Jump to content

Tips Για Την Αντιμετώπιση "αρνητικών" Συζύγων!


Recommended Posts

Στα πλαίσια της αντρικής αλληλεγγύης, ανοίγω αυτο το θέμα που όσο κι αν φαίνεται αστείο μπορει να δώσει καμία ιδέα σε κάποιο χαροκαμμένο σύζυγο που κάθε φορά που θέλει να αγοράσει ενα ψάρι, ενα κοράλλι, ενα φυτό, κανά εξοπλισμό κτλ ακούει απο τη γυναίκα του τα εξ αμάξης, δέχεται στο κεφάλι του τον πλάστη με δύναμη και αλλα τέτοια. Αρχή μου ειναι οτι δε λεω ποτέ ψέμματα. Έχω δοκιμάσει κάποια και πιάνουν......χαχαχαχα! Πάμε λοιπόν:

1. Οταν θέλω να κανω μια αγορά περιμένω να κάνει πρώτα η σύζυγος ψώνια (και συνήθως ακριβά) και να πατήσω πάνω σ' αυτό. Π.χ. "Πλάκα μου κάνεις, το ψάρι έκανε 20€, τα ψώνια που έκανες πάλι σε ρούχα προχθές ( ή παπούτσια κατα περίπτωση) τα μετρήσεις; Δυο ντουλάπες έχεις γεμάτες, δεν είπα τίποτα γιατι σέβομαι τις επιθυμίες σου!"....μόκο μετα, δε τη συμφέρει η συζήτηση.

2. Το δώρο. Καμία βδομάδα το πολυ πριν την αγορά του νέου wave maker, προβαίνω στην αγορά ενος φθηνού μεν, όμορφου δε δώρου στο γυναικάκι μου "Τάκη, πως και το δώρο;;;" "Τίποτα, απλα εκτιμώ ολα αυτα που κάνεις για μένα και την οικογένεια και σου το δείχνω με αυτο το δωράκι". Η παραπάνω φράση συνοδεύεται απο ενα φιλί. Σε 5 μέρες που θα πάρω το wave maker, κιχ δε θα βγάλει!

3. Ειναι βραδυ, κάθομαι στον καναπέ με ενα ποτήρι ουίσκι στο χέρι, τα φώτα του σαλονιού σβηστά και κοιτάζω σιωπηλός το πάτωμα με θλίψη στα μάτια. Στα παρακάλια της να της πω τι συμβαίνει αποφεύγω να απαντήσω και μονο κουναω το κεφάλι απογοητευμένος. Με τα πολλά αρχίζει να νομίζει οτι κάτι συμβαίνει στη σχέση μας. Λίγο πριν μπίξει τα κλάματα, σπαω και της λέω "Ασε, χάλασε το impeller και πρεπει να πάω για καινούριο φιλτρο". Λέει "Α, στο διάολο ρε κάφρε, αυτο ηταν;;; Θα σου πάρω εγω το καλυτερο!"....γλιτώνω και τα έξοδα!

4. Μου ζητάει να πάμε για ποτό ενα βραδυ, αρνούμαι; Την άλλη μέρα πάλι αρνούμαι. "Μπάμπη μου θα πάμε για κανά φαγητάκι με τα παιδιά" "δε θα πάμε, έχω θέμα", αποφεύγω όμως να λέω τι. Μετα απο 5-6 κλεισίματα στο σπίτι μου λέει "τι έγινε, πάλι σπίτι θα μείνουμε σημερα; Θα τρελαθώ μέσα πάλι!" " Κανω οικονομία, μου γυάλισε ενα κοραλλάκι και μαζεύω λεφτά, συγνώμη αγάπη μου" "Αμάν ρε Μπάμπη, θα ψυχοπλακωθούμε για το κοράλλι; Πάρτο ρε παιδάκι μου; Ποσο κάνει πιά;" ......δεν απαντάμε στην τελευταία ερώτηση και το αγοράζουμε!

