Jump to content

Ενίσχυση Φίλτρανσης


Safarpn

Recommended Posts

Καλησπέρα. Στο ενυδρειο μου 120x47x60 (Αφρικάνικο Μαλάουι) αυτη τη στιγμή έχω ενα φιλτρο Jebao με ονομαστική ροή 1200lt/h και ενα Fluval 205 με ονομαστική ροή 650lt/h (αν θυμάμαι καλά). Θέλω να δώσω το Fluval 205 ωστε να ενισχύσω τη φίλτρανση του ενυδρειου μου με ενα μεγαλύτερο φιλτρο που θα δουλεύει μαζι με το πρώτο. Έτσι σκέφτηκα να πάρω το Sunsun HW 303 με ονομαστική ροή 1400lt/h. Θέλω λοιπόν να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να κανω το ενυδρειο "πλυντήριο" αν τα δουλεύω μαζί (Jebao + Sunsun).

Link to comment
Share on other sites

Έχω σε 200 λίτρα 100Χ40Χ50 ένα fluval 306 και ένα 205. 680 + 1150 λίτρα την ώρα. Δεν νομίζω να έχεις θέμα με το δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Βαλτο Πανο! Μονο καλο θα κανεις!

Link to comment
Share on other sites

Έχω σε 200 λίτρα 100Χ40Χ50 ένα fluval 306 και ένα 205. 680 + 1150 λίτρα την ώρα. Δεν νομίζω να έχεις θέμα με το δικό σου.

Δημήτρη δε μιλάω για το Fluval και το Jebao μαζί αλλα για το Jebao και το Sunsun μαζι. Δηλαδή 1200+1400lt/h. Όπως λέει και ο Θοδωρής δε νομίζω να μου τα κάνουν μαντάρα μέσα οπότε γίνεται η παραγγελία σημερα.
Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα Πανό, απλώς το ανέφερα γιατί εχεις και 20 πόντους παραπάνω. (ελα μην παει το μυαλό σου στο πονηρό) :)

Link to comment
Share on other sites

Το μυαλο μου παει πάντα με τη λογική και σου λέω οτι μέσα έπεσες ;)

....πάντως η χαρά του Κινέζου είμαι. Στην πλατεία Τιεν ΑνΜεν πρεπει να μου στήσουν άγαλμα.

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλωνοντας τις τρυπες του spay bar,ριχνεις στα ταρταρα την ανακυκλωση οποιουδηποτε φιλτρου,ασχετου δυναμης.Οποτε βαλε πραγμα,μονο καλο θα δεις

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...