Jump to content

Rasta's 110Lt Tanganyika


rastafarian

Recommended Posts

Ομορφο το ενυδρείο ,περισσότερα κελύφη όπως είπες θα χρειαστουν ,προσωπικά θα το άφηνα μόνο με multis και κάτι τελευταίο θα έλuoyn οι γέννες απλά θέλει λίγη υπομονή ανεξάρτητα αν υπάρχουν περισσότερα αρσ. υπάρχουν και 2 θηλ,, από πότε μπήκαν τα ψάρια ;;;

Ευχαριστω κ Σωκρατη!

Μπορει να κρατησω μονο αυτο το ειδος,ακομα το σκεφτομαι.

Τα ψαρακια μπηκαν αρχες του Απριλη στο ενυδρειο.

Τι να λέμε τώρα!!!!!!!!

Πολύ καλόοοοοο.

Ευχαριστω Μανο! :)

Τι εγινε ρε Rasta,και εσυ αφρικανος? :D

Να το χαιρεσαι φιλε μου ,πολυ ομορφο ενυδρειο.

Δεν απεφυγες τα μαρουλια βλεπω :D

Ειπα να δοκιμασω και εγω απο αυτη την Ηπειρο!αχαχαχαχαχαχ :P

Εεεε η πρασινα παει με ολα! :D

Σ ευχαριστω φιλε! :)

Κωστή τα είπαμε εμείς...

Να το χαίρεσαι φιλαράκι! ;)

Να σαι καλα Σταθαρε!

Να το χαίρεσαι το ενυδρειο και με το καλό να δεις συντομα γεννες!!!

Θα συμφωνήσω με τον Σωκράτη να μην προσθέσεις άλλο είδος. Ασε τα μπουλντοζάκια να το χαρουν μόνα τους

Πολύ καλά κάνεις κι αφήνεις τις άλγες, δείχνει όντως πιο φυσικό

Για την πλάτη, "αστους να λένε"....μια χαρά είναι!!! :thumbsu:

Η αλγες δεν με χαλανε καθολου,ισα ισα που μου αρεσεουν και τις αφηνω να κανουν οτι θελουν!

Ναι,το σκεφτομαι να βαλω δευτερο ειδος,μαλλον θα μεινουν μονα τους.

Σ ευχαριστω πολυ φιλε! :)

Link to comment
Share on other sites

ωραίο αδερφε. να το χαιρεσαι και αυτο. γέμησε το με κέλυφη σαλιγκαριών. αυτο που δε μου αρεσει και πολύ ειναι η πλάτη . είναι λίγο ξεκαρφωτη με αφρική. αλλά γουστα ειναι αυτα

Link to comment
Share on other sites

ωραίο αδερφε. να το χαιρεσαι και αυτο. γέμησε το με κέλυφη σαλιγκαριών. αυτο που δε μου αρεσει και πολύ ειναι η πλάτη . είναι λίγο ξεκαρφωτη με αφρική. αλλά γουστα ειναι αυτα

Να σαι καλα φιλε.

Η πλατη υπηρχε στο ενυδρειο απο παλια και δεν ηθελα να την βγαλω.Προσωπικα δεν με χαλαει και κολλαει και με τις πετρες που εχω βαλει.Κελυφη θα μπουν σιγουρα και αλλα. :)

Link to comment
Share on other sites

Κωστα,κελυφη απο που βρηκες?Και που θα ξαναβρεις κι αλλα? :)

Link to comment
Share on other sites

Κώστα στο έχω πει

και θα στο ξαναπώ

Έχω καμιά 60 κελυφη

Κανόνισε στην συνάντηση του Σεπτεμβριου

να έρθεις να στα δώσω

Link to comment
Share on other sites

Κωστα,κελυφη απο που βρηκες?Και που θα ξαναβρεις κι αλλα? :)

Μαζεψα μερικα απο τον κηπο μου που ηταν αδεια,μερικα μου εδωσε ο Παυλος μαζι με τα ψαρια που αγορασα απο αυτον και τα οστρακα τα αγορασα.

