Jump to content

Anubias A1200+ Vs Sunsun Hrx-1200H


Recommended Posts

Οκ αρα μιλαμε για το 120! Το fx 6 θα σου κανει απιθανη δουλεια δεν το συζηταμε. Το ιδιο και το 2080! Αλλα νομιζω πως με 2 206 καθαρισες, οπως λεει κι ο Αγγελος!

Δηλαδη ειναι καλυτερα 2 x 406 απο το fx6 ή το 2080 ?????

Link to comment
Share on other sites

Στα λιτρα σου και ενα σκετο 406 την παλευει. Το fx6 και 2080 ειναι σουπερ. Το θεμα ειναι τι θελεις, τι ψαρια θα βαλεις, το κοστος των φιλτρων, η καταναλωση ρευματος κτλ!

Link to comment
Share on other sites

Στα λιτρα σου και ενα σκετο 406 την παλευει. Το fx6 και 2080 ειναι σουπερ. Το θεμα ειναι τι θελεις, τι ψαρια θα βαλεις, το κοστος των φιλτρων, η καταναλωση ρευματος κτλ!

Για 4 red belly piranha λεω. Το κοστος των φιλτρων οσο κανει ενα 2080. Ιδια και φθηνοτερα ερχονται τα 2 406 εν συγκρισει με το 2080. Το θεμα ειναι ποια επιλογη ειναι καλυτερη ?

Link to comment
Share on other sites

Για 4 red belly piranha λεω. Το κοστος των φιλτρων οσο κανει ενα 2080. Ιδια και φθηνοτερα ερχονται τα 2 406 εν συγκρισει με το 2080. Το θεμα ειναι ποια επιλογη ειναι καλυτερη ?

Καμια αποψη ????

Link to comment
Share on other sites

παρε 2 ecco pro eheim πολυ πιο φθηνα και θα σε καλυψουν και θα εχεις και την ποιοτητα eheim εγω δυστυχως εχω και fluval 205-306 και δεν ειμαι ευχαριστημενος εχω ενα eheim 2073 και το φιλτρο ειναι μερα με τη νυχτα με τα fluval ο μονος λογος για να παρει καποιος fluval παντα κρινοντας απο τα δικα μου fluval ειναι τα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

με δυο fluval καθαρισες και θα εχεις και ροη και οχι πιτσιλισμα μεσα στο ενυδρειο!! :bigemo_harabe_net-66:

Link to comment
Share on other sites

με δυο fluval καθαρισες και θα εχεις και ροη και οχι πιτσιλισμα μεσα στο ενυδρειο!! :bigemo_harabe_net-66:

2 fluval 406 ή 1 fx5 ?

Το οτι θα εχω ροη που λες και οχι πιτσιλισμα, για πιο λογο ειναι καλο ?

Link to comment
Share on other sites

τα δυο φιλτρα ειναι καλυτερα οπως αναφερθηκε και πιο πανω απο αποψη καθαρισματος και σιγουρα ροης!ειναι γνωστο οτι τα flouval εχουν δυνατη ροη συγκεκριμενα τα 406 εχουν πραγματικη γυρω στα 1000 λιτρα/ωρα!κατα εμε υστερουν μονο απεναντι σε eheim(2080),στη ποσοτητα βιολογικου υλικου που περνουν!ο καλυτερος συνδιασμος φιλτρανσης ειναι καλη ροη και μεγαλη ποσοτητα βιολογικου υλικου.εξαρταται βεβαια απο τα ψαρια που θα φιλοξενησει το ενυδρειο στη δικη σου περιπτωση πιστευω χρειαζεσαι το καλυτερο δυνατο!το 2080 χωραει σχεδον 3πλασιο βιολογικο υλικο απο το 406 και 1,5 φορα περισσοτερο απο το fx5!ενα αλλο θεμα που κοιταμε ειναι και η καταναλωση ρευματος 2080(25 w),406(20 w),fx5(48 w)!

Link to comment
Share on other sites

τα δυο φιλτρα ειναι καλυτερα οπως αναφερθηκε και πιο πανω απο αποψη καθαρισματος και σιγουρα ροης!ειναι γνωστο οτι τα flouval εχουν δυνατη ροη συγκεκριμενα τα 406 εχουν πραγματικη γυρω στα 1000 λιτρα/ωρα!κατα εμε υστερουν μονο απεναντι σε eheim(2080),στη ποσοτητα βιολογικου υλικου που περνουν!ο καλυτερος συνδιασμος φιλτρανσης ειναι καλη ροη και μεγαλη ποσοτητα βιολογικου υλικου.εξαρταται βεβαια απο τα ψαρια που θα φιλοξενησει το ενυδρειο στη δικη σου περιπτωση πιστευω χρειαζεσαι το καλυτερο δυνατο!το 2080 χωραει σχεδον 3πλασιο βιολογικο υλικο απο το 406 και 1,5 φορα περισσοτερο απο το fx5!ενα αλλο θεμα που κοιταμε ειναι και η καταναλωση ρευματος 2080(25 w),406(20 w),fx5(48 w)!

Πιστευεις ενα fx5 με την καλυτερη μηχανικη φιλτρανση που εχει, ωστε να τα ρουφαει ολα απο τα piranhas θα τα καταφερει ανετα με 4 ?

Link to comment
Share on other sites

σου απαντησα πιο πανω,εγω σε τετοια ψαρια που ξερουμε τι απαρτιζει το διαιτολογιο τους θα εβαζα δυο φιλτρα!

Link to comment
Share on other sites

Και με δυο 2217 κανεις δουλεια, και αν βρεις απο αγγελια καθαρισες

Και φουλ βιολογικο και φουλ ροη

Κλασικη αξια..........IMO

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη η κλασικη σειρα της eheim σκυλια μαυρα σιγουρα αλλα απο ροη δεν θα το ελεγα και οτι καλυτερο,καθαρα βγαζει 700 λιτρα την ωρα περιπου αλλα χωραει αρκετη βιολογια!!

Link to comment
Share on other sites

Ασε που αν βαλεις την classic σειρα, καθε φορα που θα καθαριζεις το φιλτρο θα βριζεις οτι βρισκεται μπροστα σου!

Εγω 2 406 θα παιρνα.

Link to comment
Share on other sites

Ασε που αν βαλεις την classic σειρα, καθε φορα που θα καθαριζεις το φιλτρο θα βριζεις οτι βρισκεται μπροστα σου!

Εγω 2 406 θα παιρνα.

:bigemo_harabe_net-117:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι θα βριζει.;; Σορρυ που χαλαω γο θεμα του φιλου αλλα επειδη σε λιγες μερες θα χρειαστω και εγω εξωτερικο φιλτρο , ρωταω για για να μπω στο κλιμα....εννοουμε θεμα δυσχρηστικοτητας;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι θα βριζει.;; Σορρυ που χαλαω γο θεμα του φιλου αλλα επειδη σε λιγες μερες θα χρειαστω και εγω εξωτερικο φιλτρο , ρωταω για για να μπω στο κλιμα....εννοουμε θεμα δυσχρηστικοτητας;

Πολυ σωστα!

Link to comment
Share on other sites

Οποτε 2χ 406 εχουν καλυτερη φιλτρανση απο ενα fx5 μονο του? Στο anubias μπορω να βαλω 2 εξωτερικα χωρανε να περασουν και οι δυο σωληνες?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...