Πολλα μπορούμε να σκεφτούμε και όπως είπα δε λέμε ψέμματα, απλα χτυπάμε στην ψυχολογία της κυρίως και στις ανάγκες της (ψώνια, βόλτες, εκδρομές κτλ). Λυπαμαι που δε μπορω να βοηθησω τις γυναίκες χομπίστριες, τι να πω, παρτε παρόμοιες ιδέες. Εχετε κάτι άλλο να προτείνετε;

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Στα πλαίσια της αντρικής αλληλεγγύης, ανοίγω αυτο το θέμα που όσο κι αν φαίνεται αστείο μπορει να δώσει καμία ιδέα σε κάποιο χαροκαμμένο σύζυγο που κάθε φορά που θέλει να αγοράσει ενα ψάρι, ενα κοράλλι, ενα φυτό, κανά εξοπλισμό κτλ ακούει απο τη γυναίκα του τα εξ αμάξης, δέχεται στο κεφάλι του τον πλάστη με δύναμη και αλλα τέτοια. Αρχή μου ειναι οτι δε λεω ποτέ ψέμματα. Έχω δοκιμάσει κάποια και πιάνουν......χαχαχαχα! Πάμε λοιπόν:

1. Οταν θέλω να κανω μια αγορά περιμένω να κάνει πρώτα η σύζυγος ψώνια (και συνήθως ακριβά) και να πατήσω πάνω σ' αυτό. Π.χ. "Πλάκα μου κάνεις, το ψάρι έκανε 20€, τα ψώνια που έκανες πάλι σε ρούχα προχθές ( ή παπούτσια κατα περίπτωση) τα μετρήσεις; Δυο ντουλάπες έχεις γεμάτες, δεν είπα τίποτα γιατι σέβομαι τις επιθυμίες σου!"....μόκο μετα, δε τη συμφέρει η συζήτηση.

2. Το δώρο. Καμία βδομάδα το πολυ πριν την αγορά του νέου wave maker, προβαίνω στην αγορά ενος φθηνού μεν, όμορφου δε δώρου στο γυναικάκι μου "Τάκη, πως και το δώρο;;;" "Τίποτα, απλα εκτιμώ ολα αυτα που κάνεις για μένα και την οικογένεια και σου το δείχνω με αυτο το δωράκι". Η παραπάνω φράση συνοδεύεται απο ενα φιλί. Σε 5 μέρες που θα πάρω το wave maker, κιχ δε θα βγάλει!

3. Ειναι βραδυ, κάθομαι στον καναπέ με ενα ποτήρι ουίσκι στο χέρι, τα φώτα του σαλονιού σβηστά και κοιτάζω σιωπηλός το πάτωμα με θλίψη στα μάτια. Στα παρακάλια της να της πω τι συμβαίνει αποφεύγω να απαντήσω και μονο κουναω το κεφάλι απογοητευμένος. Με τα πολλά αρχίζει να νομίζει οτι κάτι συμβαίνει στη σχέση μας. Λίγο πριν μπίξει τα κλάματα, σπαω και της λέω "Ασε, χάλασε το impeller και πρεπει να πάω για καινούριο φιλτρο". Λέει "Α, στο διάολο ρε κάφρε, αυτο ηταν;;; Θα σου πάρω εγω το καλυτερο!"....γλιτώνω και τα έξοδα!

4. Μου ζητάει να πάμε για ποτό ενα βραδυ, αρνούμαι; Την άλλη μέρα πάλι αρνούμαι. "Μπάμπη μου θα πάμε για κανά φαγητάκι με τα παιδιά" "δε θα πάμε, έχω θέμα", αποφεύγω όμως να λέω τι. Μετα απο 5-6 κλεισίματα στο σπίτι μου λέει "τι έγινε, πάλι σπίτι θα μείνουμε σημερα; Θα τρελαθώ μέσα πάλι!" " Κανω οικονομία, μου γυάλισε ενα κοραλλάκι και μαζεύω λεφτά, συγνώμη αγάπη μου" "Αμάν ρε Μπάμπη, θα ψυχοπλακωθούμε για το κοράλλι; Πάρτο ρε παιδάκι μου; Ποσο κάνει πιά;" ......δεν απαντάμε στην τελευταία ερώτηση και το αγοράζουμε!

