Jump to content

Απειλουν Με Μπλακ Οι Συνδικαλιστες Της Δεη


Recommended Posts

οποιος ειναι απο τον νομο κοζανης καταλαβαινει απολυτα γιατι θα γινει διακοπη ρευματος.........................δεν εχω να πω τιποτα αλλο για τους αθηναιους δεητζηδες που ειναι στο γραφειακι στους με κλιματισμο (ενω επρεπε να ειναι εδω να δουνε τη γλυκα....)και εμεις εδω παλευουμε με τα ορυχεια και την σκονη για 586 ευρω..........................για να μην μιλησω που οι μισοι συνταξιουχοι (εφαπαξ που λετε τα δινουνε στους γιατρους και σε φαρμακα για χημειοθερεπειες)..........

Φιλε μου των αγωνα για επιβιωση καθε εργαζομενου δεν τον υποτιμα κανεις,ειτε δουλευει στην Κοζανη ειτε στην Αθηνα ειτε στα καραβια,ειναι λιγο ρετρο αυτοι οι διαχωρισμοι.Στην Αθηνα εχει και εναεριτες οπως στην Κοζανη εχει και διοικητικους.Εδω μιλαμε για μια πρακτικη που ακριβως δεν τιμα τον αγωνα τους και δεν κανει την κοινωνια συμμαχο τους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου των αγωνα για επιβιωση καθε εργαζομενου δεν τον υποτιμα κανεις,ειτε δουλευει στην Κοζανη ειτε στην Αθηνα ειτε στα καραβια,ειναι λιγο ρετρο αυτοι οι διαχωρισμοι.Στην Αθηνα εχει και εναεριτες οπως στην Κοζανη εχει και διοικητικους.Εδω μιλαμε για μια πρακτικη που ακριβως δεν τιμα τον αγωνα τους και δεν κανει την κοινωνια συμμαχο τους.

+1000

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,να ζητήσω συγνώμη αλλά λόγω ηλικίας δεν είχα την υπομονή να διαβάσω τα πιο πάνω ,ενυδρειακά και μόνο λόγω των πιθανών διακοπών ρεύματος πάρτε αερανλίες με μπαταρίες ,έτσι για το καλό , για τους φίλους θαλασσινούς ,δεν ξέρω , αντε και καλές επιτυχίες

:bigemo_harabe_net-159:

Έγινε επεξεργασία - ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=313187&catid=3 checkarete ανα περιοχη τι ωρες θα εχει διακοπες ρευματος να εχετε το νου σας .

Link to comment
Share on other sites

Εμείς θα τον έχουμε το νού μας......η γιαγιά μου που ζει με τη βοήθεια του ρεύματος δε ξέρω αν θα τον έχει!

Ευτυχώς θα είναι μιας ώρας οι διακοπές. :crazysmile: :crazysmile: :crazysmile:

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην νοιαστουν για τους ηλικιωμενους ανθρωπους οι ελεεινοι

Ακουσα για Κερατσινι διακοπη ρευματος 10-11

Πληρωνετε κοροιδα ΔΕΗ και χαρατσια............

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειναι απιστευτοι!

Μου αρεσει που δινουν και με ανεση οδηγιες στου ηλικωμενους να πανε στο νοσοκομειο!

Ξερει που να παει ο παππους βρε υπερεγκεφαλοι....το θεμα ειναι αν μπορει να παει!

Υπαρχουν ηλικιωμενοι που δεν μπορουν να πανε ουτε τουαλετα μονοι τους!

Αν θελουν να κανουν κινησεις για τα δικαιωματα τους ας πανε να απειλουν πως θα πεσουν απο κανενα μπαλκονι η' στις γραμμες του τρενου η' καμια απεργια πεινας....οχι εις βαρος των αλλων συνανθρωπων τους,της υγειας η' των επιχειρησεων τους,των ενυδρειων μας(χιουμορ κανω :-) ),...κτλ κτλ

Για καποια επαγγελματα η απεργια πρεπει να ειναι εκτος συζητησης.

