Jump to content

Διακοπές.....


Recommended Posts

Αν τα καταφερω.στις 8 Αυγουστου και για 10 μερες αναχωρω για Β. Ευβοια και free camping,ακους Πανο (panos78) ? :P

Οσο για τη Σαρτη που διαβασα,ειχα παει το μακρινο 2005 και ειχα περασει σουπερ,ειναι πολυ ομορφο μερος και αν παιζει και αμαξι μπορεις να πας σε πολλες ομορφες παραλιες εκει γυρω!

Κώστα που θα είσαι???

Link to comment
Share on other sites

Rasta, κουβαδάκια, φτυαράκια και στην παραλία μπροστά από το ξενοδοχείο προβλέπει το πρόγραμμα... :D

αχαχαχααχαχ Θοδωρα την πατησες φιλε! :P

Παντως,αξιζει μια βολτα για μπανακι και στη Βουρβουρου! ;)

Κώστα που θα είσαι???

Ελληνικα Νικο.

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχααχαχ Θοδωρα την πατησες φιλε! :P

Παντως,αξιζει μια βολτα για μπανακι και στη Βουρβουρου! ;)

Ελληνικα Νικο.

Αγ, Ιωάννη?

Αν ναι μπορεί να τα πούμε !!

Έγινε επεξεργασία - nick_d
Link to comment
Share on other sites

Αγ, Ιωάννη?

Αν ναι μπορεί να τα πούμε !!

Διπλα,στο Μαυρικα.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα κανω διακοπες στους Κερατσινιους Νησους!!!κλαψ!κλαψ!

Να κατσεις να στρωσεις το ενυδρειο, ριφακι δεν ηθελες;

Εγω Ψυτταλεια κοντινος εξωτικος προορισμος!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να πας για μπανακι Αγιο προκοπιο η παραλια τα σπαει....

Εκει μενουμε θαναση μου και η παραλια ειναι απιστευτη!

Γενικα αυτη η πλευρα εχει τρομερα νερα!

Βρηκαμε και μια που τη λενε hawaii και θα καταλαβεις τι διαστημικη παραλια οταν σου δειξω φωτο!

Δεν περιμενα γενικοτερα τετοια νερα:-)

Link to comment
Share on other sites

Θέλουμε φώτο από τη ...Hawai! :D

Link to comment
Share on other sites

Τελος Αυγουστου Σαλαμυκονο!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι φετος θα κανω συνδυασμο.....6 μερες στην κοσμοπολιτικη Ροδο και στα καπακια 6 μερες free camping Χαλκιδικη!!!

Α,και κανα τριημερο free camping Βορειο Ευβοια..... :)

Να ειμαστε ολοι καλα και να πηγαινουμε διακοπες καθε χρονο γιατι πιστευω οτι τις εχουμε αναγκη!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σε καμια εικοσαρια μερες στα αγια χωματα της Λεσβου στο ιστορικο χωριο Ερεσσο!

Γεια σου πατριδα Θοδωρα!!!! Κριμα μονο που θα επιστρεφω εκεινες τις μερες!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τιρ. Δεν θα ανακοινωνα ποτε ακριβεις ημ/νιες απουσιας απο την βαση μου στο διαδυκτιο για λογους ασφαλειας!

Link to comment
Share on other sites

Τιρ. Δεν θα ανακοινωνα ποτε ακριβεις ημ/νιες απουσιας απο την βαση μου στο διαδυκτιο για λογους ασφαλειας!

Ναι, απο το διαδίκτυο θα μάθουν ποτε λείπω για να με κλέψουν. Εδώ μια μέρα πήγα στα Γιάννενα και οταν γύρισα το ιδιο βραδυ ήμουν φτωχότερος κατα 4.500€. Οποίος έρθει κατα δω πάντως όσο θα λείπω, το κλειδί θα το έχω κάτω απο το χαλάκι.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή το παραπάνω σχόλιο του ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ, να μερικές συμβουλές της ΕΛ.ΑΣ. σε περίπτωση απουσίας από το σπίτι μας για διακοπές:

