Jump to content

Paschalpgr Reef V2, Γιατί Άμα Κάνεις Την Αρχή…..


paschalpgr

Recommended Posts

Πολυ ωραιο ειναι ετσι

υπαρχει πιο πολυ ελευθερος χωρος

να κολυμπησουν τα ψαρια

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο στησιμο, καπως διαφορετικο απο τα συνήθησμενα. Μου αρέσουν τα "σκόρπια" βραχάκια με τα κοραλια πανω τους. Απο την στιγμη που με το στησιμο αυτο δεν εχεις θεμα με detritus αναμεσα στην αμμο εισαι άρχοντας και θελω το μυστικό σου :)

Ωραια ολα τα ζωντανα σου, φαινονται υγιεστατα με σωστα χρωματα!

Link to comment
Share on other sites

και ενα σημερινο βιντεακι που δειχνει οτι αρχιζει να γινεται κατι μετα απο ολες αυτες τις αναποδιες.

Επισης σκεφτομαι να το γεμισω κυριως με zoas, μανιταρια και ρικορντιες και στο καινουργιο να βαλω μοντιπορες οταν με το καλο στρωσει

Kαταπληκτικο :thumbsu: :thumbsu: :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

και ενα σημερινο βιντεακι που δειχνει οτι αρχιζει να γινεται κατι μετα απο ολες αυτες τις αναποδιες.

Επισης σκεφτομαι να το γεμισω κυριως με zoas, μανιταρια και ρικορντιες και στο καινουργιο να βαλω μοντιπορες οταν με το καλο στρωσει

Μια χαρά μου φαίνεται τωρα Πασχάλη..Σου εύχομαι να το δεις εναν όμορφο ύφαλο μεσα στο χρώμα φίλε...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο ειναι ετσι

υπαρχει πιο πολυ ελευθερος χωρος

να κολυμπησουν τα ψαρια

πραγματικα τωρα κολυμπανε πιο ελευθερα και φαινεται να το χαιρονται περισσοτερο

Ωραιο στησιμο, καπως διαφορετικο απο τα συνήθησμενα. Μου αρέσουν τα "σκόρπια" βραχάκια με τα κοραλια πανω τους. Απο την στιγμη που με το στησιμο αυτο δεν εχεις θεμα με detritus αναμεσα στην αμμο εισαι άρχοντας και θελω το μυστικό σου :)

Ωραια ολα τα ζωντανα σου, φαινονται υγιεστατα με σωστα χρωματα!

Μαριε για ολα φροντιζει το γκομπι που πρωταγωνιστει στο βιντεακι!!! Εαν θελεις μπορω να σου το χαρισω τωρα που το επιασα επιτελους μετα απο πολυ αγωνα!!!! :bigemo_harabe_net-81:

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη και Θαναση σας ευχαριστω.

Ιδιαιτερα ομως στο Θαναση που με βοηθησε με τις συμβουλες του Thank you (χαθηκε η σχετικη φατσουλα οποτε το γραφω εγω :) )

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα τωρα κολυμπανε πιο ελευθερα και φαινεται να το χαιρονται περισσοτερο

Μαριε για ολα φροντιζει το γκομπι που πρωταγωνιστει στο βιντεακι!!! Εαν θελεις μπορω να σου το χαρισω τωρα που το επιασα επιτελους μετα απο πολυ αγωνα!!!! :bigemo_harabe_net-81:

σωθηκες μπραβο

Link to comment
Share on other sites

Νικο για σημερα δεν το βλεπω γιατι επεσαν τα φωτα... αυριο ομως θα παιξουν φωτο με τις εξελιξεις

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

και ενα βιντεακι με τις τελευταιες εξελιξεις

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

αυτος ο κυκλοφορητης δεν λειτουργει. Απλα ανεβηκε απο το sump για καθαριοτητα απο τα τανγκ και το fox face! Μεσα σε μιση μερα εφαγαν ολες,οι μακροαλγες απο πανω του :bigemo_harabe_net-117:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε παρά πολυ ωραίο και πολυ όμορφο Aqua scape συνχαριτηρια

Link to comment
Share on other sites

αυτος ο κυκλοφορητης δεν λειτουργει. Απλα ανεβηκε απο το sump για καθαριοτητα απο τα τανγκ και το fox face! Μεσα σε μιση μερα εφαγαν ολες,οι μακροαλγες απο πανω του :bigemo_harabe_net-117:

χαχαχα ωραιος τροπος καθαρισμου

:)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια.

