Jump to content

Σκεψεις Για Αλλαγη Του Φιλτρου Απο Εσ. Σε Εξ.


StayInTheTrees

Recommended Posts

Καλισπερα παιδια.Εχω ενα ενυδρειο γυρω στα 60λ και σκεφτομαι να αλλαξω την φιλτρανση σε εξ. εχετε κανενα φιλτρο να μου προτεινετε που να ειναι πολυ καλα για αυτα τα φιλτρα και να κανω την δουλεια μου το budget μου φτανει μεχρι τα 80ευρω..Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

τι ψαρακια εχεις μεσα;;μια καλη επιλογη ειναι αυτη !και ειναι ετοιμο κομπλε για λειτουργια!

Έγινε επεξεργασία - polyagkistro
Link to comment
Share on other sites

Αφου σου βαλαμε λινκ!

Link to comment
Share on other sites

Σου εχουν δωθει links απο καταστηματα που μπορεις να παραγγειλεις και να τα εχεις στην πορτα σου.

Πηγαινε σε καποιο καταστημα της περιοχης σου να τα δεις και αν σου κανει καποιο και το βρεις φθηνοτερα το παιρνεις.

Αν θες και την δικια μου γνωμη παντως θα επλεγα fluval.

Ειναι αξιοπιςτες εταιριες και οι δυο αλλα Ενας λογος που θα επελεγα αυτην ειναι τα φθηνα ανταλλακτικα-αναλωσιμα.

Έγινε επεξεργασία - rastafari
Link to comment
Share on other sites

Σου εχουν δωθει links απο καταστηματα που μπορεις να παραγγειλεις και να τα εχεις στην πορτα σου.

Πηγαινε σε καποιο καταστημα της περιοχης σου να τα δεις και αν σου κανει καποιο και το βρεις φθηνοτερα το παιρνεις.

Αν θες και την δικια μου γνωμη παντως θα επλεγα fluval.

Ειναι αξιοπιςτες εταιριες και οι δυο αλλα Ενας λογος που θα επελεγα αυτην ειναι τα φθηνα ανταλλακτικα-αναλωσιμα.

+1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σκεφτομαι να παρω το fluval U3 3ερει κανεις τις διαστασεις του φιλτρου γιατι το ενυδρειο που 8α το βαλω είναι 60 εάν κανει και εάν δν είναι τσιμα τσιμα με την επιφανεια του νερου και του πυθμενα θα μπορουσε καποιος να μου πει το μηκος και το πλατος του

Link to comment
Share on other sites

Παλι σε εσωτερικο θα πας;

Το budget είναι εκει γυρω στα 40 μαχ και νομιζω πως το συγκεκριμενο είναι παρα πολύ καλο για τα λεφτα του και για εσωτερικο..Δν ΕΧΩ βρει ε3ωτερικο με λιγοτερα από 60 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις ψαξει στις αγγελιες τοτε..

Η αλη8εια είναι πως όχι από όταν εχασα το κοπαδι μου με τα red belly μου πηρε λιγο χρονο να 3ανααποφασισω να το 3αναστησω το ενυδρειο και λογω διακοπων δν πολύ εμπαινα στο φορυμ οποτε δν εχω ψα3ει, εάν υπαρχει κατι καλλο βεβαιως και θα μιλησω με παιδια για να παρ το φιλτρο από το φορυμ μας .

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

καινουργιο φιλτρο στην αγορα,μιλωντας με τον υπευθυνο με διαβεβαιωσε οτι καλυπτεται πληρως απο ανταλακτικα!σιγουρα ειναι καλυτερο απο εσωτερικο φιλτρο και επειδη το εχω δει και απο κοντα ειναι μικρο σε ογκο και δεν θα σου πιανει χωρο σε περιπτωση που εχεις και τετοιο θεμα!

Link to comment
Share on other sites

καινουργιο φιλτρο στην αγορα,μιλωντας με τον υπευθυνο με διαβεβαιωσε οτι καλυπτεται πληρως απο ανταλακτικα!σιγουρα ειναι καλυτερο απο εσωτερικο φιλτρο και επειδη το εχω δει και απο κοντα ειναι μικρο σε ογκο και δεν θα σου πιανει χωρο σε περιπτωση που εχεις και τετοιο θεμα!

Πολύ σημαντικό αυτό ! :)

Link to comment
Share on other sites

καινουργιο φιλτρο στην αγορα,μιλωντας με τον υπευθυνο με διαβεβαιωσε οτι καλυπτεται πληρως απο ανταλακτικα!σιγουρα ειναι καλυτερο απο εσωτερικο φιλτρο και επειδη το εχω δει και απο κοντα ειναι μικρο σε ογκο και δεν θα σου πιανει χωρο σε περιπτωση που εχεις και τετοιο θεμα!

Μερικά επιπλέον στοιχεία:

http://www.aquotix.com/wp-content/uploads/Astro-Cannister-new.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με νοιαζει να καλυπεπται από όλα τα υλικα στην συσκευασια γιατι σκεφτομουν να κοιτα3ω και το ελιτ με τα 53 ευρω εάν δν κανω λα8ος εσεις τι εχετε να μου προτεινετε αναμεσα σε αυτά τα 2??

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το elite ειναι της hagen ενω το αλλο κινεζικο! Παντως κι εγω που μιλησα εκει με τους πωλητες μου ειπαν οτι την δουλεια του την κανει και μια χαρα μαλιστα! Εγω που εχω το sun sun, που ειναι κινεζια, καποιο σοβαρο προβλημα δεν μου εχει βγαλει!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...