Πολλα μπορούμε να σκεφτούμε και όπως είπα δε λέμε ψέμματα, απλα χτυπάμε στην ψυχολογία της κυρίως και στις ανάγκες της (ψώνια, βόλτες, εκδρομές κτλ). Λυπαμαι που δε μπορω να βοηθησω τις γυναίκες χομπίστριες, τι να πω, παρτε παρόμοιες ιδέες. Εχετε κάτι άλλο να προτείνετε;

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχ ρε φιλε εισαι απιστευτος!Κλαιω! :bigemo_harabe_net-163: :bigemo_harabe_net-163:

Link to comment
Share on other sites

Στα πλαίσια της αντρικής αλληλεγγύης, ανοίγω αυτο το θέμα που όσο κι αν φαίνεται αστείο μπορει να δώσει καμία ιδέα σε κάποιο χαροκαμμένο σύζυγο που κάθε φορά που θέλει να αγοράσει ενα ψάρι, ενα κοράλλι, ενα φυτό, κανά εξοπλισμό κτλ ακούει απο τη γυναίκα του τα εξ αμάξης, δέχεται στο κεφάλι του τον πλάστη με δύναμη και αλλα τέτοια. Αρχή μου ειναι οτι δε λεω ποτέ ψέμματα. Έχω δοκιμάσει κάποια και πιάνουν......χαχαχαχα! Πάμε λοιπόν:

1. Οταν θέλω να κανω μια αγορά περιμένω να κάνει πρώτα η σύζυγος ψώνια (και συνήθως ακριβά) και να πατήσω πάνω σ' αυτό. Π.χ. "Πλάκα μου κάνεις, το ψάρι έκανε 20€, τα ψώνια που έκανες πάλι σε ρούχα προχθές ( ή παπούτσια κατα περίπτωση) τα μετρήσεις; Δυο ντουλάπες έχεις γεμάτες, δεν είπα τίποτα γιατι σέβομαι τις επιθυμίες σου!"....μόκο μετα, δε τη συμφέρει η συζήτηση.

2. Το δώρο. Καμία βδομάδα το πολυ πριν την αγορά του νέου wave maker, προβαίνω στην αγορά ενος φθηνού μεν, όμορφου δε δώρου στο γυναικάκι μου "Τάκη, πως και το δώρο;;;" "Τίποτα, απλα εκτιμώ ολα αυτα που κάνεις για μένα και την οικογένεια και σου το δείχνω με αυτο το δωράκι". Η παραπάνω φράση συνοδεύεται απο ενα φιλί. Σε 5 μέρες που θα πάρω το wave maker, κιχ δε θα βγάλει!

3. Ειναι βραδυ, κάθομαι στον καναπέ με ενα ποτήρι ουίσκι στο χέρι, τα φώτα του σαλονιού σβηστά και κοιτάζω σιωπηλός το πάτωμα με θλίψη στα μάτια. Στα παρακάλια της να της πω τι συμβαίνει αποφεύγω να απαντήσω και μονο κουναω το κεφάλι απογοητευμένος. Με τα πολλά αρχίζει να νομίζει οτι κάτι συμβαίνει στη σχέση μας. Λίγο πριν μπίξει τα κλάματα, σπαω και της λέω "Ασε, χάλασε το impeller και πρεπει να πάω για καινούριο φιλτρο". Λέει "Α, στο διάολο ρε κάφρε, αυτο ηταν;;; Θα σου πάρω εγω το καλυτερο!"....γλιτώνω και τα έξοδα!

4. Μου ζητάει να πάμε για ποτό ενα βραδυ, αρνούμαι; Την άλλη μέρα πάλι αρνούμαι. "Μπάμπη μου θα πάμε για κανά φαγητάκι με τα παιδιά" "δε θα πάμε, έχω θέμα", αποφεύγω όμως να λέω τι. Μετα απο 5-6 κλεισίματα στο σπίτι μου λέει "τι έγινε, πάλι σπίτι θα μείνουμε σημερα; Θα τρελαθώ μέσα πάλι!" " Κανω οικονομία, μου γυάλισε ενα κοραλλάκι και μαζεύω λεφτά, συγνώμη αγάπη μου" "Αμάν ρε Μπάμπη, θα ψυχοπλακωθούμε για το κοράλλι; Πάρτο ρε παιδάκι μου; Ποσο κάνει πιά;" ......δεν απαντάμε στην τελευταία ερώτηση και το αγοράζουμε!