Κώστα στο έχω πει

και θα στο ξαναπώ

Έχω καμιά 60 κελυφη

Κανόνισε στην συνάντηση του Σεπτεμβριου

να έρθεις να στα δώσω

Παυλο,ναι ρε φιλε,θα κανονισω να ερθω στη συναντηση να μου τα φερεις ρε φιλε μπας και δω καμια γεννα.:)

Link to comment
Share on other sites

Ολοι οι μποσταναδες κρυβουν μεσα τους εναν καταπιεσμενο Αφρικανο :) ...ομορφο το ενυδρειο,αν βαλεις juli μετακινησε λιγο της πετρες απο το τζαμι οπως προαναφερθηκε και ψηλωσε λιγο το σωρο..Αν δεν βαλεις βγαλτες και ασε μονο μια δυο προς τη μεση και πισω σα φυσικο οριο περιοχων..Οι αλγες στα αφρικανικα ειναι καλοδεχουμενες,εδω παρακαλαμε...Καθαρο νερο ,πολλες αλλαγες και καλο φαι και θα δεις γεννες γρηγορα και χωρις να προσθεσεις ψαρια..Αν θες και ενα στοιχηματακι ..το δευτερο αφρικανικο δεν ειναι μακρυα :lolu:

Link to comment
Share on other sites

Χάλια φωτογραφίες , χάλια βίντεο χάλια τίτλος , ευτυχώς το σώζει το ενυδρείο ... Χαχα :P

Link to comment
Share on other sites

rastafarian στην απάντηση σου και ευχαριστώ που απάντησες ,μην το σκέφτεσαι ασε μόνο το ενα είδος ,απο την άλλη μόνο υπομονή θα έλθουν και οι γέννες

καλό καλοκαίρι

Link to comment
Share on other sites

Ολοι οι μποσταναδες κρυβουν μεσα τους εναν καταπιεσμενο Αφρικανο :) ...ομορφο το ενυδρειο,αν βαλεις juli μετακινησε λιγο της πετρες απο το τζαμι οπως προαναφερθηκε και ψηλωσε λιγο το σωρο..Αν δεν βαλεις βγαλτες και ασε μονο μια δυο προς τη μεση και πισω σα φυσικο οριο περιοχων..Οι αλγες στα αφρικανικα ειναι καλοδεχουμενες,εδω παρακαλαμε...Καθαρο νερο ,πολλες αλλαγες και καλο φαι και θα δεις γεννες γρηγορα και χωρις να προσθεσεις ψαρια..Αν θες και ενα στοιχηματακι ..το δευτερο αφρικανικο δεν ειναι μακρυα :lolu:

αχαχχαχαχααχ! Καλα για δευτερο δεν με βλεπω..:P

Μαλλον θα κρατησω ενα ειδος,προσωπικα δεν με χαλαει..

Για τις αλγες,ναι δεν τις πειραζω καθολου και μενα μου αρεσει το αποτελεσμα.

Αλλαγες κανω καθε εβδομαδα το 30%,μπορει και λιγο παραπανω,πιστευεις οτι θελει περισσοτερες?

Απο φαι,τωρα ταιζω εναλλαξ 2 διαφορετικες τροφες,σιγουρα σιγα σιγα θα αγορασω περισσοτερες.:)

Χάλια φωτογραφίες , χάλια βίντεο χάλια τίτλος , ευτυχώς το σώζει το ενυδρείο ... Χαχα :P

αχαχαχαχααχ αμαν εσυ! :P

Ευχαριστω ρε Μητσε! :)

rastafarian στην απάντηση σου και ευχαριστώ που απάντησες ,μην το σκέφτεσαι ασε μόνο το ενα είδος ,απο την άλλη μόνο υπομονή θα έλθουν και οι γέννες

καλό καλοκαίρι

Κ Σωκρατη,υπομονη εχω παρααα πολυ,δεν βιαζομαι,ξερω καλα οτι το χομπι μας ετσι ειναι και χρειαζεται υπομονη για να πετυχεις κατι σωστο.