Τεσπα τουλαχιστον ειναι ωριαιες και ειναι οσο δυνατον μικρο το κακο:-(

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίζει την άλλη κατηγορία επαγγελματιών που οταν θέλει να διεκδικήσει, κλείνει δρόμους και καταστρέφει προϊόντα, νεύρα κτλ. Αν θέλεις κύριε να διεκδικήσεις, βρες τον τροπο να πετύχεις τον σκοπο σου. Απειλώντας και εκβιάζοντας τον κόσμο σε κάνει εχθρό του αντι να τον κάνεις συμπαραστάτη. Άντε τωρα, βρήκαμε όλοι τον τροπο, τι τους φταίει ο κάθε ενας ανθρωπάκος να πληρώνει με το δικό του τροπο τις μαγκιές τους;

Αν μπήκαν στο σπίτι σας να σας σκοτώσουν, μη με πάρετε τηλεφωνο, θα σας πω "απεργώ τωρα, σε δυο ώρες θα έρθω να σε σώσω"....τότε να δω τη μαγκιά σας λεβέντες μου!

Έγινε επεξεργασία - Safarpn
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mod note :

Από τον εσωτερικό κανονισμό

ΕΙΔΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
Διαγραφή «Θεματικής Ενότητας» ή Δημοσίευσης Διαγραφή Θεματικής Ενότητας ή Δημοσίευσης γίνεται μόνον από τους διαχειριστές ή τους συντονιστές της κατηγορίας.
Για να πραγματοποιηθεί διαγραφή πρέπει να συντελεί έστω ένας από τους κάτωθι λόγους :
• Να είναι εκτός θέματος
Το δημοσίευμα να είναι προσβλητικό / υβριστικό
• Να θίγονται ιερά
• Μέσω του δημοσιεύματος να συντελεί έμμεση ή άμεση διακίνηση ή διαφήμιση πορνογραφικού υλικού, διαφημίσεων, πολιτικού περιεχομένου.
• Μη συμμόρφωση με τις οδηγίες των διαχειριστών ή συντονιστών.
Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

Σιγα μην νοιαστουν για τους ηλικιωμενους ανθρωπους οι ελεεινοι

Ακουσα για Κερατσινι διακοπη ρευματος 10-11

Πληρωνετε κοροιδα ΔΕΗ και χαρατσια............

Ειναι απιστευτοι!

Μου αρεσει που δινουν και με ανεση οδηγιες στου ηλικωμενους να πανε στο νοσοκομειο!

Ξερει που να παει ο παππους βρε υπερεγκεφαλοι....το θεμα ειναι αν μπορει να παει!

Υπαρχουν ηλικιωμενοι που δεν μπορουν να πανε ουτε τουαλετα μονοι τους!

Αν θελουν να κανουν κινησεις για τα δικαιωματα τους ας πανε να απειλουν πως θα πεσουν απο κανενα μπαλκονι η' στις γραμμες του τρενου η' καμια απεργια πεινας....οχι εις βαρος των αλλων συνανθρωπων τους,της υγειας η' των επιχειρησεων τους,των ενυδρειων μας(χιουμορ κανω :-) ),...κτλ κτλ

Για καποια επαγγελματα η απεργια πρεπει να ειναι εκτος συζητησης.

Τεσπα τουλαχιστον ειναι ωριαιες και ειναι οσο δυνατον μικρο το κακο:-(

Κύριοι της mod team

τα ποστ μου στο παρόν θέμα αν και αντιμετώπιζαν το ζήτημα σκωπτικά

διεγράφησαν

παρά το ότι

δεν ήταν εκτός θέματος,

δεν προσέβαλαν κανέναν,

δεν έθιγαν ιερά,

δεν διακινούσαν πορνογραφικό υλικό,διαφημίσεις ή πολιτικό περιεχόμενο.

Δεν έχω την απαίτηση βέβαια όσα γράφω όλοι να κατανοούν ή να αποδέχονται το πνεύμα τους.

Ωστόσο δεν είδα κάποιο μέλος να δυσανασχετήσει, να διαφωνήσει ή να ενοχληθεί.

Μόνο ΕΣΕΙΣ

και ακολουθώντας στη συνέχεια 2 μέτρα και 2 σταθμά (στα πιο πάνω αναφέρομαι).

Καλή καρδιά και συνεχή ρευματοδότηση εύχομαι! :bigemo_harabe_net-190:

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι της mod team

τα ποστ μου στο παρόν θέμα αν και αντιμετώπιζαν το ζήτημα σκωπτικά

διεγράφησαν

παρά το ότι

δεν ήταν εκτός θέματος,

δεν προσέβαλαν κανέναν,

δεν έθιγαν ιερά,

δεν διακινούσαν πορνογραφικό υλικό,διαφημίσεις ή πολιτικό περιεχόμενο.

