ. 2105027710

Water Inn

Αθήνα

τηλ: 210 - 8003097/2

Link to comment
Share on other sites

τωρα που ειμαστε ολοι εδω να σας κανω αλλη μια ερωτηση..τα p.nattereri ποσο ph θελουν?

Link to comment
Share on other sites

τωρα που ειμαστε ολοι εδω να σας κανω αλλη μια ερωτηση..τα p.nattereri ποσο ph θελουν?

6.5-7.4

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαρηστω Πετρο..στα δικα σ χρεισημοποιεις μπουκαλα?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

γεια σας πιαδια, μολις εστρωσα το ενυδρειο με αμωνια και δν βρισκω ψαρια, εχω παρει σε 2 μαγαζια στην Αθηνα κ δν εχουν, ξερετε κανα μαγαζι που εχει αυτη τη στιγμη? ή να περιμενω? θελω να βαλω 5 p.nattereri

Link to comment
Share on other sites

γεια σας πιαδια, μολις εστρωσα το ενυδρειο με αμωνια και δν βρισκω ψαρια, εχω παρει σε 2 μαγαζια στην Αθηνα κ δν εχουν, ξερετε κανα μαγαζι που εχει αυτη τη στιγμη? ή να περιμενω? θελω να βαλω 5 p.nattereri

Κάνε τη ερώτηση σου στα καταστήματα που συμμετέχουν στο φόρουμ

Να είσαι σίγουρος ότι θα βρείς!!

Link to comment
Share on other sites

ph ειπαμε 6.5 με 7.4, kh και gh??

Θερμοκρασία 26-27 βαθμών κελσίου με ph 6.8 και gh 10 kh7

Aύτες είναι οι τωρινές δικές μου τιμές :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...