Φεύγοντας από το σπίτι

  • Ενημερώστε για την απουσία σας µόνο συγγενικά και φιλικά σας πρόσωπα ή τους γείτονές που εμπιστεύεστε, για να επιβλέπουν την οικία σας (ας βγαίνουν και στο μπαλκόνι που και που για να "τους βλέπουν").
  • Μην αφήνετε πάνω στην πόρτα ή αλλού σηµειώµατα για το πότε πρόκειται να επιστρέψετε ή για το πόσο καιρό θα απουσιάζετε
  • Μην αφήνετε γραμματοκιβώτια υπερπλήρη από έντυπα και περιοδικά στο κεφαλόσκαλο. Είναι “κράχτες” της απουσίας σας. Αποφύγετε επίσης να αφήνετε σκάλες, έπιπλα ή άλλα ογκώδη πράγματα στον κήπο σας, που θα βοηθήσουν τον επίδοξο δράστη στην αναρρίχησή του.
  • Το σπίτι ή το διαµέρισµα σας να µην δείχνει “εντελώς κλειστό”, υποδηλώνοντας έτσι την απουσία σας (αφήστε έξω στο μπαλκόνι αντικείμενα που χρησιμοποιείτε π.χ. σκούπα-φαράσι, μην αφαιρείτε τα πάντα από αυτό και μη κλείνετε εντελώς τα πατζούρια, ετσι κι αλλιώς αν θελήσουν να τα ανοίξουν, το κάνουν πανεύκολα).
  • Τοποθετήστε, εάν είναι δυνατόν, χρονοδιακόπτη αυτόµατου φωτισµού π.χ.. σε μια λάμπα δαπέδου
  • Ενεργοποιείστε, αν υπάρχει, το σύστημα συναγερμού.
  • Μην αφήνετε μεγάλα χρηματικά ποσά ή αντικείμενα αξίας στο σπίτι σας.
  • Σε περίπτωση που ενημερωθείτε από γείτονες, φιλικά ή συγγενικά σας πρόσωπα ότι παρατηρούν κάτι ύποπτο στην οικία σας µη διστάσετε να ειδοποιήστε το “100″ ή το Αστυνοµικό Τµήµα της περιοχής σας έστω και από μακριά που θα βρίσκεστε....το έχω κάνει προσωπικά.
  • Σε περίπτωση κλοπής ειδοποιήστε το “100″ ή το Τµήµα Ασφαλείας της περιοχής σας.
χαρείτε τις διακοπές σας και οτι είνια να γίνει θα γίνει, αν λάβετε κάποια μέτρα όμως, τουλάχιστον θα μειώσετε ή θα εξαλείψετε τις πιθανότητες να συμβεί κάτι.
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εδώ και μια ώρα στη Σάρτη Χαλκιδικής ρίχνει καρεκλοπόδαρα! Χαλασμός Κυρίου! Άλλο πράμα οι καλοκαιρινές καταιγίδες!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς για τις διακοπές μας βρισκόμαστε στο εξοχικό μας στο Βραχάτι Κορινθίας. Σε εμάς έβρεχε εχτές....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλά χρόνια φέτος παίρνω για πρώτη φορά άδεια 9 ημέρες, είναι το επάγγελμα βλέπετε. Οπότε γυναίκα, παιδιά (σκυλιά γατιά δεν έχω) και 5-6 ημέρες στα Μέθανα. Δεν ήμαστε για παραπάνω, όλα τα λεφτά μας τα έφαγε το θαλασσινό.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια ώρα στη Σάρτη Χαλκιδικής ρίχνει καρεκλοπόδαρα! Χαλασμός Κυρίου! Άλλο πράμα οι καλοκαιρινές καταιγίδες!

Χαχα στα Γιάννενα να δεις τι εριξε:P

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα γυρισα απο Ροδο και Κυριακη παω Χαλκιδικη.....λετε να βρεχει?Γιατι θα ειμαι και με σκηνη.........

Παντως Ροδο λιακαδα και ζεστη και υγρασια!

Link to comment
Share on other sites

Θα ερθω! :)

Χαλκιδική αν έρθεις να πας σε παραλίες στη δυτική πλευρά των "ποδίων". Σάρτη που είμαι εγω και γενικά όλη η πλευρα αυτή (ανατολικά δεύτερου ποδιού) ειναι βούρκος, όλες οι παραλίες. Χάλια φίλε, χάλια τα νερά, μονο βατράχια δεν έχει μέσα και αλιγάτορες!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορά γίνεται αυτό Πάνο. Τόσο νερό δεν έχει ρίξει τα τελευταια 30 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ γύρισα.Ολα καλά με τον μονομάχο.....4 μερούλες Εύβοια στο Λευκαντί πήγαμε.Δυστηχώς τα οικονομικά μας δεν επέτρεψαν κάτι παραπάνω.Καλά ήτανε πάντως.Χρειάζεται μια αλαγή, οπωσδήποτε, έστω και για λίγο.Καλά να περάσετε όσοι ξεκινάτε τώρα διακοπούλες.Σας ζηλεύω.... B)

Link to comment
Share on other sites

Eγώ γύρισα.Ολα καλά με τον μονομάχο.....4 μερούλες Εύβοια στο Λευκαντί πήγαμε.Δυστηχώς τα οικονομικά μας δεν επέτρεψαν κάτι παραπάνω.Καλά ήτανε πάντως.Χρειάζεται μια αλαγή, οπωσδήποτε, έστω και για λίγο.Καλά να περάσετε όσοι ξεκινάτε τώρα διακοπούλες.Σας ζηλεύω.... B)

Βρε συ, μου έχεις δημιουργήσει σύγχυση. Κάθε φορα που βλέπω το όνομά σου σε ενα θέμα....το διαβάζω Souvlaki1 και μετα με πιάνει λιγούρα!
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...