Jump to content

Νο3


Recommended Posts

Εννοει να το ξιλωσω και να το φτιαξω απο την αρχη νομιζω ... πραγμα που εχει περασει απο το μυαλο μου ουκ ολιγες φορες αλλα εχω ξοδεψει τοσα χρηματα οποτε λεω να μεινω οπως ειμαι τωρα και στο μελλον σιγουρα θα κανω μια αλλαγη προς τη "μαλακοτερη" κατευθυνση :)

Ευχαριστω παρα πολυ χαιρομαι που σας αρεσει :) Ειναι σημαντικο να ακουω τετοια λογια απο τα εμπειρα μελη του φορουμ ...

Ακολουθησα τις συμβουλες σας κι εβγαλα τα τετρα ... μονο τους αρλεκινους δε μπορεσα να βγαλω ακομα ...δε πιανονται με τιποτα μιλαμε :bigemo_harabe_net-99:

Ακριβως αυτο εννοω!

Το ενυδρειο σου πρεπει να σε γεμιζει και οχι να λες "Αχ μακαρι να το χα κανει αλλιως"! Δεν εχει νοημα ετσι.

Σαν αρχαριοι ολοι καναμε λαθη αλλα και σαν εμπειροτεροι. Οτι εγινε εγινε. Τωρα που εχει και την βοηθεια του φορουμ εμενα η γνωμη θα ηταν να το φτιαξεις οπως ακριβως το θες και οχι οπως σχεδον το θες!

Ξηλωμα λοιπον και στησιμο απ την αρχη! Αυτο θα εκανα εγω.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο εννοω!

Το ενυδρειο σου πρεπει να σε γεμιζει και οχι να λες "Αχ μακαρι να το χα κανει αλλιως"! Δεν εχει νοημα ετσι.

Σαν αρχαριοι ολοι καναμε λαθη αλλα και σαν εμπειροτεροι. Οτι εγινε εγινε. Τωρα που εχει και την βοηθεια του φορουμ εμενα η γνωμη θα ηταν να το φτιαξεις οπως ακριβως το θες και οχι οπως σχεδον το θες!

Ξηλωμα λοιπον και στησιμο απ την αρχη! Αυτο θα εκανα εγω.

Δε διαφωνω με αυτο που λες .... αλλα αυτο απαιτει χρηματα που δε μπορω να διαθεσω αυτη τη στιγμη ...

Πρεπει να δωσω τα ψαρακια που εχω τωρα, να το ξιλωσω ολο να φυγει το χαλικι να στρωθει νεο υποστρωμα, να μπουν παλιολα απο την αρχη, να γινει λασπη για 2-3 μερες και να αγοραστουν νεα ψαρια ....

Σ' αυτη τη φαση δε γινεται .... πρεπει να παμε και διακοπες :ρ

Ειναι και κτηνος δε μιλαμε για ενα ενυδρειο 60 λιτρων ...

Σε καποια αλλη φαση σαν ποιο εμπειρος θα το κανω :)

Εξαλλου μ΄αρεσει δεν ειναι οτι δε μαρεσει...

Έγινε επεξεργασία - DrEng
Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχεις πολύ ωραίο ενυδρείο με φοβερά χρώματα τα φυτά κάνουν καλή δουλειά με τα νιτρικά,το 5 που έχεις είναι ελάχιστο με τόσα ψάρια.Μου αρέσει πολύ.

ευχαριστω πολυ !

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ ομορφο μην το πειραζεις.

Ευχαριστω! Δε θα το πειραξω !! απλα σε καμια δεκαπενταρια μερες θα προσθεσω μερικα ψαρακια ακομα

Link to comment
Share on other sites

Τι ψαρακια; Εκει μεσα γινεται χαμος! Κι αλλα θα βαλεις;

Link to comment
Share on other sites

Τι ψαρακια; Εκει μεσα γινεται χαμος! Κι αλλα θα βαλεις;

Είναι πολλα λες ? Ειναι 300 λιτρα το ενυδρειο θεωρουσα οτι ανετα παιρνει κι αλλα ... κι εχει μεγαλο βαθος δε φαινεται καλα στη φωτογραφια ...

ελεγα να προσθεσω λιγα πλατυς ακομα

και σιγουρα θα βαλω μερικες γαριδες για το βυθο ακομα ...

60-70 ειναι αυτη τη στιγμη περιπου ...

Έγινε επεξεργασία - DrEng
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλα λες ? Ειναι 300 λιτρα το ενυδρειο θεωρουσα οτι ανετα παιρνει κι αλλα ... κι εχει μεγαλο βαθος δε φαινεται καλα στη φωτογραφια ...

ελεγα να προσθεσω λιγα πλατυς ακομα

και σιγουρα θα βαλω μερικες γαριδες για το βυθο ακομα ...

60-70 ειναι αυτη τη στιγμη περιπου ...

Σε λίγο δεν θα ξέρεις τι να τα κάνεις όταν αρχίσουν να γεννάνε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Δε θα το πειραξω !! απλα σε καμια δεκαπενταρια μερες θα προσθεσω μερικα ψαρακια ακομα

Μην το "χαλάς"!

Για τα ζωοτόκα τα έχουμε ήδη γράψει - γεννανε χωρις σταματημο

Μην σε παρασυρει ο ογκος του ενυδρειο. Ειναι ηδη αρκετα τα ψαρια και σε λιγο καιρο θα πρεπει να αρχισεις να χαριζεις

Link to comment
Share on other sites

Μην το "χαλάς"!

Για τα ζωοτόκα τα έχουμε ήδη γράψει - γεννανε χωρις σταματημο

Μην σε παρασυρει ο ογκος του ενυδρειο. Ειναι ηδη αρκετα τα ψαρια και σε λιγο καιρο θα πρεπει να αρχισεις να χαριζεις

μακαρι να ειναι οπως τα λες ... αν και ενα που γεννησε δεν επιβιωσε ουτε ενα μικρο ... γιατι δε χρησιμοποιησα γεννιστρα ...

Ενταξει λοιπον δε θα παρω αλλα ....

εκτος απο γαριδουλες ... τις λατρευω !! ουτως η αλλως ο βυθος εχει πολυ χωρο ... υπαρχει καποοιο ψαρακι που θα ταιριαζε μαυτα που εχω και που θα μπορουσε να κατοικησει τα μεσαια στρωματα ? εκει ειναι αδειο το ενυδρειο

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα ... αυτο μου το εχεις ξαναπει .... εχεις αρχισει και με ψηνεις για να ειμαι ειλικρινης ... θα πρεπει να χαλασω τη ζουγκλα μου ομως :)

καπως ετσι ειναι τωρα

http://postimg.org/image/nxpe5intb/

για να το κανω ουγκα μπουγκα κιχλιδοενυδρειο πρεπει να ξυλωσω ξυλα και φυτα ... :bigemo_harabe_net-99:

Aσχετο.Εγώ δεν θα το πείραζα καθόλου.Είναι πανέμορφο, και έχει υπέροχα χρώματα..... :bow:

Link to comment
Share on other sites

Aσχετο.Εγώ δεν θα το πείραζα καθόλου.Είναι πανέμορφο, και έχει υπέροχα χρώματα..... :bow:

^_^

Eυχαριστω πολυ δε θα το πειραξω !

Έγινε επεξεργασία - DrEng
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...