Jump to content

Προβλημα Σε Tunze Osmolator 3155


Recommended Posts

Θα ηθελα να σας αναφερω πως εχω την συγκεκριμενη αναπληρωση εδω και 2 μηνες.

Σημερα σταματησε να λειτουργει και ταυτοχρονα αναβοσβηνουν ολα τα λαμπακια μαζι με το χαρακτηριστικο μπικ ανα 2-3 δευτερολεπτα.

Διαβαζοντας στο manual λεει για water damage to the controler 5017.

Γνωριζει κανεις κατι ή εχετε παρομοια περιπτωση?

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πήραν υγρασία το ηλεκτρονικά μέρη της συσκευής?
Την έχεις σε σημείο που κινδυνεύει από τέτοιο περιβάλλον?

Link to comment
Share on other sites

Το manual το λεει ξεκαθαρα οτι ειναι θεμα υγρασιας και οτι χανεται η εγγυηση αλλα το εχω εκτος ντουλαπιου, κολλημενο απο την εξω μερια στο πλαι πανω στο ξυλο της βασης. Λογικα θα εχει στην πλακετα καποιο αισθητηρα υγρασιας οπως στα κινητα αλλα δεν την ανοιγω για τον φοβο της εγγυησης..

Link to comment
Share on other sites

Μου αναβουν και τα τεσσερα λαμπακια (με τα χρωματα τους) ταυτοχρονα, μαζι και το μπιπ.

Το manual λεει πως υγρασια ειναι οταν αναβουν το level up και το level down ταυροχρονα κοκκινα..

Link to comment
Share on other sites

Αισθητήρα δεν νομίζω ότι έχει, (μπορεί και να έχει), αλλά αν πήρε υγρασία θα είναι θέμα βραχυκυκλωματος (μάλλον)

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα να το ανοίξεις να δεις αν όντως έχει και να το στεγνώσεις

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση έχεις?

την παλιά

tunz%203155.jpg

ή την νέα?

tunze-osmolator.jpg

η παλιά ήταν λίγο "επιρρεπείς" σε διάφορα θέματα υγρασίας

Link to comment
Share on other sites

Εχω την νεα εκδοση.

Η παλια δηλαδη εβγαζε το προβλημα αυτο χωρις λογο ή οντως υπηρξε θεμα υγρασιας?

Αυριο θα την ανοιξω να δω γιατι αν μπλεξω με το service παιζει να περιμενω καμια εβδομαδα για να παρω αρνητικη τελικα απαντηση..

Και φαντασου πηρα tunze αναπληρωση κοντα 200€ μονο για την αξιοπιστια..

Link to comment
Share on other sites

Είναι από τα πιο αξιόπιστα και με πολλούς συντελεστές ασφαλείας, αλλά μηχανήματα είναι και μάλιστα ευαίσθητα.... οπότε μπορεί να έτυχε.

Άλλωστε η εταιρία σου αντικαθιστά οτιδήποτε προβληματική συσκευή, άσχετα αν είναι μέσα στην εγγύηση ή όχι.... απλά είναι της υπομονής!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και εκτος εγγυησης το αλλαζει???

Μαλλον οχι, για φαντασου να τους πας βρεγμενη πλακετη γεματη οξειδωσεις..

Στα κινητα που εχουν ακομα και 2 αισθητηρε υγρασιας κανουν αμαν στις αντιπροσωπειες να κοκκινησει απο αυτους κανενας να στο βγαλουν εκτος.

Καποια αστοχια υλικου θα ειναι τωρα το δικο μου και θα με ταλαιπωρησει η διαδικασια τωρα καθε μερα με το χερι..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι θα κάνουν σε περίπτωση που είναι μούσκεμα, αλλά δυο φορές που είχα πρόβλημα με προϊόντα της εταιρίας για διάφορα εξαρτήματα και χωρίς εγγύηση μου τα αντικατέστησαν... και το έχω ακούσει και από άλλους.

Ίσως είναι η πολιτική τους τέτοια. Ένας τρόπος διαφήμισης. Ποιο πολλά είναι αυτά που θα πωληθούν άλλωστε, παρά αυτά που θα αντικατασταθούν !!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...