Πολλα μπορούμε να σκεφτούμε και όπως είπα δε λέμε ψέμματα, απλα χτυπάμε στην ψυχολογία της κυρίως και στις ανάγκες της (ψώνια, βόλτες, εκδρομές κτλ). Λυπαμαι που δε μπορω να βοηθησω τις γυναίκες χομπίστριες, τι να πω, παρτε παρόμοιες ιδέες. Εχετε κάτι άλλο να προτείνετε;

Χάλασε το impeller λέει :bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::thaman:

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια αλλα τι ειναι το impeller?

Η φτερωτή του φίλτρου που τραβάει το νερό.
Link to comment
Share on other sites

Απιστευτως.... :lolu::lolu::lolu::lolu::lolu::bigemo_harabe_net-92::bigemo_harabe_net-92::bigemo_harabe_net-92::bigemo_harabe_net-92:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα! φιλε safarpn ομολογω οτι εχεις το χαρισμα του σεναριογραφου...... εγω οταν θελω κατι καθομαι με τις ωρες στο ιντερνετ και το ψαχνω αυτο το κατι μεχρι που απελπιζεται και μου λεει: τι θα κανεις με το μαραφετι ολη την ημερα....??? και της λεω ασε με ρε γυναικα με το νου πλουταινει η κορη.... καθομαι και τα χαζευω αφου δεν μπορω να τα παρω...... ε αυτο γινεται κανα 2-3 μερες μεχρι που μου λεει τι στο καλο κοιτας τοσες μερες?? αυτο ψαρακι πχ δεν ειναι ωραιο?? ε αμα της αρεσει και αυτης μου λεει αντε παρτο να ησυχασουμε προκειμενου να εισαι ολη την ημερα στο ιντερνετ.....!χαχαχαχα! Η καμια φορα καθομαι και γω σκαστος στον καναπε ειδικα αμα μου εχει ψοφησει κανενα ψαρακι κοντα εκεινες τις μερες.... και με μοιρολογαει κανα μισαωρο να της πω τι εχω μεχρι που της λεω ειδες που ψοφησε εκεινο το ψαρακι προχθες??? ε θα ψοφησουν ολα αμα δεν τους βαλω αληθινα φυτα η το συγκεκριμενο φυτο..... και μου λεει τσαμπα τα πληρωσαμε?? παρε αμα ειναι να ψοφησουν μην πετας τσαμπα τα λεφτα.....! :P

Link to comment
Share on other sites

Καλά είσαι απίστευτος! Μόνο εσύ θα άνοιγες τέτοιο θέμα..

Λοιπόν.. άντρας ή γυναίκα.. οι δικαιολογίες είναι οι ίδιες!

Το 1 και το 4 είναι αυτά που χρησιμοποιώ εγώ.. ειδικά το 4..

- Τι θέλεις διακοπές;;;;; Δεν είσαι καλά.. πρέπει να κάνω οικονομία για το καινούριο ενυδρείο! Ξέχνα το!!! Δεν πάω πουθενά!!!

- Ε δεν μπορείς να οργανώσεις κάτι οικονομικό για διακοπές κ να πάρεις κ το ενυδρείο;

Χι.. χι..χι..!!!!

Α.. επισης μία άλλη δικαιολογία είναι να τον πείσεις ότι τα κοράλια είναι επένδυση!!!

Το έκανα κ αυτό..

Αλλά ας μην γελιόμαστε.. θέλουν να μας κάνουν τα χατήρια κ δεν είναι ότι δεν καταλαβαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι να χωνεψεις σαν ανθρωπος, ανεξαρτητου φυλου, οτι ο συντροφος σου δεν γουσταρει αυτο που κανεις και σε θεωρει καμμενο/η που ασχολεισαι συνεχεια με αυτο, μιλας για αυτο, ξοδευεις ωρες στον υπολογιστη για αυτο, ξοδευεις λεφτα για αυτο και πολλα αλλα τετοια.

