Jump to content

To 80Λιτρο Reefaki Μου.


teoxan

Recommended Posts

Τσιμπα λινκ... Απο βδομαδα μαλλον θα παραγκειλω ενα, επαθα ζημια με το αμαξι και δεν ξερω ποσο θα παει και εαν θα περισεψουν....

http://www.ebay.com/itm/151182176628

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 64
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Τσιμπα λινκ... Απο βδομαδα μαλλον θα παραγκειλω ενα, επαθα ζημια με το αμαξι και δεν ξερω ποσο θα παει και εαν θα περισεψουν....

http://www.ebay.com/itm/151182176628

Αυτό λέει για 7,5 βατό ρε Άγγελε
Link to comment
Share on other sites

γι αυτο κι εγω πηγα στις λάμπες. με βλέπω να παραγγέλνω αλλη μια.

 

Θα φορτώσω το βράδι φωτο να δεις πως φαινονται τα 27 Watt.

 

 

Ναι άν μπορείς ανέβασε να ξέρω τι να περιμένω
Link to comment
Share on other sites

Εχει δυο-τρεια που μοιαζουν....

http://m.ebay.com/itm/161030552489?cmd=VIDESC&gxo=true

Τεσπα, εγω ειπα οτι θελω να το δοκιμασω πριν το προτηνω, απλα επειδη μπορει να αργησει αυτο, το λεω και οποιος θελει το δοκιμαζει....

Link to comment
Share on other sites

Τσιμπα λινκ... Απο βδομαδα μαλλον θα παραγκειλω ενα, επαθα ζημια με το αμαξι και δεν ξερω ποσο θα παει και εαν θα περισεψουν....

http://www.ebay.com/itm/151182176628

Φίλε το εχω δει κι εγω αυτο και θα σου πρότεινα να το ψαξεις καλύτερα πριν το πάρεις..

Εγω κατάλαβα οτι τα led που εχει ειναι τα μονόβατα 5050 smd που βαζουν στις λεντοταινίες.

Αν τα μετρήσεις στη φωτο θα δεις οτι εχει 24 χ 3 σειρές.

Τα lumen λέει οτι ειναι 360lm αλλα δεν διευκρινίζει τη θερμοκρασία. Λογικά η θερμοκρασία θα ειναι οπως στις λεντοταινίες, στα 6000Κ - 6500Κ.

Δεν ξερω, για ψαξ'το ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δυο-τρεια που μοιαζουν....

http://m.ebay.com/itm/161030552489?cmd=VIDESC&gxo=true

Τεσπα, εγω ειπα οτι θελω να το δοκιμασω πριν το προτηνω, απλα επειδη μπορει να αργησει αυτο, το λεω και οποιος θελει το δοκιμαζει....

Αυτό που έβαλες τώρα φαίνεται μια χαρά.Αλλά και πάλι στα λίτρα μας πρέπει να βάλεις 2 σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη φωτο στο Link ειναι το ενυδρείο οπως φαίνεται με τη LED λάμπα μονο, χωρίς τις Τ5.

Ειναι στο κέντρο του ενυδρείου και την εχω χαμηλώσει στους 20 ποντους.

Σαν σποτ ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έβαλες τώρα φαίνεται μια χαρά.Αλλά και πάλι στα λίτρα μας πρέπει να βάλεις 2 σωστά?

ναι, αυτο φαίνεται πιο δυνατό.Εχει και δυο λειτουργίες, αλλα αν μπει σε χρονοδιακόπτη μονο η μια λειτουργία θα δουλεύει. Αν θες δηλαδή μονο τα μπλε σαν moonlight πως θα το κάνεις αυτοματοποιημενο;

Εγω εχω σκεφτεί να παρω μια απλη μπλε λεντοταινια για Moonlight σε ξεχωριστό χρονοδιακόπτη.

Αγγελε, αφου εχεις τα 10βατα που ειναι πολυ καλα, γιατι δεν κανεις κατι πρόσθετο με 3βατα;

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε επανω αριστερα ακουμπα το βελακι σου θα σου ανοιξει recend upload πατησετο και θα σου εμφανισει ολες τις φωτο ξεκινοντας απο την ποιο τελευταια,διαλεξε ποια θες ,κατω απο την καθε φωτο εχει το λινκ το οποιο το αντιγραφεις και μετα το επισυναπτεις στο θεμα και οι φωτο εμφανιζονται κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη φωτο στο Link ειναι το ενυδρείο οπως φαίνεται με τη LED λάμπα μονο, χωρίς τις Τ5.

Ειναι στο κέντρο του ενυδρείου και την εχω χαμηλώσει στους 20 ποντους.

Σαν σποτ ειναι.

μια χαρα φως φαινεται να εχει.ελπιζω να με καλυψουν οι 2 στο δικο μου.δυστυχως ομως υπαρχει ντουλαπι πανω απο το ενυδρειο και θα πρεπει να τις εχω πολυ κοντα στην επιφανεια.θα δειξει...
Link to comment
Share on other sites

Κοβεις το ντουλαπι χαχαχα.