Δεν έχω την απαίτηση βέβαια όσα γράφω όλοι να κατανοούν ή να αποδέχονται το πνεύμα τους.

Ωστόσο δεν είδα κάποιο μέλος να δυσανασχετήσει, να διαφωνήσει ή να ενοχληθεί.

Μόνο ΕΣΕΙΣ

και ακολουθώντας στη συνέχεια 2 μέτρα και 2 σταθμά (στα πιο πάνω αναφέρομαι).

Καλή καρδιά και συνεχή ρευματοδότηση εύχομαι! :bigemo_harabe_net-190:

Και εσυ περίμενες με το ρολοι να περάσει μιση ωρα για να το πεις λες και υπάρχουν συντονιστές online 24 ωρες την ημερα...

Μπραβο.........................

Το πως αξιολογούντε τα ποστ και την διαφορα τον 1-2 δικών σου που εγιναν αορατα με τον παιδιών πιο πάνω επέτρεψε με να ειναι κομμάτι της συντονιστικής ομάδας για να το κρίνει και οχι κάποιου άλλου.

Καπου εδω λιγη αυτο το κομματι.....

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα διακοπών ηλεκτρικού ρεύματος που αναρτήθηκε στο διαδίκτυο από τη ΔΕΗ, ειναι μούφα. Στην περιοχή μας μιλάει για διακοπή 11-12 το πρωί και εδώ και 20 λεπτα μας ήρθε το πρώτο black out ετσι, εντελώς ξαφνικά και απροειδοποίητα. Κάποιος δε ξέρει να διαβάζει το ρολόι του εκει στα εργοστάσια της Πτολεμαίδας.

Link to comment
Share on other sites

μολις γινει ιδιωτικη να εισαι σιγουρος θα μαθει και την ωρα γιατι τωρα φαινεται οτι απλα το εχει για να βλεπει τι ωρα σχολαει

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη για αυτα που θα πωαλλα αυτοι που απεργουν η τους βαζουν να απεργουν ειναι αυτοι που εξελεξαν τους συνδικαλιστες που τους εχουν ξεζουμισει.και το βασικοτερο χθες στην ανακοινωση τους ανεφεραν να κανουμε οικονομια στα αναγκαια μονο και ακομα και αυτοι που εχουν μηχανηματα υποστηριξης της ζωης τους τους συνιστουν να πανε στο κοντινοτερο νοσοκομειο.ειμαστε σοβαροι.δεν νοιαζονται παρα μονο για τον αν η τσεπη τους συνεχιζει να ειναι πιο γεματη απο πριν

Link to comment
Share on other sites

Οπως λεει κι ο Μιχαλης πιο πανω καποια επαγγελματα δεν πρεπει καν να σκεφτονται για απεργια! Τι θα γινοταν δηλαδη αν οι αστυνομικοι ή οι πυροσβεστες αποφασιζαν απεργια; Τα αποτελεσματα φανηκαν προσφατα στην Αργεντινη αν δεν κανω λαθος! Ετσι λοιπον και σε καποιους κυριους σε δημοσιες υπηρεσιες και υπηρεσιες υγειας και υγιεινης πρεπει να απαγορευεται δια ροπαλου η απεργια και να κρινεται παρανομη και αντισυνταγματικη!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Γιατι αυτοι μπορουν!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οπως λεει κι ο Μιχαλης πιο πανω καποια επαγγελματα δεν πρεπει καν να σκεφτονται για απεργια! Τι θα γινοταν δηλαδη αν οι αστυνομικοι ή οι πυροσβεστες αποφασιζαν απεργια; Τα αποτελεσματα φανηκαν προσφατα στην Αργεντινη αν δεν κανω λαθος! Ετσι λοιπον και σε καποιους κυριους σε δημοσιες υπηρεσιες και υπηρεσιες υγειας και υγιεινης πρεπει να απαγορευεται δια ροπαλου η απεργια και να κρινεται παρανομη και αντισυνταγματικη!

Ακριβώς έτσι ειναι. Ο δικός μου κλάδος δεν έχει δικαίωμα στην απεργία γιατι αν απεργήσω εγω και οι συνάδελφοί μου, διακυβεύεται η ασφάλεια των πολιτών. Γιατι να επιτρέπεται στον άλλο που οταν απεργεί διακυβεύεται η ανθρώπινη ζωή; Εγω δε θέλω να απεργήσω και να μου δώσουν το δικαίωμα και δε θέλω γιατι με διακατέχει λογική και ανθρωπιά, για κανένα άλλο λόγο!
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Για ποια ασφαλεια μιλας Πανο?