Αν εισαι τοσο ατυχος/η να εισαι στην παραπανω κατηγορια ανθρωπων δεν υπαρχει γιατρεια ουτε γιατροσοφια. Απλα ειπαμε το παιρνεις αποφαση και ζυγιζεις τα πραγματα λεγωντας το εξης: "Αξιζει ολη η γκρινια και η μουρμουρα για να παρω αυτο που θελω για το ενυδρειο μου;" Απαντηση: " Ναι αξιζει! " Οποτε πας και το παιρνεις και τελος!

Απο τη στιγμη που θα το παρεις μπαινουν σε εφαρμογη τα παραπανω αλλα και αυτο!

Παρτε το χαμπαρι παιδια, κυριως οι γυναικες βλεπουν, οτι μας τραβαει την προσοχη περισσοτερο απο κεινες, ως ανταγωνισμο.

Αν εισαι απο τους τυχερους/ες που το ετερον ημιση δεν εχει προβλημα με το καψιμο σου ή ακομη καλυτερα συμμετεχει σε αυτο, οπως καλη ωρα ο Αγγελος και ο Φωτης ε τοτε εισαι μακαριος!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλα......εσυ ρε φιλε δεν υπαρχεις απλα!!!!!αχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!

Εγω προβληματα συζηγικα τετοια δεν εχω αλλα μια καλη δικαιολογια ειναι η εξης:

-Τι ειναι αυτο?Καινουριο φυτο?

-Μου το χαρισε ενα παιδι απο το φορουμ......

Προσεχετε ομως μην μπουν οι γυναικες σας στο φορουμ και τα διαβασουν ολα!!! :ballistic:

Αν και δεν νομιζω να τα πιστευουν ολα αυτα......μπορει να κανουν και λιγο τα στραβα ματια!

Link to comment
Share on other sites

Καλά είσαι απίστευτος! Μόνο εσύ θα άνοιγες τέτοιο θέμα..

Λοιπόν.. άντρας ή γυναίκα.. οι δικαιολογίες είναι οι ίδιες!

Το 1 και το 4 είναι αυτά που χρησιμοποιώ εγώ.. ειδικά το 4..

- Τι θέλεις διακοπές;;;;; Δεν είσαι καλά.. πρέπει να κάνω οικονομία για το καινούριο ενυδρείο! Ξέχνα το!!! Δεν πάω πουθενά!!!

- Ε δεν μπορείς να οργανώσεις κάτι οικονομικό για διακοπές κ να πάρεις κ το ενυδρείο;

Χι.. χι..χι..!!!!

Α.. επισης μία άλλη δικαιολογία είναι να τον πείσεις ότι τα κοράλια είναι επένδυση!!!

Το έκανα κ αυτό..

Αλλά ας μην γελιόμαστε.. θέλουν να μας κάνουν τα χατήρια κ δεν είναι ότι δεν καταλαβαίνουν...

Αυτό με την επένδυση το έχω καραμέλα... όταν είναι για ζωντανά πάντα θα κάνω απόσβεση και θα κερδίσω και τριψήφια νούμερα, τουλάχιστον έτσι τους κάνω να πιστεύουν!! :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια με μετρο ομως γιατι καποια στιγμη θα μας πουνε"Τακη απο εδω ο γιωργος ,,,και δεν εχει κανενα χομπι"

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εισαι απιστευτος

Παντος περα απο την πλακα νομιζω οτι καμια γυναικα δεν ειναι αυτο που δειχνει (χαζη) ολες κανουν τα στραβα ματια, προσποιουνται οτι μας πιστευουν προκειμενου να μας ευχαριστησουν αφηνοντας μας παντα στο τελος να κανουμε-παρουμε αυτο που εμειςθελουμε ' με το αζημιοτο βεβαια για να εχουν και αυτες οταν θελουν να αγορασουν κατι για τον εαυτο τους

Υγ. Η δικια μου προχθες ειχε γεννεθλια και της αγορασα ενα κοραλακι και οταν με ρωτησε τι ειναι αυτο; της λεω για το ενυδριο μας αγαπη μου.