Ακολουθουν μερικες φωτογραφιες με λεπτομερειες

post-32095-0-25953900-1418068796_thumb.jpg

post-32095-0-07278900-1418068799_thumb.jpg

post-32095-0-36677000-1418068801_thumb.jpg

post-32095-0-29965600-1418068804_thumb.jpg

post-32095-0-27270700-1418068806_thumb.jpg

post-32095-0-78237300-1418068808_thumb.jpg

post-32095-0-19885900-1418068811_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Πασχάλη συγχαρητήρια για την υπεροχη εξελιξη του υφάλου σου!!! Μου αρεσε πολυ!

Να δω βρε φιλε μου ποτε θα καταφερω να το θαυμασω κι απο κοντα...

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το ενυδρειο σου Πασχαλη, να το χαιρεσε και καλυτερο να γινει! :) Προτείνω το βιντεο απο τις φωτογραφιες γιατι εκει δειχνει πως ειναι το μωρό σου. Μου αρεσει αυτο το contrast χρωμάτων που εχεις, κατι που με τις φωτογραφιες λογο ώρας το ενυδρειο ειχε ακτινικα και χάθηκε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια.

Ακολουθουν μερικες φωτογραφιες με λεπτομερειες

Τελικά το πες και το κανες!!! Ωραίες οι ρικορντιες!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Πασχάλη συγχαρητήρια για την υπεροχη εξελιξη του υφάλου σου!!! Μου αρεσε πολυ!

Να δω βρε φιλε μου ποτε θα καταφερω να το θαυμασω κι απο κοντα...

Γιωργο φιλε μου σε ευχαριστω και σε περιμενω να τα πουμε απο κοντα οποτε μπορεσεις

Τελικά το πες και το κανες!!! Ωραίες οι ρικορντιες!!!

Πραγματικα ειναι υπεροχα ζωντανα και με την ευκαιρια αυτη θελω να ευχαριστησω το Λυκουργο για τις σουπερ ρικορντιες του που ομορφαινουν το δικο μου τωρα :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το ενυδρειο σου Πασχαλη, να το χαιρεσε και καλυτερο να γινει! :) Προτείνω το βιντεο απο τις φωτογραφιες γιατι εκει δειχνει πως ειναι το μωρό σου. Μου αρεσει αυτο το contrast χρωμάτων που εχεις, κατι που με τις φωτογραφιες λογο ώρας το ενυδρειο ειχε ακτινικα και χάθηκε αυτο.

Μαριε σε ευχαριστω και ελπιζω να προχωρησει περισσοτερο τωρα που βρηκα και την πηγη των νιτρικων. Τελικα μετα απο καιρο που ελεγα να το κανω και μετα την κουβεντα μου με σενα και το Θαναση, μετρησα νιτρικα στην εξοδο του ριακτορα και ηταν 100++++!!!!!! Το σπασμενο κοραλι που εβαλα ηταν μεγαλη χαζομαρα :death:

Εχεις δικαιο για τις φωτογραφιες αλλα θα το παλεψω :bigemo_harabe_net-77:

Link to comment
Share on other sites

Μαριε σε ευχαριστω και ελπιζω να προχωρησει περισσοτερο τωρα που βρηκα και την πηγη των νιτρικων. Τελικα μετα απο καιρο που ελεγα να το κανω και μετα την κουβεντα μου με σενα και το Θαναση, μετρησα νιτρικα στην εξοδο του ριακτορα και ηταν 100++++!!!!!! Το σπασμενο κοραλι που εβαλα ηταν μεγαλη χαζομαρα :death:

Εχεις δικαιο για τις φωτογραφιες αλλα θα το παλεψω :bigemo_harabe_net-77:

και ?

Link to comment
Share on other sites

Αντικατασταση του υλικου του αντιδραστηρα και πιστευω οτι θα ειναι θεμα χρονου η μειωση τους σε λογικα επιπεδα καθως δεν θελω απολυτη μειωση στα νιτρικα.

Έγινε επεξεργασία - paschalpgr
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο καιρο που ελεγα να το κανω και μετα την κουβεντα μου με σενα και το Θαναση, μετρησα νιτρικα στην εξοδο του ριακτορα και ηταν 100++++!!!!!! Το σπασμενο κοραλι που εβαλα ηταν μεγαλη χαζομαρα :death:

Εχεις δικαιο για τις φωτογραφιες αλλα θα το παλεψω :bigemo_harabe_net-77:

100+ ;;;; Δεν υπαρχει. Οκ, περίμενα το κατιτις του, αλλα οχι τοσο :P

Τωρα που θα αλλάξεις το υλικο ολα θα πανε καλυτερα στο αυτόματο. Ποιο υλικο τελικα θα βαλεις;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...