Jump to content

Nano Reefaki


hms

Recommended Posts

Καμια προταση σε καλη τιμη ; :)

Link to comment
Share on other sites

post-20480-0-16934600-1403445644_thumb.jpgpost-20480-0-46701400-1403445659_thumb.jpg αυτό στο κεντρο λετε να ειναι aptaisia ??
Link to comment
Share on other sites

η φωτογραφια δεν ειναι καθαρη και δεν διακρινω τιποτα!

post-20480-0-08870800-1403448792_thumb.jpgpost-20480-0-00222900-1403448802_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απταίσια είναι ... δρόμο γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

ωπα εχεις δικιο δεν την προσεξα καλα την δευτερη φωτογραφια δυστηχως οπως λεει και ο βαγγελης εξω αμμεσα και μιας δεν εχεις βαλει κατι μεσα βγαλε ολο το βραχο εξω 4-5 μερες κανε ενα καλο πλυσιμο και ξανα απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλά ρίξε και ξύδι να μην μείνει τίποτα.... αυτά τα πλάσματα είναι αθάνατα !!!

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλά ρίξε και ξύδι να μην μείνει τίποτα.... αυτά τα πλάσματα είναι αθάνατα !!!

σωστος και τρίψιμο!

Link to comment
Share on other sites

Η αναπληρωσει της ww κανει 60€ με ενα φλοτερ και αντλια 12βολτ....

Link to comment
Share on other sites

Μολις έβγαλα εκτος νερου το κομμάτι του βράχου που την ειχε ευτυχως ηταν το μικρότερο βραχακι που ειχα..εμφανιζεται τοσο συχνα βρε παιδια ;; :D

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως αν βρηκες μια θα εχεις και αλλες που ακομα δεν βγηκαν και πολυ πιθανο σε ολο το βραχο οχι μονο σε εκεινο ποθ εβγαλες ,ο βραχος που εβαλες ηταν ολος ζωντανος και τον πηρες απο μαγαζι η απο χομπιστα ολο μαζι?

Link to comment
Share on other sites

Τον αγόρασα απο μαγαζι και ηταν όλος ζωντανός

Έγινε επεξεργασία - hms
Link to comment
Share on other sites

για να καταλάβεις τι άτιμα πλάσματα είναι....

Στο ενυδρείο που είχα πριν το διαλύσω για να κάνω το μεγάλο είχα διάφορα βραχάκια αλλά κανένα επί πάρα πολύ καιρό δεν είχε εμφανίσει αιπτάσιες...

Κάποιο απ αυτά το κράτησα επί 2-3 μήνες σε ένα μικρό ενυδρείο μέχρι να ετοιμαστεί το μεγάλο που έκανα....

Όταν ετοιμάστηκε όλο με νεκρό βράχο, και έκανε άλλους 2 μήνες να στρωθεί, έβαλα μέσα και αυτό το "καθαρό" βραχάκι που είχα.....

Ε !!! σε 2 μέρες έκανε την εμφάνισή της μια αιπτάσια !!!!

Μη με ρωτήσεις από που και πως, δεν θα ξέρω τι να σου απαντήσω.... το μόνο που ξέρω είναι ότι πέταξα όλο το βραχάκι και ευτυχώς από τότε δεν παρουσιάστηκε καμιά !!!

Link to comment
Share on other sites

Ο νεκρός βράχος ζωντανευει ;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη βγάζω οτι βράχο εχω στο ενυδρειο (τρία κομμάτια) τα αφήνω 2-3 μερες εξω..μετα τα πλένω με ξύδι και τα τρίβω καλα, τα ξεπλένω με νερο και τα βαζω ξανα στο ενυδρειο και μετα ;; :)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη βγάζω οτι βράχο εχω στο ενυδρειο (τρία κομμάτια) τα αφήνω 2-3 4-5 μερες εξω..μετα τα πλένω με ξύδι και τα τρίβω καλα, τα ξεπλένω με νερο και τα βαζω παλι εξω για 2 μερες και μετα στο ενυδρειο ξανα και μετα ;; :)

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει Λυκούργο σε ευχαριστω πολυ...απο την μια λεω πρωτη φορα ασχολούμαι με θαλασσινο με λίγα λίγα λεφτα για τον εξοπλισμό και να εχει aptaisia ο βράχος που ευτυχως που ειχα διαβάζει κανά δυο άρθρα για αυτο αλλιως δεν θα καταλάβαινα τι ειναι...και απο την αλλη καλυτερα τωρα που δεν εχω ουτε ζωντανά μεσα ουτε κοράλια παρα αργότερα που θα εκανε και περισσότερη ζημιά.... Το νερο που υπαρχει μεσα και την αμμο την αφήνω οπως εχουν ή αλλαζω το νερο και πλένω και την αμμο ;;

Έγινε επεξεργασία - hms
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω θα αγοράσω επισης ακομα λιγο νεκρό βράχο για το aquascape μαζι με ρεκφετομετρο και παμε απο την αρχη :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...