Jump to content

Απειλουν Με Μπλακ Οι Συνδικαλιστες Της Δεη


Recommended Posts

Ετοιμαστε τα battery back-ups :P

Αλλα δεν πιστεύω να το προχωρησουν, ειδωμεν :)

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι να μη λειπουμε οταν το κανουνε!

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι και να εχει τον ενδιαφερει πιο πολυ πως θα ζησουν τα παιδια του παρα τα ψαρια του!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι και να εχει τον ενδιαφερει πιο πολυ πως θα ζησουν τα παιδια του παρα τα ψαρια του!

....φαντάζομαι έχεις καταλάβει οτι το σχόλιό μου ηταν σκωπτικό!
Link to comment
Share on other sites

....φαντάζομαι έχεις καταλάβει οτι το σχόλιό μου ηταν σκωπτικό!

Προφανως :P

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα ειχαμε αυτο μας έλειπε! Εχουν δικαίωμα να απεργησουν, αλλα εμεις εχουμε δικαίωμα αδιακοπης παροχης ρευματος! Δεν μπορουν να εκβιαζουν την κοινωνια για τα συντεχνιακα τους συμφέροντα, (ουτε φυσικα τα ψαρια μας).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Παντως και ολοι αυτοι που περιμενουν το καλοκαιρι σαν μανα εξ ουρανου για να δουλεψουν εχουν παιδια..και ψαρια..Και δεν ειχαν ποτε ουτε εθελουσιες ουτε εφαπαξαρες..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείτε

σε λίγο δεν θα είναι πολλοί αυτοί που θα μπορούν να πληρώσουν το ρεύμα.

Και με γκαζόλαμπες δεν κρατάς ενυδρείο.

Θα μείνουμε επιτέλους λίγοι και καλοί

να απολαμβάνουμε το χόμπυ μας.

http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=403224

(παρεπιπτόντως: γνωρίζει κανείς από που πέρδεται το μπαρμπούνι?)

:bigemo_harabe_net-115:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η#945;περγία κάποτε ήταν το μοναδικό μέσο για να προστατεύσουν κάποιοι άνθρωποι τα δικαιώματά τους. Τώρα έχει καταντήσει ένα μέσο εκβιασμού κάποιων που θέλουν να διατηρήσουν τα προνόμιά τους εις βάρος άλλων. Δεν σέβονται τους ανθρώπους, τα ψάρια θα σκεφτούν; :angry:

Στάλθηκε από το GT-S6500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Έγινε επεξεργασία - kalliroi
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείτε

σε λίγο δεν θα είναι πολλοί αυτοί που θα μπορούν να πληρώσουν το ρεύμα.

Και με γκαζόλαμπες δεν κρατάς ενυδρείο.

Θα μείνουμε επιτέλους λίγοι και καλοί

να απολαμβάνουμε το χόμπυ μας.

http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=403224

(παρεπιπτόντως: γνωρίζει κανείς από που πέρδεται το μπαρμπούνι?)

:bigemo_harabe_net-115:

....δεν πέρδεται...γι' αυτό ειναι κόκκινο!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παντως ετσι για να πω κ εγω λιγα πραγματα που γνωριζω επι του θεματος οι συνδικαλιστες ειναι καποιοι στο 99% που καλοπληρωνονται για να καθονται και να "χωνουν" τους εργαζομενους,περαν απο τις υποχρεωσεις τους,να κανουν τον αποδιοπομπαιο τραγο για τα συμφεροντα τους.Επισης οι ιδιοι οπως και τα διοικητικα στελεχη φταινε για την καταντια της ΔΕΗ και συγκεκριμενα την ΔΕΗ την πτωχευσε η ΓΕΝΟΠ(δλδ το συνολο των παραπανω) με αποτελεσμα τωρα πολυ μεγαλο ποσοστο των συνταξιουχων της που εχουν χρονια προβληματα υγειας απο την εργασια τους(Παρκισον,εγκεφαλικα,καρκινο κλπ) να μενουν στον αερα απο ασφαλιση την οποια πληρωναν αδρα τοσα χρονια.Μην σας "λαμπαδιαζουν" λεγοντας σας οτι φταινε οι εργαζομενοι με τα εφαπαξ τους και τις τοτε παχυλες συνταξεις τους για την καταντια της ΔΕΗ,ειναι η μεγαλυτερη μουφα μαζι με το οτι φταινε κ οι εργαζομενοι του ΟΤΕ για το ξεπουλημα του,μια φραση,ΟΥΤΕ ΚΑΝ!!.

