Jump to content

My Reef Tank!!!


Recommended Posts

Βαλε και μια τσαντα για την κοπελα βρε τσιγκουνη :P

Ολο και κατι θα βγει, να εισαι καλημενος ;)

Χαχαχαχα

+1!

Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

Πολλα μπραβο και απο μενα σακη!:-)

Πανεμορφο aquascape και μου αρεσει πολυ ο χωρος που εχεις τοποθετησει το ενυδρειο γενικοτερα!

Αν καποια στιγμη "επενδυσεις"(χρονο πιο πολυ) στα sps και τα τοποθετησεις στο βραχο και τα lps στον πολυ ωραιο χωρο που εχεις αφησει μπροστα στην αμμμο,θα γινει ακομα πιο ομορφο.

Ειναι ηδη ομως διαμαντι και οσο περναει ο καιρος θα γινεται ακομα καλυτερο!

Φτου φτου φιλε μου!

Ευχαριστω πολυ.

Το θεμα της διαμορφωσης του βραχου ειχε να κανει πιο πολυ σε σχεση με τα ψαρια και οχι με τα κοραλια....

αργοτερα αμα την ψονισω με τα sps τοτε θα κανω κατι πιο minimal με πιατελες και αλλα για να εχει το δικο του κοματι.

για τον χρονο αφιερωνω αρκετα απλος ειναι νορις για να μπουν sps... δεν εχω ακομα της σταθερες παραμετρους γιανα μπω σε διαδικασια. Μαλλον θα παρω ενα μεσα στο καλοκαιρι να κανω πηραμα και κατα τον φθηνοπορο θα παρω αρκετα μαζι!

φυσικα τα lps θα μπουν χαμηλα μολις παρω sps!

Link to comment
Share on other sites

Και παλι μπραβο σακη,απο αυτα που λες το εχεις ψαξει το θεμα και θα βλεπουμε το ενυδρειο σου να εξελισεται συνεχως!

Πολυ χαιρομαι που το μοιραστηκες μαζι μας φιλε μου!:-)

Link to comment
Share on other sites

Σάκη τα zoanthous πολύ ωραία και "μπαμπάτσικες" αποικίες, αλλά να κοιτάξεις λίγο και το θέμα της φωτογραφικής τεχνικής για να μαγευόμαστε ακόμη πιο πολύ !!!

Όσο μπορείς ακούνητα !!! χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια ειναι το ενυδρειο ειναι οκ τωρα θες βελτιωση εσυ στις φωτογραφιες!! :skydive:

συνεχιζε ετσι και θα το μαθεις εμενα μου πηρε κοντα εναμιση χρονο!!!!

Έγινε επεξεργασία - lykourgos
Link to comment
Share on other sites

Πειραματισμούς θέλει παιδιά για να βρεθεί ο καλύτερος τρόπος...... άλλωστε δεν έχετε να κάνετε με φιλμ όπως τον περασμένο αιώνα, τσάμπα είναι τώρα !!!

Βουρ λοιπόν για ατέλειωτα χριτς-χρατς-κλικ !!!

NikNik... και για σένα ισχύει αυτό !!!

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια ειναι το ενυδρειο ειναι οκ τωρα θες βελτιωση εσυ στις φωτογραφιες!! :skydive:

συνεχιζε ετσι και θα το μαθεις εμενα μου πηρε κοντα εναμιση χρονο!!!!

μεχρι το Αυγουστο χλομο.... μηχανη για φωτο μαλλον τον χειμωνα θα οαρω μετα που θα κανω αλλαγη στο φωτιστικο!

Link to comment
Share on other sites

Πειραματισμούς θέλει παιδιά για να βρεθεί ο καλύτερος τρόπος...... άλλωστε δεν έχετε να κάνετε με φιλμ όπως τον περασμένο αιώνα, τσάμπα είναι τώρα !!!

Βουρ λοιπόν για ατέλειωτα χριτς-χρατς-κλικ !!!

NikNik... και για σένα ισχύει αυτό !!!

φιλος δεν υπαρχει χρονος .αμα μπορεσωexv ενα εναν παλεμαχο στα ενυδρεια me aquascape.

