Jump to content

Βραζιλια 2014


Recommended Posts

:bigemo_harabe_net-99:

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΨΕ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΗΚΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΝΤΙΕΓΚΟ ΑΡΜΑΝΤΟ ΜΑΡΑΝΤΟΝΑ...Ο ΕΝΑΣ ΗΓΕΤΗΣ...Ο ΑΛΛΟΣ ΧΑΜΕΝΟΣ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟ ΤΕΛΙΚΟ ΣΑΝ ΠΡΩΤΟ ΒΙΟΛΙ ΤΗΣ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗΣ...

post-45333-0-52881300-1405287915_thumb.jpg

υγ..συγνωμη για τα κεφαλαια αλλα ετσι μου βγενει να εκφραστω για αυτο που ειδα αποψε

Link to comment
Share on other sites

και να βλεπεις τους ουνους να πανυγυριζουν ειναι σκετη....αναγουλα.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει πραγματικά να είσαι στ' αρχι...στης για να δοκιμάζεις απευθείας στην τελευταία φάση της ομάδας σου σουτ 5 μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή (να ήταν κοντά στη γραμμή, να το καταλάβω). Αλλά μπα. Εγώ να το πάρω και όλοι οι άλλοι να πάνε να...

Είχε χάλια χρονιά, την έκλεισε και ανάλογα. Σαν το Μήτρογλου.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει πραγματικά να είσαι στ' αρχι...στης για να δοκιμάζεις απευθείας στην τελευταία φάση της ομάδας σου σουτ 5 μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή (να ήταν κοντά στη γραμμή, να το καταλάβω). Αλλά μπα. Εγώ να το πάρω και όλοι οι άλλοι να πάνε να...

Είχε χάλια χρονιά, την έκλεισε και ανάλογα. Σαν το Μήτρογλου.

ναι ρε, ο μεσι φταιει για ολα.....

ο ιγκουαιν και ο παλατζιο που δεν ξερουν να πλασαρουν δεν φταινε....

Link to comment
Share on other sites

Αυτοκαταστροφικοι οι Αργεντινοι,κανενας εχεφρων προπονητης δε θα αφηνε σε ενα τελικο παγκοσμιου την ομαδα του με δεκα για 70 λεπτα και κανενας αθλητης δε θα εδειχνε τετοια ασεβεια στον αγωνα τον συμπαικτων του μενοντας στο παιχνιδι σαν απλος παρατηρητης..Κατα τα λοιπα ,αθλητικα και μονο,καθολα αξιοι πρωταθλητες οι Γερμανοι,ταλαντουχοι και ομαδικοι,πεισματαρηδες και αγωνιστες και πανω απ ολα ορθολογιστες.

Για τις συγκρισεις Μεσι-Μαραντονα που ερχονται στη μοδα καθε τρεις και λιγο,σαν παλιος θαυμαστης του δευτερου και εχοντας παρακολουθησει ολη την πορεια του απο τη Μπαρτσα στη Ναπολι και στην εθνικη,τη θεωρω τελειως ακυρη..ο Μεσι τον εχει ξεπερασει απο καιρο και εχει μια δεκαετια μπροστα του ακομα..

Αντε υπομονη τεσσερα χρονια τωρα :bye2:

Link to comment
Share on other sites

Αυτοκαταστροφικοι οι Αργεντινοι,κανενας εχεφρων προπονητης δε θα αφηνε σε ενα τελικο παγκοσμιου την ομαδα του με δεκα για 70 λεπτα και κανενας αθλητης δε θα εδειχνε τετοια ασεβεια στον αγωνα τον συμπαικτων του μενοντας στο παιχνιδι σαν απλος παρατηρητης..Κατα τα λοιπα ,αθλητικα και μονο,καθολα αξιοι πρωταθλητες οι Γερμανοι,ταλαντουχοι και ομαδικοι,πεισματαρηδες και αγωνιστες και πανω απ ολα ορθολογιστες.

Για τις συγκρισεις Μεσι-Μαραντονα που ερχονται στη μοδα καθε τρεις και λιγο,σαν παλιος θαυμαστης του δευτερου και εχοντας παρακολουθησει ολη την πορεια του απο τη Μπαρτσα στη Ναπολι και στην εθνικη,τη θεωρω τελειως ακυρη..ο Μεσι τον εχει ξεπερασει απο καιρο και εχει μια δεκαετια μπροστα του ακομα..

Αντε υπομονη τεσσερα χρονια τωρα :bye2:

+100000000000000

Link to comment
Share on other sites

εγω για τον μονο που στεναχωρηθηκα ηταν για τον ματσερανο.και το παθος που εβγαλε αυτος ο ανθρωπος.εκανε οτι μπορουσε και δεν ειναι το μεγαλο ονομα.