Υ.Γ. Οτι λεω το λεω γιατι εχω αποψη εκ'των εσω,ποτε απο κουβεντες αλλων παρα μονο απο το τι εχω δει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αμα θελει να κανει κατι η κυβερνηση δεν τους σταματαει κανενας ..... εδω δεν τους εκανε τιποτα οι συγκεντρωσεις στο συνταγμα θα τους ενοχλησουν οι συνδικαλιστες της δεη ?

η μηπως ξεχασατε τη περιπτωση της ελληνικης χαλυβουργιας , τοσους μηνες απεργια και οταν μπηκαν μεσα για δουλεια ενας ενας πηρε την απολυση του και ειπε και ευχαριστω .....

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να μην το προχωρήσουμε το θέμα και γίνει πιο πολιτικό από ότι είναι. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να μην το προχωρήσουμε το θέμα και γίνει πιο πολιτικό από ότι είναι. :)

Δημήτρη το θέμα δε νομίζω οτι ειναι πολιτικό αλλα κοινωνικό.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως,ο ηλεκτρισμος ειναι κοινωνικο αγαθο που δεν εχει κανεις το δικαιωμα να στο στερει με το ετσι το θελω για τα συμφεροντα του.

Εγω παντως αμα παιξει καμια μαγκια εχω ετοιμο το inverter και μια 12v 75ah να την βγαλουμε καμποσο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη το θέμα δε νομίζω οτι ειναι πολιτικό αλλα κοινωνικό.

Είναι και κοινωνικό.

Εγώ απλώς ζητάω να κρατήσουμε το επίπεδο στην ενυδρειακή συζήτηση. :)

Link to comment
Share on other sites

Αντε μας βλεπω φωτισμο στο ενυδρειο με diy γκαζολαμπα για τα 6500κ,κερι εκκλησιας για 4000κ και λαμπα πετρελαιου η παραφινης για τα reefαδικα. :thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mod note :

Από τον εσωτερικό κανονισμό

ΕΙΔΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
Διαγραφή «Θεματικής Ενότητας» ή Δημοσίευσης Διαγραφή Θεματικής Ενότητας ή Δημοσίευσης γίνεται μόνον από τους διαχειριστές ή τους συντονιστές της κατηγορίας.
Για να πραγματοποιηθεί διαγραφή πρέπει να συντελεί έστω ένας από τους κάτωθι λόγους :
• Να είναι εκτός θέματος
• Το δημοσίευμα να είναι προσβλητικό / υβριστικό
• Να θίγονται ιερά
• Μέσω του δημοσιεύματος να συντελεί έμμεση ή άμεση διακίνηση ή διαφήμιση πορνογραφικού υλικού, διαφημίσεων, πολιτικού περιεχομένου.
• Μη συμμόρφωση με τις οδηγίες των διαχειριστών ή συντονιστών.
Ευχαριστούμε για την κατανόηση.
Link to comment
Share on other sites

οποιος ειναι απο τον νομο κοζανης καταλαβαινει απολυτα γιατι θα γινει διακοπη ρευματος.........................δεν εχω να πω τιποτα αλλο για τους αθηναιους δεητζηδες που ειναι στο γραφειακι στους με κλιματισμο (ενω επρεπε να ειναι εδω να δουνε τη γλυκα....)και εμεις εδω παλευουμε με τα ορυχεια και την σκονη για 586 ευρω..........................για να μην μιλησω που οι μισοι συνταξιουχοι (εφαπαξ που λετε τα δινουνε στους γιατρους και σε φαρμακα για χημειοθερεπειες)..........