Αυτην την εχουν γραμμενη εδω και καιρο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πειτε με περιεργο, αλλα παρακολουθω δυο μερες τωρα το θεμα και αντι να δω να λεμε καμια συμβουλη για πριν και μετα την διακοπη βλεπω να κραζετε την κυβερνηση/συντεχνιες/συνδηλιστες κτλπ...

Το καταλαβενω οτι τα εχετε παρει, αλλα το θεμα ανοιχτηκε για να ξερουμε τι γινεται και τα σχετικα....

Και εγω τα εχω παρει, αλλα μιλαμε για μια ωρα, οχι 4-6 που γινοντουσταν παλια...

Εδω στην λουτσα η διακοπη εγινε 19:10 και επανηλθε στις 19:55 περιπου, λιγοτερο απο ωρα....

Προτηνω να βγαζουμε τηλεορασης-στερεοφωνικα-ψυγεια και γενικοτερα ακριβες και οσως ευαισθητες συσκευες απ την πριζα οταν πεφτη το ρευμα και να τα ξανασυνδεουμε κανα 5λεπτο μετα την επαναφορα της ηλεκτροδοτησεις...

Και παλι τα λεω με τις καλητερες προθεσεις...

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε Αγγελε αλλα το θεμα ειναι στο "Θεματα Γενικου Ενδιαφεροντος" οποτε μας παιρνει για λιγο ανατιναξη!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα ειχαμε αυτο μας έλειπε! Εχουν δικαίωμα να απεργησουν, αλλα εμεις εχουμε δικαίωμα αδιακοπης παροχης ρευματος! Δεν μπορουν να εκβιαζουν την κοινωνια για τα συντεχνιακα τους συμφέροντα, (ουτε φυσικα τα ψαρια μας).

ειναι συμφαιρων ολων μας η ενεργεια να παραμεινει στο δημοσιο γιατι ειναι κοινωνικο αγαθο. εχει γινει με τα λεφτα μας, πηγε ρευμα μεχρι και στο τελευταιο απομακρυσμενο σπιτι κατι που ο ιδιωτης δεν θα το εκανε γιατι δεν θα ειχε κερδος. εκτος απο αυτο θα πουληθει μονο το υγιες κομματι αυτο που θα βγαζουν χρηματα γιατι η συντηρηση του δικτυου θα παραμεινει στο δημοσιο. θα πληρωνουμε εμεις για να κονομανε καποιοι. σκεφτειτε λιγο το μελλον οταν με μισθους εξαθλιωσης θα εχεις να αντιμετωπισεις και καταστασεις οπου η ενεργεια, η υγεια, το νερο η διατροφη θα ειναι στον ελεγχο καποιων ιδιωτων. ας δουμε αναλογα παραδειγματα οπως νοτια ασια, χιλη αλλα και αλλα κρατη πως ζει ο λαος.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν έχουν ακόμα βάλει το μόνο που θα πω είναι ένα, σταθεροποιητης τάσης κ έχεις το κεφάλι σου ήσυχο μετά σε πιο κυριλέ πάμε σε battery backup με inverter και για το σούπερ σπέσιαλ το σύνολο συμπληρώνει ένα ηλιακό πανελ για τις μπαταρίες μας και όλα κανονι!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως,ο ηλεκτρισμος ειναι κοινωνικο αγαθο που δεν εχει κανεις το δικαιωμα να στο στερει με το ετσι το θελω για τα συμφεροντα του.

Εγω παντως αμα παιξει καμια μαγκια εχω ετοιμο το inverter και μια 12v 75ah να την βγαλουμε καμποσο.

μας το εχουν στερησει απο το 1992 οταν και υπογραψανε στη συνθηκη του μααστριχ την απελευθερωση της ενεργειας μαζι με τοσα αλλα. τ αποτελεσματα τα ζουμε

Link to comment
Share on other sites

μας το εχουν στερησει απο το 1992 οταν και υπογραψανε στη συνθηκη του μααστριχ την απελευθερωση της ενεργειας μαζι με τοσα αλλα. τ αποτελεσματα τα ζουμε

Σωστός φίλε μου, με έπιασες αδιάβαστο.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...