Jump to content

Recommended Posts

Θέλω να γραφτω στο PayPal

Για να κάνω παραγγελία led

και να πληρώσω μέσω αυτού

ΑλλΑ που βγάζει πολλές επιλογές

και δεν ξέρω ποια να διαλέξω

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι εκεί που συμπληρώνεις

τα στοιχεία σου

(τα βάζω σε αγγλικά , έτσι?)

Μετά δεν ξέρω τι να κάνω

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θέλει επιβεβαίωση από το email μετά... Έφτιαξα και εγώ πριν λίγο καιρό, δεν νομίζω ότι είναι και τόσο δύσκολο..

:)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θέλει επιβεβαίωση από το email μετά... Έφτιαξα και εγώ πριν λίγο καιρό, δεν νομίζω ότι είναι και τόσο δύσκολο..

:)

Αυτό πιστεύω και εγω.

Πατάς

Agree and Create Account

και μετά περιμένεις επιβεβαιωτικό mail. Το μόνο που μπορεί να σε δυσκολέψει λίγο είναι η καταχώρηση κάρτας ή τραπεζικού λογαριασμού

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πιστεύω και εγω.

Πατάς

Agree and Create Account

και μετά περιμένεις επιβεβαιωτικό mail. Το μόνο που μπορεί να σε δυσκολέψει λίγο είναι η καταχώρηση κάρτας ή τραπεζικού λογαριασμού

Κάτι είχα διαβάσει για prepaid κάρτες (όχι mastercard) που τις βάζεις στο account για να μην μπλέκεις με τράπεζα..

Έχεις υπόψην σου κάτι τέτοιο?

edit: εδώ

Έγινε επεξεργασία - nick_d
Link to comment
Share on other sites

Αυτοοο δεν έχω κανει

Θα ξαναπροσπαθησω και θα σας πω

Link to comment
Share on other sites

και εγώ με prepaid κάρτα έχω κάνει εγγραφή και είμαι μια χαρά. Μόνο τα έξοδα επαναφόρτισης είναι που με επιβαρύνουν..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα στοιχεία μου.σε αγγλικά?

Εγώ τα έχω στα αγγλικά πάντως

Link to comment
Share on other sites

Αγγλικά ναι.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να το κάνω με αυτήν

την κάρτα πρέπει να πάει η μητέρα μου

να βγάλει και μετά να κάνω εγγραφή?

Αν τι κάνω με κανονική κάρτα

θα έχω τίποτα φόβο?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι είχα διαβάσει για prepaid κάρτες (όχι mastercard) που τις βάζεις στο account για να μην μπλέκεις με τράπεζα..

Έχεις υπόψην σου κάτι τέτοιο?

edit: εδώ

Απο τραπεζα ειναι κ αυτες?Η κανα περιπτερο?

Link to comment
Share on other sites

Απο τραπεζα ειναι κ αυτες?Η κανα περιπτερο?

Ένας φίλος του πατέρα μου που πήρε, από τράπεζα την πήρε ναι.. Στο america τα πουλάνε και σε supermarket, εδώ δεν το νομίζω...

Btw κυμαίνεται από 20-500€

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να το κάνω με αυτήν

την κάρτα πρέπει να πάει η μητέρα μου

να βγάλει και μετά να κάνω εγγραφή?

Αν τι κάνω με κανονική κάρτα

θα έχω τίποτα φόβο?

Με την prepaid που σου έδειξα δεν νομίζω να χρειάζεται, εκτός αν δεν στην δίνουν έτσι, δεν ξέρω. Τώρα με πιστωτική δεν έχω αγοράσει ποτέ, δεν γνωρίζω..

:)

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να το κάνω με αυτήν

την κάρτα πρέπει να πάει η μητέρα μου

να βγάλει και μετά να κάνω εγγραφή?

Αν τι κάνω με κανονική κάρτα

θα έχω τίποτα φόβο?

άνοιξε έναν λογαριασμό σε μία τράπεζα και ζήτησε να σου βγάλουν χρεωστική κάρτα (debit card), δεν έχει έξοδα διαχείρισης όπως η prepaid και είναι το ίδιο ασφαλές μιας και βάζεις όσα χρήματα χρειάζεσαι για τις αγορές σου.

κάνε εγγραφή και μόλις βγάλεις κάρτα την δηλώνεις στο paypal. Μπορείς βέβαια να στείλεις χρήματα στο paypal και με έμβασμα αλλά δεν θυμάμαι αν έχει κάποια επιβάρυνση.

εγώ χρησιμοποιώ χρόνια πιστωτική στο paypal, είναι ασφαλές αν είναι καθαρός ο υπολογιστής σου. Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις πότε θα την πέσουν σε κάποια σελίδα για να κλέψουν στοιχεία, πριν λίγες μέρες είχαν κλέψει στοιχεία από το ebay.

Έγινε επεξεργασία - mega20
Link to comment
Share on other sites

άνοιξε έναν λογαριασμό σε μία τράπεζα και ζήτησε να σου βγάλουν χρεωστική κάρτα (debit card), δεν έχει έξοδα διαχείρισης όπως η prepaid και είναι το ίδιο ασφαλές μιας και βάζεις όσα χρήματα χρειάζεσαι για τις αγορές σου.

κάνε εγγραφή και μόλις βγάλεις κάρτα την δηλώνεις στο paypal. Μπορείς βέβαια να στείλεις χρήματα στο paypal και με έμβασμα αλλά δεν θυμάμαι αν έχει κάποια επιβάρυνση.

Δεν πρέπει να είσαι πάνω από 18 για να το κάνεις αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι

Αλλά από την στιγμή που θα στείλω

την μάνα μου δεν έχω πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να είσαι πάνω από 18 για να το κάνεις αυτό?

Δεν ξέρω...λογικά ναι

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς πιστωτική; Καταρχήν όλες οι πιστωτικές, χρεωστικές και προπληρωμένες είναι visa, mastercard ή american express.

Σίγουρα οι χρεωστικές και οι προπληρωμένες είναι πιο ασφαλές γιατί κινδυνεύεις σε ενδεχόμενη υποκλοπή των στοιχείων να χάσεις τα χρήματα που έχεις μέσα ενώ στη πιστωτική μπορείς να χάσεις όλο το πιστωτικό σου υπόλοιπο. Βέβαια στην πράξη είναι πολύ δύσκολο να χάσεις χρήματα γιατί αποδεικνύετε η υποκλοπή και η τράπεζα μπλοκάρει τη συναλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

εχω εχω μια master card prepaid και ειμαι μια χαρα...επισης την υποστηριζουν πολλα σιτε...Το κακο ειναι οτι καθε φορα που φορτωνεις χρηματα πρεπει να πληρωσεις 2€

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα το πόσο βέβαια .εγώ έβγαλα μια κάρτα ανάληψης σε 2ο λογαριασμό και απλά μεταφέρω όσα χρήματα θέλω μέσω ebanking χωρίς κόστος

Στάλθηκε από το Mijue M9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...