Link to comment
Share on other sites

ο μαραντονα ειναι μαραντονα.δεν βγαινουν τετοιοι παιχτες.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχουν ποια παιχτες τετοιοι και ο μεσσι δεν φταιει.κανενας ποδοσφαιριστης δεν μπορει πλεον να κερδισει καμμια ομαδα οσο μεγαλος παιχτης κι αν ειναι.ο ροναλτο δεν ειναι παιχταρας?τι εκανε η ποσρτογαλια?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά ευχαριστηθήκατε μπάλα σε αυτό το μουντιάλ; Εγώ πάντως, αν και δεν είμαι φαν του αθλήματος, δε το απόλαυσα...

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχουν ποια παιχτες τετοιοι και ο μεσσι δεν φταιει.κανενας ποδοσφαιριστης δεν μπορει πλεον να κερδισει καμμια ομαδα οσο μεγαλος παιχτης κι αν ειναι.ο ροναλτο δεν ειναι παιχταρας?τι εκανε η ποσρτογαλια?

Φιλε μου ο Ματσερανο ΕΙΝΑΙ μεγαλο ονομα,απο πολλους θεωρειται ο καλυτερος στον κοσμο στη θεση του και δικαιως..Παικτες σαν τον Μαραντονα εβγαιναν και θα βγαινουν παντα και ο Λιο ειναι η αποδειξη οπως και ο Ροναλντο,και οι δυο σαν αθλητες ειναι μακραν πιο ολοκληρωμενοι απο τον Μαραντονα,το μονο που τους λειπει ειναι ο...μυθος.Το οτι κανεις δεν μπορει να κερδισει μια ομαδα μονος του ισχυε παντα.Ουτε ο Ντιεγκιτο μπορουσε,ειχε πολυ καλους συμπαικτες,Βαλντανο,Κανιγκια,Σενσινι,Μπουρουσαγκα,Μπατιστα,και αλλους-δεν ξερω αν τους προλαβες σε δραση...-αλλα τους εκρυβε η λαμψη του..

Theodor εγω αντιθετα ειδα ισως το καλυτερο μουντιαλ απ οσα εχω δει και θυμαμαι -λιγο - του '78 και καλα απο το ΄82 στην Ισπανια μεχρι τωρα.

Έγινε επεξεργασία - Synagridas
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη μπαλα στο μουντιαλ αυτο. Παικτες μηχανες με τρομρη ομαδικοτητα και αποτελεσματικοτητα. Πραγματικα συγχρονο ποδοσφαιρο.

Υποκλινομαι σε ολες τις ομαδες!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ο Ματσερανο ΕΙΝΑΙ μεγαλο ονομα,απο πολλους θεωρειται ο καλυτερος στον κοσμο στη θεση του και δικαιως..Παικτες σαν τον Μαραντονα εβγαιναν και θα βγαινουν παντα και ο Λιο ειναι η αποδειξη οπως και ο Ροναλντο,και οι δυο σαν αθλητες ειναι μακραν πιο ολοκληρωμενοι απο τον Μαραντονα,το μονο που τους λειπει ειναι ο...μυθος.Το οτι κανεις δεν μπορει να κερδισει μια ομαδα μονος του ισχυε παντα.Ουτε ο Ντιεγκιτο μπορουσε,ειχε πολυ καλους συμπαικτες,Βαλντανο,Κανιγκια,Σενσινι,Μπουρουσαγκα,Μπατιστα,και αλλους-δεν ξερω αν τους προλαβες σε δραση...-αλλα τους εκρυβε η λαμψη του..

Theodor εγω αντιθετα ειδα ισως το καλυτερο μουντιαλ απ οσα εχω δει και θυμαμαι -λιγο - του '78 και καλα απο το ΄82 στην Ισπανια μεχρι τωρα.

ο μαραντονα εκανε τη ναπολι πρωταθλητρια ιταλιας και την αργεντινη κοσμου. οι σημερινοι παιχτες εχουν ενα ελαφρυντικο τα πολλα παιχνιδια και την πιεση απο τις εταιριες

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε κανεις να αντιτεινει οτι στην ηλικια που εφευγε,οχι σαν πετυχημενος, ο Ντιεγκο απο τη Μπαρτσελονα ο Μεσι ειχε ενα τσουβαλι τιτλους..και βεβαια οταν η Ναπολι πηρε τιτλο δεν ειχε και φοβερους αντιπαλους,παντως οχι επιπεδου ρεαλ και ατλετικο..Το ιδιο και η Αργεντινη το 86..Μια ψοφια Γαλλια και το Βελγιο συμπληρωναν την τετραδα..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...