Θες να με κοψει η γυναικα φετες???χαχαχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε συ τις λες παμε να παρουμε ενα καινουργιο γιατι αυτο παλιοσε και θα το χρησιμοποιησεις εσυ αναγκαστικα αχαχαχα.

Έγινε επεξεργασία - niknik
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε συ τις λες παμε να παρουμε ενα καινουργιο γιατι αυτο παλιοσε και θα το χρησιμοποιησεις εσυ αναγκαστικα αχαχαχα.

Αστο δεν πιανει!Ειναι κομματι της επιπλοσυνθεσης και δωρο του μπαμπα της!!!
Link to comment
Share on other sites

Α οκ εχεις ξεβιδωση τα μισα στηριγματα το βραδυ που κοιματε ,την αλλη μερα βαζεις την σκαλα να ανεβεις να πιασεις κατι και την ωρα που στηριζεσε υποχωρει λιγο (φυσικα ειναι μπροστα) και λες εκεινη την ωρα και στο ειπα να παρουμε ενα καινουργιο θα παθοτμε καμθα ζημια,αχαχαχα,περα απο την πλακα θα την βρεις την λυση ποση αποσταση εχει?παιρνει κανα προβολακι κολλητο στο ξυλο με 2 τριπιτσες για τα καλωδια?

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα φως φαινεται να εχει.ελπιζω να με καλυψουν οι 2 στο δικο μου.δυστυχως ομως υπαρχει ντουλαπι πανω απο το ενυδρειο και θα πρεπει να τις εχω πολυ κοντα στην επιφανεια.θα δειξει...

Οσο πιο ψηλα την ανεβάσεις, τοσο πιο πολυ θα καλύψει τις άκρες αλλα χανεις στην ενταση.

Link to comment
Share on other sites

Α οκ εχεις ξεβιδωση τα μισα στηριγματα το βραδυ που κοιματε ,την αλλη μερα βαζεις την σκαλα να ανεβεις να πιασεις κατι και την ωρα που στηριζεσε υποχωρει λιγο (φυσικα ειναι μπροστα) και λες εκεινη την ωρα και στο ειπα να παρουμε ενα καινουργιο θα παθοτμε καμθα ζημια,αχαχαχα,περα απο την πλακα θα την βρεις την λυση ποση αποσταση εχει?παιρνει κανα προβολακι κολλητο στο ξυλο με 2 τριπιτσες για τα καλωδια?

χαχαχαχαχα!εχω αγορασει τα lamp clamp της aqualum.γυρω στους 30 ποντους εχω.Τελος παντων,ας μην χαλαω αλλο το θεμα του φιλου teoxan
Link to comment
Share on other sites

Οσο πιο ψηλα την ανεβάσεις, τοσο πιο πολυ θα καλύψει τις άκρες αλλα χανεις στην ενταση.

σωστος +1000
Link to comment
Share on other sites

Θα βαλω και τις 2 μολις τις παραλαβω και θα βγαλω φωτο να δειτε.Πιστευω να καλυψουν τους 80 ποντους που ειναι το ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

80 ποντους μήκος;

Οταν παραλάβεις βαλε φωτο να δουμε, γιατι σκέφτομαι να παρω αλλη μια.

Link to comment
Share on other sites

80 ποντους μήκος;

Οταν παραλάβεις βαλε φωτο να δουμε, γιατι σκέφτομαι να παρω αλλη μια.

Ναι 80x30x40 ειναι το ενυδρειο μου.Θα βαλω μολις τις στησω
Link to comment
Share on other sites

Τεο παει πολυ με 3βατα η κατασκευει και θελω καμια 30ρια βατ ακομα, επεσα πανω σε αυτο το φωτιστηκο ψαχνωντας και λεω να το δοκιμασω σαν προσθετο... Επισης για μικρα ενυδρεια ειναι οτι πρεπει, αρκει να κανει δουλεια, οσο για τα 10βατα που εχω στο συνολο ειναι 50βατ στα 120 λιτρα με παρομοιες διαστασης με τα δικα σας ενυδρεια(60χ40χ60)....

Link to comment
Share on other sites

Τεο παει πολυ με 3βατα η κατασκευει και θελω καμια 30ρια βατ ακομα, επεσα πανω σε αυτο το φωτιστηκο ψαχνωντας και λεω να το δοκιμασω σαν προσθετο... Επισης για μικρα ενυδρεια ειναι οτι πρεπει, αρκει να κανει δουλεια, οσο για τα 10βατα που εχω στο συνολο ειναι 50βατ στα 120 λιτρα με παρομοιες διαστασης με τα δικα σας ενυδρεια(60

χ40χ60)....

Πιστευω οτι θα ειναι δυνατο φως, το ειχα σκεφτει κι εγω, δεν ξερω ομως αν κανει απο θεμα θερμοκρασιας και lumen.

Mε 50 βατ καλα δεν εισαι; H θες περισοτερα για τα sps;

Link to comment
Share on other sites

Θελω για τα sps ;)

Επισης λιγο παραπανω δεν κανει κακο....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...