Θα κρατησω ενα ειδος για να ειναι και ανετα τα ψαρακια,θα μπουν και αλλα κελυφη και θα ειναι καλυτερα τα πραγμτα πιστευω.

Θα ηθελα,οποιος ξερει να μου προτεινει καμια τροφουλα γι αυτα τα ψαρακια,ωστε να την εχω στο νου μου για να αναβαθμιζομαι σιγα σιγα.:)

Link to comment
Share on other sites

αχαχχαχαχααχ! Καλα για δευτερο δεν με βλεπω.. :P

Μαλλον θα κρατησω ενα ειδος,προσωπικα δεν με χαλαει..

Για τις αλγες,ναι δεν τις πειραζω καθολου και μενα μου αρεσει το αποτελεσμα.

Αλλαγες κανω καθε εβδομαδα το 30%,μπορει και λιγο παραπανω,πιστευεις οτι θελει περισσοτερες?

Απο φαι,τωρα ταιζω εναλλαξ 2 διαφορετικες τροφες,σιγουρα σιγα σιγα θα αγορασω περισσοτερες. :)

Νανοκιχλιδες δεν εχω οποτε για τροφες θα σου πουν καλυτερα οσοι διατηρουν,λογικα δυο τρεις για σαρκοφαγες κιχλιδες σε flakes,για τα μικρα θε χρειαστεις αρτεμια η καποιο baby food οταν με το καλο..30% ειναι καλα,οταν μεγαλωσει η αποικια και παραπανω..

Link to comment
Share on other sites

Για τροφές μπορείς να πάρεις της Ocean Nutrition τα flakes. Μια άλλη για την οποία έχω ακούσει πολύ καλά λόγια είναι από τη σειρά της New Life Spectrum, δεν θυμάμαι ακριβώς ποια. Την φέρνουν μερικά καταστήματα στην Αθήνα, αλλά από ότι θυμάμαι είναι σε σχετικά μεγάλες συσκευασίες. Είναι λίγο τσιμπημένη η τιμή όμως όπως προείπα έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια!

ΥΓ. Αν θες μπορούμε να την πληρώσουμε μισή μισή και να την μοιράσουμε!! :D

Link to comment
Share on other sites

Για τροφές μπορείς να πάρεις της Ocean Nutrition τα flakes. Μια άλλη για την οποία έχω ακούσει πολύ καλά λόγια είναι από τη σειρά της New Life Spectrum, δεν θυμάμαι ακριβώς ποια. Την φέρνουν μερικά καταστήματα στην Αθήνα, αλλά από ότι θυμάμαι είναι σε σχετικά μεγάλες συσκευασίες. Είναι λίγο τσιμπημένη η τιμή όμως όπως προείπα έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια!

ΥΓ. Αν θες μπορούμε να την πληρώσουμε μισή μισή και να την μοιράσουμε!! :D

Η nls small sinking pellets..κορυφαια..Σας τη συστηνω ανεπιφυλακτα αν τη βρειτε..Την ειχε αυτο το μαγαζι στον Πειραια στην Αιτωλικου αν θυμαμαι καλα,στις γραμμες,αλλα ακουσα οτι δεν τις φερνει πια..Ειναι η βασικη μου τροφη και για σαρκοφαγες και για φυτοφαγες κιχλιδες.Και η tropical tanganyika καλη..

Link to comment
Share on other sites

+φωνω με τους παραπανω για τις τροφες, + grindal οπωσδηποτε!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραίο ενυδρειο σε λίγο καιρο θα πιάσουν αρκετή αλγη τα κελύφη και θα μοιάζουν ακόμα πιο ρεαλιστικά!

Link to comment
Share on other sites

Σιγα σιγα θα αγοραστουν και αλλες τροφες και αν βρω και κανενα μπολι θα κανω και καμια αποικια απο ζωντανη.

Synagridas,την tropical Tanganyika την εχω :P

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 4 weeks later...

Ωραιος Κωστα, πολυ ομορφα χρωματα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...