Jump to content

Σκουλίκια Bigattini


Recommended Posts

Καλησπέρα!!

Σήμερα βρήκα κάποια σκουλίκια Bigattini, από ένα φίλο που ψάρευε και πήρα μερικά, με την απορία αν μπορώ να ταΐζω τα ψάρια μου (multies + julies) σαν ζωντανή τροφή...

Τι λέτε?

:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι καθαρα,εγω οταν ειχα καναρινια,καρδερινες που το ταιζα εβραζα νερο πρωτα κ το βουτουσα μεσα για 15 δεπτερολεπτα περιπου..προσοχη αν το αφησεις εξω γινονται μυγες κ αν δεν το κλεισεις καλα κ σου φυγουν στο ψυγειο θα πανε παντου!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι καθαρα,εγω οταν ειχα καναρινια,καρδερινες που το ταιζα εβραζα νερο πρωτα κ το βουτουσα μεσα για 15 δεπτερολεπτα περιπου..προσοχη αν το αφησεις εξω γινονται μυγες κ αν δεν το κλεισεις καλα κ σου φυγουν στο ψυγειο θα πανε παντου!

Ευχαριστώ για την απάντηση!!

Θα το δοκιμάσω με 1-2 και βλεπω έτσι κι αλλιώς δεν έχω πάρει πάνω από 10.

:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι καθαρα,εγω οταν ειχα καναρινια,καρδερινες που το ταιζα εβραζα νερο πρωτα κ το βουτουσα μεσα για 15 δεπτερολεπτα περιπου..προσοχη αν το αφησεις εξω γινονται μυγες κ αν δεν το κλεισεις καλα κ σου φυγουν στο ψυγειο θα πανε παντου!

Πτωματα αποκλειεται να τρωνε,αφου ειναι εκτροφης :D

Link to comment
Share on other sites

Στο ψάρεμα πάντως κάνουν θραύση.

Link to comment
Share on other sites

Τάισμα και μαλάγρωμα ταυτόχρονα! Χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Τάισμα και μαλάγρωμα ταυτόχρονα! Χαχαχαχαχαχα

χαχαχαχαχαχααααα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τελικά, έβρασα νερό και τα έβαλα μέσα για 15s, και μετά έριξα 2 στο ενυδρείο, όμως δεν είχαν την προσδοκώμενη ανταπόκριση... οπότε τα ξαναέβγαλα..ίσως είναι πολύ μεγάλα για το στόμα τους..

Όσο για το αν είναι αποτελεσματικά στο ψάρεμα, θα το δω αργότερα όταν έρθει ο πατέρας μου από τη θάλασσα :D

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τελικά, έβρασα νερό και τα έβαλα μέσα για 15s, και μετά έριξα 2 στο ενυδρείο, όμως δεν είχαν την προσδοκώμενη ανταπόκριση... οπότε τα ξαναέβγαλα..ίσως είναι πολύ μεγάλα για το στόμα τους..

Όσο για το αν είναι αποτελεσματικά στο ψάρεμα, θα το δω αργότερα όταν έρθει ο πατέρας μου από τη θάλασσα :D

Είναι ένα δόλωμα που οι Ιταλοί δεν το αλλάζουν.

Link to comment
Share on other sites

εχω βρει σε μπικατινι που αγορασα πουπουλα κοτας οποτε καταλαβαινεται τι ταιζουν οτι βρεθει!προσοχη στο ταισμα διοτι απο μονο του ειναι πηγη αμμωνιας μεγαλη!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...