Link to comment
Share on other sites

Παντως ετσι για να πω κ εγω λιγα πραγματα που γνωριζω επι του θεματος οι συνδικαλιστες ειναι καποιοι στο 99% που καλοπληρωνονται για να καθονται και να "χωνουν" τους εργαζομενους,περαν απο τις υποχρεωσεις τους,να κανουν τον αποδιοπομπαιο τραγο για τα συμφεροντα τους.Επισης οι ιδιοι οπως και τα διοικητικα στελεχη φταινε για την καταντια της ΔΕΗ και συγκεκριμενα την ΔΕΗ την πτωχευσε η ΓΕΝΟΠ(δλδ το συνολο των παραπανω) με αποτελεσμα τωρα πολυ μεγαλο ποσοστο των συνταξιουχων της που εχουν χρονια προβληματα υγειας απο την εργασια τους(Παρκισον,εγκεφαλικα,καρκινο κλπ) να μενουν στον αερα απο ασφαλιση την οποια πληρωναν αδρα τοσα χρονια.Μην σας "λαμπαδιαζουν" λεγοντας σας οτι φταινε οι εργαζομενοι με τα εφαπαξ τους και τις τοτε παχυλες συνταξεις τους για την καταντια της ΔΕΗ,ειναι η μεγαλυτερη μουφα μαζι με το οτι φταινε κ οι εργαζομενοι του ΟΤΕ για το ξεπουλημα του,μια φραση,ΟΥΤΕ ΚΑΝ!!.

Υ.Γ. Οτι λεω το λεω γιατι εχω αποψη εκ'των εσω,ποτε απο κουβεντες αλλων παρα μονο απο το τι εχω δει.

+1000 φιλε μου και να προσθεσω οτι η δεη δεν μπαινει μεσα την βαζουνε γιατι μπαινει ως εγγυητης για τις λαμογιες που κανουνε στην αθηνα δανεια μνημονια κτλ..η δεη εχει αξια δισεκατομυρια ευρω και θελουνε να την πουλησουνε για 400εκ ευρω......

Link to comment
Share on other sites

οποιος ειναι απο τον νομο κοζανης καταλαβαινει απολυτα γιατι θα γινει διακοπη ρευματος.........................δεν εχω να πω τιποτα αλλο για τους αθηναιους δεητζηδες που ειναι στο γραφειακι στους με κλιματισμο (ενω επρεπε να ειναι εδω να δουνε τη γλυκα....)και εμεις εδω παλευουμε με τα ορυχεια και την σκονη για 586 ευρω..........................για να μην μιλησω που οι μισοι συνταξιουχοι (εφαπαξ που λετε τα δινουνε στους γιατρους και σε φαρμακα για χημειοθερεπειες)..........

+1000 φιλε μου και να προσθεσω οτι η δεη δεν μπαινει μεσα την βαζουνε γιατι μπαινει ως εγγυητης για τις λαμογιες που κανουνε στην αθηνα δανεια μνημονια κτλ..η δεη εχει αξια δισεκατομυρια ευρω και θελουνε να την πουλησουνε για 400εκ ευρω......

Αν η κουβεντα συνεχιστει ετσι να ειστε σιγουροι οτι απο μακρυα ερχετε λουκετο...και χωρις καμια αλλη προειδοποιηση..

Link to comment
Share on other sites

Αν η κουβεντα συνεχιστει ετσι να ειστε σιγουροι οτι απο μακρυα ερχετε λουκετο...και χωρις καμια αλλη προειδοποιηση..

δεν ειχα σκοπο να το συνεχισω ευχαριστω.....

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα σκοπο να το συνεχισω ευχαριστω.....

Δεν πηγαινε αποκλειστικα για σενα,αλλα για ολους.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...