Jump to content

Απορια Για Κυκλοφορια Σε Ρεεφ Με Dual Jebao Wp25


Sakisdraminos

Recommended Posts

καλισπερα αν και εχω ξανα συζητισει για το θεμα αυτο θελω να το ξανα δουμε.

θελω να κανω αγορα κυκλοφοριτη jebao twin controler δυο jebao wp 25 wave maker το ενυδρειο ειναι 95*65*55 και φιλοξενει softies και lps, βεβαια θα μπουν σε λιγο καιρο και sps.

το θεμα ειναι μιπος ειναι υπερβολη?

δεν με ενδιαφερει αμα το δουλευω στο τερμα χαλαρο με ενδιαφερει να μπορει να δουλεψει σωστα το ενυδρειο χορις να χρειαστει αλλους κυκλοφοριτες!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι αντλίες αυτες σε καλύπτουν απόλυτα! Ωραια επιλογή και πιστευω θα το χαρείς οτι και να βάλεις μεσα. Μεγαλο ατού οτι ρυθμίζονται και εσυ διαλέγεις ένταση. Go for it :)

Link to comment
Share on other sites

Φοβαμε μηπος ειναι υπερβολη και μου το κανει το ενυδρειο τσουναμι.

Προσφατα ειδα μονη 25 σε λιγο μικροτερο ενυδρειο και το εκανε μυλο.

Ξερουμε αμα μπορουμε στον διπλο να συνδεσω μονο ενα κυκλοφοριτη σε περιπτοση που ειναι η δευτερη ειναι υπερβολη;

Link to comment
Share on other sites

Φοβαμε μηπος ειναι υπερβολη και μου το κανει το ενυδρειο τσουναμι.

Προσφατα ειδα μονη 25 σε λιγο μικροτερο ενυδρειο και το εκανε μυλο.

Ξερουμε αμα μπορουμε στον διπλο να συνδεσω μονο ενα κυκλοφοριτη σε περιπτοση που ειναι η δευτερη ειναι υπερβολη;

Προσωπικά δεν ξερω με τον διπλό controller τι ισχύει 100%. Αλλα μου φαινετε απίθανο να μην δουλευει με έναν κυκλοφόρητη μονο αν το επιλέξεις. Η απορία μου, το ενυδρειο που ειδες, τις ειχε χαμηλωμενες τις αντλίες;
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε καταλαβα φιλος!

Οι αντλιες αυτες ειναι ρυθμιζόμενες σε ένταση. Στο χαμηλό δεν νομίζω να σου δημιουργήσουν καποιο πρόβλημα. Και αν χρειαστείς ροη με τα sps στο μέλλον (οταν μεγαλώσουν θα θες!) τις ανοίγεις περισοτερο. Αυτο δεν εννουσες; :)

Link to comment
Share on other sites

ακου να δεις το δουλευε στο σ1 στην μικρη ροη και στο μεσαιο κιμα και ηταν υπερ κομπλε. αμα το ανεβαζε λιγο γινονταν πλυντηριο!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε sps ενυδρειο που οση ροη και να δινεις παντα ειναι καλοδεχουμενη θα επεζα και με 2 ανετα..

Στο υπαρχον setup σου με lps και soft 1 ειναι αρκετη...

Link to comment
Share on other sites

Σε sps ενυδρειο που οση ροη και να δινεις παντα ειναι καλοδεχουμενη θα επεζα και με 2 ανετα..

Στο υπαρχον setup σου με lps και soft 1 ειναι αρκετη...

και τωραα η κρισιμη ερωτηση ξερεις αμα ο διπλος κοντρολερ μπορει να δουλεψει και με ενα κυκλοφοριτη?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ερχωνται και με τους δικους αυτονομους κοντρολερς, οποτε εαν ειναι πολυ, βαζεις την μια με το κοντρολακι της και καθαρισες...

Αυτο μπορεις να το ρωτησεις στο fish street με ενα απλο email...

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι ειναι δυσκολο να εχει τρια κοντρολερ!

Αλλα αμα ειναι ετσι μετραει!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οχι... Τα δυο ειναι τα "μαμα" της καθεμιας... Στο λεω γιατι κατι τετοιο πηρε το αυτι μου, αλλα δεν περνω και ορκο, οποτε με ενα email στο μαγαζι θα ξερουμε για συγουρα...

Link to comment
Share on other sites

Αμα μπορεσω θα το κανω μια που θελω να κανω παραγγελια μεχρι τελος της αλλης εβδομαδος!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...