Jump to content

Το Μου Fish Only (Trigger Only) Ενυδρειο


petran halen

Recommended Posts

μετα απο μια μεγαλη περιπετεια στο παλιο μου fish only με το πολυαγαπημενο μας ick τα καταφερα με την θεραπεια του χαλκου, δυστυχος ομως ειπα να μεταφερθω σε νεο μεγαλο ενυδρειο μιας και (νικησα) το ick... κατα την μεταφορα τα εχασα ολα!!!! ανεβασε το νεο ενυδρειο αμμωνια.... πανω στη στεναχωρια μου ομως και το μεγαλο μαθημα που πηρα...ο δρομος μου επεσε πανω σε εναν TRIGGER CLOWN!!!!!!!!! και ειπα πως μολις στρωσει θα των παρω..και ετσι??? καταληξα εδω μετα απο την επαφη μου με τα trigger απιστευτη συμπεριφορα και μοναδικος χαρακτηρας....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πολύ όμορφα ψαράκια

Έχεις 3 trigger?

Το άσπρο που ειναι στον βυθό,

τι είναι?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο, και πραγματικά ιδιαίτερο.

Από διατροφή τι δίνεις?

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρειο αυτο εχει σαν εξοπλισμο skimmer , εξωτερικο φιλτρο eheim και εσωτερικο (δικιας μου πατεντας) με βιολογικα υλικα αντιφοσφορα καρβουνο και purigen της seachem αλατι της tropic marin to pro περιπου 30 κιλα βραχο ζωντανο και νεκρο 25 κιλα αραγωνιτη ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ!!!

Link to comment
Share on other sites

τροφες.... krill κατεψηγμενες γαριδες σολομο μπαρμπουνι και μιδυ επισης φικια κοκκινα και πρασινα ε ε και κανα χρυσοψαρο χαχαχαχααχα!!! αλλαγες νερου σχεδον το εν τεταρτο την βδομαδα... ΣΑς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΣΟΧΗ ΣΑς επησις εχς και ενα νανο reef που ετοιμαζω γιατι το κοραλλι ειναι ερωτας δυνατος!!

Link to comment
Share on other sites

το λευκο στην αμμο?? αχαχα ειναι ενα κλουβι!! βρεθηκα την κυριακη στο φαληρο που το forum εκανε ενα ομορφο event με κοραλλια και μου χαρησαν μια καουλαστρια.. ε και εςσ να ερθει το τελος του μηνα να φτιαξω το νανακι μου το φιλοξενο εκει χαχααχχχχααααχαχ ευχαριστω ΠΟΛΥ το παλικαρι που μου το χαρισε!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου να το χαιρεσε ,η αληθεια οτι τα ψαρια αυτα γινοται pet πολυ ομορφα ζωντανα (οτι πρεπει για reef)χααχαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου...!!!τα χαιρομαι ειδικα οταν βαζω χερια μεσα... καμια πανοπλια????

Link to comment
Share on other sites

Φτου φτου κάτι μοναδικό ιδιαίτερο με πολύ όμορφα ζωντανά να το χαίρεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ!!! Τα αρνητικα τους ειναι πως δεν μπαινει συνεργιο καθαρισμου,τρωνε πολυ ατσουμπαλα... και ενα παρα πολυ σοβαρο θετικο ειναι πως,απο αρρωστιες χαχαχαχα. Τι ειναι αυτο??δεν νιωθουν τιποτα χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ!!! Τα αρνητικα τους ειναι πως δεν μπαινει συνεργιο καθαρισμου,τρωνε πολυ ατσουμπαλα... και ενα παρα πολυ σοβαρο θετικο ειναι πως,απο αρρωστιες χαχαχαχα. Τι ειναι αυτο??δεν νιωθουν τιποτα χαχαχαχα

βάλε καμιά cleaner δεν θα την πειράξουν σίγουρα απλά πρέπει να την βάλεις με προσοχή και να μην την πετάξεις απο πάνω σαν τροφή!
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα...με ευλαβιαα και υπουλες κινησεις... αλλα συχορεθηκε.... ηθελαν ακριβο μενου εκεινο το βραδυ χαχαχαχα

Έγινε επεξεργασία - petran halen
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα...με ευλαβιαα και υπουλες κινησεις... αλλα συχορεθηκε.... ηθελαν ακριβο μενου εκεινο το βραδυ χαχαχαχα

εγω όταν ςιχα βάλει βαλιστη στο ενυδρείο μου και ςιχα 4 cleaner σε μου τις είχε πειράξει αντιθετος πήγαινε και ξαπλωνε για να τον καθαρίσει!
Link to comment
Share on other sites

Τυχερος εισαι!!! Εγω φαντασου ειχα βρει τον undulatus trigger και φοβιθηκα να τον παρω μην τον φανε ζωντανο επειδη στο μαγαζι τον ειδα καπως ηρεμο εως και αδιναμο...φαντασου τι γινεται μεσα απο το τζαμι..

Link to comment
Share on other sites

Σου σκάβουν; σε λίγο καιρό θα σου μετακομίζουν και τα βράχια!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία ψάρια που ποτέ δεν θα μπορέσω να τα έχω στο reef μου !!

Αλλά φίλε μου το ενυδρείο σου γενικά το έχεις κάπως πρόχειρο.....τακτοποίησε λίγο τους σωλήνες, βάλε ένα φόντο και κάνε κάτι με εκείνο το τούβλο κάτω δεξιά !!

Δεν φτάνει να έχουμε μόνο ωραία ψάρια, αλλά και ωραία ενυδρεία....

Φιλικά στο λέω

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον. :)

Αυτός θέλει να βάλει χέρι αλλα τον ρωτάς με τι κόστος θα γινει αυτο; Χαχαχα :)

Ωραία τα ψαράκια σου, κουκλια τα trigger αν μη τι αλλο. Οταν βάλεις χέρι μεσα βάλε τη κάμερα να τραβάει, θα ηθελα να δω πως ταΐζεις ζωντανή τροφή :P

Έγινε επεξεργασία - Discos
Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι να το χαιρεσαι,ειναι πανεμορφος!!

ειχα ενα για 2και χρονια,

το ταιζα και το χαιδευα παραλληλα με το χερι μου!!

φοβερο ζωντανο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ζωντανα

Ελπιζω στο ταισμα με χρυσοψαρο να κανεις πλακα...αν και εφοσων δεν εχεις κοραλλια μπορεις να βαζεις απλο αλατι που ειναι και πιο φθηνο

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ζωντανα

Ελπιζω στο ταισμα με χρυσοψαρο να κανεις πλακα...αν και εφοσων δεν εχεις κοραλλια μπορεις να βαζεις απλο αλατι που ειναι και πιο φθηνο

οταν λες απλο αλατι? τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ ολους σας!!!το τουβλο κατω δεξια,ηταν μια προχειρη λυση για το υψος του εσωτερικου φιλτρου...το φοντο πισω ποτε δεν μου αρεσε απο αισθητικης πλευρας παντα... ελπιζω στο μελλον να μπορεσω να βρω και τον επομενο τελευταιο κατοικο τριγκερ.... ευχαριστω πολυ ολους σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...