Στην αρχη με βρισε λιγο αλλα τωρα ειναι ολα καλα και εχω και ακομη ενα κοραλακι στη συλλογη μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι μπορούμε να πετύχουμε αυτο που θελουμε χωρίς να πούμε ψέμματα. Ουσιαστικά το κάνουμε να φαίνεται οτι στο τέλος εκείνη μας ζητά να το αγοράσουμε! Φυσικά χρειάζεται και μετρό, δε λέμε να τινάξουμε τον οικογενειακό προϋπολογισμό στον αέρα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια με μετρο ομως γιατι καποια στιγμη θα μας πουνε"Τακη απο εδω ο γιωργος ,,,και δεν εχει κανενα χομπι"

Δε πειράζει βρε, αρκει ο Γιώργος να έχει κανά φράγκο να τσοντάρει στις αγορές.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ένας ακόμη τρόπος είναι να πεις ότι χάλασε κάτι ακριβό...ας πούμε το φίλτρο ενώ εσύ θες καινούργιο βιολογικό! οπότε μετά από την φάση καναπές-στεναχώρια πας αγοράζεις βιολογικό και της λες όλο χαρά.... το έφτιαξα με τα μισά λεφτά!!! και μάστορας και οικονόμος και η δουλειά σου έγινε!

Link to comment
Share on other sites

Αυτά δεν πιάνουν σε όλες, εάν το έπαιζα στεναχωριμένος με κάτι και τελικά τις έλεγα ότι έχει σχέση με το ενυδρείο, θα το πέταγε έξω το ενυδρείο η δικιά μου γυναίκα :lolu: :lolu: , καλά που είναι μεγάλο και δεν σηκώνεται. :lolu:

Είναι όλες διαφορετικές και θέλει να έχεις πολύ καλή επίγνωση του θέματος και οι κινήσεις να γίνουν με στρατηγικό σχέδιο για να μην έχεις απώλειες :bigemo_harabe_net-163: :bigemo_harabe_net-163: :bigemo_harabe_net-163:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτά δεν πιάνουν σε όλες, εάν το έπαιζα στεναχωριμένος με κάτι και τελικά τις έλεγα ότι έχει σχέση με το ενυδρείο, θα το πέταγε έξω το ενυδρείο η δικιά μου γυναίκα :lolu: :lolu: , καλά που είναι μεγάλο και δεν σηκώνεται. :lolu:

Είναι όλες διαφορετικές και θέλει να έχεις πολύ καλή επίγνωση του θέματος και οι κινήσεις να γίνουν με στρατηγικό σχέδιο για να μην έχεις απώλειες :bigemo_harabe_net-163: :bigemo_harabe_net-163: :bigemo_harabe_net-163:

Σίγουρα, καθόσον "Άβυσσος η ψυχή της γυναίκας".....ορίστε, ακόμα και στην ψυχή της έχει τίτλο ενυδρειακού μαγαζιού, σημαδιακό!
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ξανα πει σε παρομοιο θεμα ,αλλα δεν το βρισκω,οποτε το ξαναγραφω ,γιατι εχει πλακα.

12-13 χρονια πριν,ζουσα Αθηνα.Ειχα ενυδρειο μεγαλο,αλλα αρχαριος ον,καθε εβδομαδα πηγαινα και επερνα καμια 10αρια ομορφα ψαρια(οτι ναναι)γιατι αυτα που ειχα παρει την προηγουμενηπεθαιναν(Γιατι αραγε?) :bigemo_harabe_net-187:

Τακτικος πελατης στην περιοχη γυρο απο το πολυτεχνειο(ονοματα δεν λεμε),περνω ξανα 10 ομορφα οτι ναναι ψαρακια,αλλα μου γυαλιζει και ενα ομορφο ξυλο,που εμοιαζε με σκυλο.Ποσο κανει ?80 ευρο την τοτε εποχη,Δωστο.

Παω σπιτι με τα ψαρακια και το ξυλο 1 μετρου,Που το αποτελουσαν 3 κομματια(ακομα το εχω

Αφηνω το ξυλο στο αμαξι,γιατι ηξερα οτι θα χουμε μουρμουρα για τα ψαρακια.