Οκυριος ειμαι μανουλα σε κατι τετοια!

οποτε καντε λιγο υπομονη!

Link to comment
Share on other sites

μερικες φωτο γιανα παρετε λιγο ιδεα και εσεις που δεν εχετε facebook............

Πολυ όμορφο φιλε Σακη........

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο ενυδρειο και ιδιαίτερο στήσιμο που μου αρεσει. Ίσως σε προβληματίσει λιγο αν θέλεις να βάλεις το κατι παραπανω σε ζωντανα (κοραλια) αλλα αν εχεις καταλήξει ακριβώς για το φορτιο ειναι παρα πολυ ωραίο! :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο ενυδρειο και ιδιαίτερο στήσιμο που μου αρεσει. Ίσως σε προβληματίσει λιγο αν θέλεις να βάλεις το κατι παραπανω σε ζωντανα (κοραλια) αλλα αν εχεις καταλήξει ακριβώς για το φορτιο ειναι παρα πολυ ωραίο! :)

ευχαριστω φιλε δεν εχω ακομα καταλαξει ακριβως αλλα εχω μια εικονα στο μυαλο μου!

Link to comment
Share on other sites

Θελω λιγο βοηθεια στο να κανουμε καποιες αλλαγες στα κοραλια θελω να τα αλλαξω θεσει γιανα αφησω χορο στο πανω μερος για να βαλω sps τελος με αρχες του μηνα!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν τα κοραλακια

που έβαλες είναι πανεμορφα

Έχεις σκεφτεί καμία αλλαγή που μπορείς

να κανεις

Και θα σου άρεσε?

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο ειναι ετσι τωρα και σκεφτομαι οτι θελω να αλλαξω θεση σιγουρα στα bubble coral, emphilia, acanthastria που ειναι πανω δεξια.

μετα θελω να κοψω και να κανω καλυτερα την caulastrea!

ολα αυτα θελω να γινουν γιανα εχω χορο πανω να βαλω sps!

post-56939-0-88068400-1404489747_thumb.jpg

post-56939-0-20773600-1404489765_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, τα bublle-εφυλιες και γενικοτερα lps μπορεις να τα βαλεις και στον αραγωνοτη οπου μπορει να πανε καλητερα γιατι θα τραβανε διαφορα στοιχεια απο αυτον ευκολοτερα...

Μανι-μανι θα εχεις μπολικο χωρο για 3-4 κομματια sps εκει...

Link to comment
Share on other sites

Οι αλλαγές που θα έκανα , ΕΓΩ

attachicon.gifIMG_20140704_073948.jpg

Στο μονο που κολαω ειναι εκει που θελεις να βαλω την κοκκινη acanthasrea.

απο εκει πισω υπαρχει φραγκ zoathus!

Link to comment
Share on other sites

Αααα δεν φαίνεται

μπορείς να το βάλεις δίπλα

στην πράσινη εκεί που σου

πρότεινα να το βάλεις

Link to comment
Share on other sites

εγιναν μερικες αλλαγες φωτο αυριο.

σημερα εγιναν μερικες μετρησης και δεν μου αρεασαν

SG 1025

Kh 8.9

Mg1275!!

Ca 400

No3 15

po4 0

Ph 8.1

το μαγνησιιο θα το ανεβασω με την δοσομετρικη. το θεμα ειναι τι παραμετρους ειναι καλα να εχω γιατα SPS που θελω να βαλω?

τα νιτρικα θα ακεβουν αρκετα λογο μετατροπων εχω κλισει την χαετο και γιαυτο ανεβηκαν.

κανονικα εχω κατω απο 5

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εκλεισες την chaeto; Δοκιμάζεις κατι καινούργιο; Καλο ειναι να ρήξεις τα νιτρικά σου, μη τα αφήσεις να μεγαλώσουν και αλλο.

Το μαγνήσιο καλα ειναι, σιγα σιγα δώσε του να ανεβεί στα 1350 ίσως και 1400. Δεν εχεις θεμα με το 1275, στα όρια εισαι αλλα βαράει ενα μικρό συναγερμό να το ισιωσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...