Καποια μερα μου περνει τηλ.να μου πει οτι ερχοντας να παρω ξυλα για το τζακι :bigemo_harabe_net-184: στην Βαρη πετοντας,φορτωνω,διαλεγω και 2 ξυλα παραξενα απο ελια,και τα φερνω σπιτι ολα μαζι.

Ανοιγω το καπο και τις λεω,κοιτα τι ωραια ξυλα για το ενυδρειο βρηκα.Μου λεε,ι κανουν?Γιατι να μην κανουν,πιο σαρεσει μωρομου? και με μεγαλη χαρα μου διαλεγει τον σκυλο. :wootwoot::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Πως να γλυτωσετε απο την μουρμουρα της γυναικας.....

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

χαχαχαχα το πιστεψατε εεε??

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παιδια με μετρο ομως γιατι καποια στιγμη θα μας πουνε"Τακη απο εδω ο γιωργος ,,,και δεν εχει κανενα χομπι"

Προβλημα του, του Γιωργου! Εγω εχω το ενυδρειο μου! Μουχχααχαχα!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παίρνουμε σοβαρό ύφος και της λέμε:

- Αγάπη μου κάθισε λίγο διπλα μου, πρεπει να σου πω κάτι.

- Τι συμβαίνει μωρό μου;

- Θυμάσαι τότε που είχα ενα πόνους στο στέρνο και μου είχες πει να πάω σε γιατρο να το κοιτάξω;

-......ναι! (Κοφτά και φοβισμένα)

- Πήγα και σημερα βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων.

- (αρχίζει να ιδρώνει και τα ματιά της προδίδουν τρόμο).......και; Τι λένε;

- Θέλω να το πάρεις όσο πιο ψύχραιμα γίνεται.

- ..........! (Ξεροκαταπίνει)

- .....τίποτα σπουδαίο, αγόρασα μεγαλύτερο φιλτρο για το ενυδρειο και απλα ήθελα να ξέρεις οτι υπάρχουν και χειρότερα.....(με τροπο και καλύπτοντας το πρόσωπό μας απομακρυνόμαστε απο κοντά της)

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Παίρνουμε σοβαρό ύφος και της λέμε:

- Αγάπη μου κάθισε λίγο διπλα μου, πρεπει να σου πω κάτι.

- Τι συμβαίνει μωρό μου;

- Θυμάσαι τότε που είχα ενα πόνους στο στέρνο και μου είχες πει να πάω σε γιατρο να το κοιτάξω;

-......ναι! (Κοφτά και φοβισμένα)

- Πήγα και σημερα βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων.

- (αρχίζει να ιδρώνει και τα ματιά της προδίδουν τρόμο).......και; Τι λένε;

- Θέλω να το πάρεις όσο πιο ψύχραιμα γίνεται.

- ..........! (Ξεροκαταπίνει)

- .....τίποτα σπουδαίο, αγόρασα μεγαλύτερο φιλτρο για το ενυδρειο και απλα ήθελα να ξέρεις οτι υπάρχουν και χειρότερα.....(με τροπο και καλύπτοντας το πρόσωπό μας απομακρυνόμαστε απο κοντά της)

Μετά πρέπει να βάλεις και κανά κατσαρολικό στο κεφάλι να μην έχεις τραυματισμούς.. :P

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παίρνουμε σοβαρό ύφος και της λέμε:

- Αγάπη μου κάθισε λίγο διπλα μου, πρεπει να σου πω κάτι.

- Τι συμβαίνει μωρό μου;

- Θυμάσαι τότε που είχα ενα πόνους στο στέρνο και μου είχες πει να πάω σε γιατρο να το κοιτάξω;

-......ναι! (Κοφτά και φοβισμένα)

- Πήγα και σημερα βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων.

- (αρχίζει να ιδρώνει και τα ματιά της προδίδουν τρόμο).......και; Τι λένε;

- είμαι μια χαρά και από την χαρά μου πήρα και το φίλτρο που σου έλεγα ......

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...