Jump to content

Ειρωνεία , Απολογία ....


Recommended Posts

Ούτε το λίνκ δεν έβαλες .

Να σου απομονώσω κι εγώ τα λόγια σου να δούμε ;

Εσύ όμως εννοείς αυτό .

Όπου τα μαύρα πλάγια γράμματα ειναι του Ραστα τα μαύρα γράμματα είναι το αρχικό μου ποστ , τα κόκκινα η δική σου απάντηση σε αυτά που γράφω και τα πράσινα ο αντίλογος μου σε εσένα .

Δες το τρόπο που συμπεριφέρθηκε ο rastafarian συμμετέχοντας στη συζήτηση για να γίνει εποικοδομητική και δες τη δική σου , που φυσιολογικά με το δικό σου σκεπτικό θα έπρεπε αυτός να μου τα χώσει .

Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιό λόγο δεν μου επιτρέπεις να διαφωνήσω . Και ειδικά όταν η διαφωνία μου αιτιολογήτε πρόταση πρόταση .

Πως αλλιώς θα πρότεινες να γίνει ;

Έγινε επεξεργασία - ΣΤΑΜΑΤΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι δυσκολο να βρεις το λινκ απο το θεμα σου..

Αντιθετως σου εβαλα ακριβως τι μου ειπες..

Δεν με μιλαω για τον ραστα, μιλαω για μενα.. και τι ειπες για μενα στην αρχη του θεματος σου, πριν καν πω οτιδηποτε.

Θεωρώ οτι πρέπει να δώσω απάντηση και ειδικά όταν βλέπω να συμφωνούν μέλη με " + 5000 " που δεν γνωρίζω και με πια ιδιότητα το κάνουν .
Δεν λέω οτι δεν έχουν το δικαίωμα , λέω όμως με ποια γνώση και εμπειρία .
Δεν νομιζω να δειχνει και πολυ ευγενικο... αν δεν συμφωνουσες, θα μπορουσες να το αναφερεις αλλιως ..δεν χρειαζεται να υποτιμας τον αλλον λεγοντας "με ποια ιδιοτητα,γνωση και εμπειρια"
Αν περιμενω να φτασω τα 30 χρονια εμπειριας για να μπορω να απαντησω,μπορει να μην υπαρχει και φορουμ να απαντησω..
Πες μου τι σε ενοχλησε απο αυτα που ειπα... εγω σου εδειξα κι εσυ μου δειχνεις ολο το ποστ...
Το μονο που μπορει να σου φανηκε καπως ειναι αυτο... Αρα να να θυμηθω να πεταξω την Α/Ο , ή μηπως επειδη δεν μενω Αθηνα την χρειαζομαι? Τωρα μιλάμε ή παίζουμε ;
Δεν μπορω να βρω κατι αλλο..
Ειπα εγω οτι δεν σου επιτρεπω να διαφωνεις μαζι μου... αντιθετως εσυ μου δειχνεις (με τα παραπανω που εδειξα) οτι ισχυει οτι λες εσυ και εγω ειμαι λαθος..
Δες την διαφωνια μου με τον karatasis, ετσι διαφωνεις κοσμια , τωρα αν θελεις να προσβαλεις τον αλλο.. θα πρεπει να περιμενεις να σε προσβαλει κι αυτος.. αν κι εγω δεν το εκανα..
Υ.Γ. και μετα αναρωτιεται ο kixlidatos γιατι φευγουν μελη απο το φορουμ... παει κι αλλος!
keep going! :thumbsu:
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα σταματάει εδώ,είναι αδιανόητο για ενυδρείακη διαφωνία να ανεβαίνουν οι τόνοι μεταξύ μας για όνομα του θεου

Θα παρακαλούσα άπαντες παιδιά να ηρεμήσουμε..........

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα σταματάει εδώ,είναι αδιανόητο για ενυδρείακη διαφωνία να ανεβαίνουν οι τόνοι μεταξύ μας για όνομα του θεου

Θα παρακαλούσα άπαντες παιδιά να ηρεμήσουμε..........

+1

Πραγματικά γιατί ο κάθε ένας πιάνετε από την μια φράση, νευριάζει, ανεβάζει τον τόνο και έτσι από συζήτηση έχουμε φτάσει εδώ. (Κακά τα ψέματα σε αυτό το θέμα υπάρχουν δύο πλευρές, και οι δύο ανεβάζουν τους τόνους σιγά σιγά. Προς θεού όχι όλοι όσοι είναι στην συζήτηση, μερικοί!) Γιατί δεν το ληγουμε αυτό το θέμα και να πάμε να τα πούμε στα αλλά θέματα που είναι ενυδρειακα άρα και πολύ πιο εποικοδομητικά;

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω σκοπο να συνεχισω κατι... αλλα θα ηθελα να μου απαντησει ο Σταματης.. γιατι ο Safarpn δεν το εκανε..

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσω εγω.

Ο ΣΤΑΜΑΤΗΣ άνοιξε ενα θέμα και απάντησα σε αυτό λέγοντας την προσωπική μου άποψη, φαντάζομαι γι' αυτο άνοιξε θέμα και δεν έστειλε στους ενδιαφερόμενους πμ. Σε εσένα (και μπορεί σε άλλους 100) δεν άρεσε η απάντησή μου αλλα εγω δεν εκφράζω κανενός άλλου την γνώμη παρα μονο τη δική μου. Ο ίδιος αντιλήφθηκες οτι μιλούσα για σένα ίσως επειδή είχες "λερωμένη" τη φωλιά σου που λέμε; Ίσως επειδη ήξερες οτι έγραψες λάθος πραγματάκια και περίμενες αντίδραση απο κάποιον; Ίσως ένιωσες αδικημένος πραγματικά; Ίσως και για κάποιο άλλο λόγο δε ξέρω και δε με ενδιαφέρει. Αν ήθελες μπορούσες χωρίς ειρωνείες και τα σχετικά να μου απαντήσεις όμορφα και ωραία και να με έπειθες οτι δεν έκανες κανένα λάθος στο προηγούμενο θέμα που είχε ανοίξει ο ΣΤΑΜΑΤΗΣ και όλα τα έκανες και τα είπες καλά. Επελεξες δυστυχώς να εκνευριστείς πάλι και να αρχίσεις τις ειρωνείες και τις αγριάδες απέναντι σε εμένα. Για κάποιο λόγο τωρα ο "στόχος" σου έγινα εγω και αν και δεν έχω κάνει ποτέ μου εχθρούς, ειναι κάτι που δε με ενοχλεί. Εδώ μέσα έχω δείξει ποιός είμαι, πως συμπεριφέρομαι και πως αντιμετωπίζω όλα τα μέλη ενεξαιρέτως και μπορείς εύκολα να το ψάξεις και να το δεις. Προσωπικά δε γνωρίζω κανένα μέλος απο εδώ μέσα για να τον υπερασπιστώ λες και ειναι κανά παιδάκι και χρειάζεται την προστασία μου, ποσο μάλλον οταν πρόκειται για τον ΣΤΑΜΑΤΗ αλλα καλώς ή κακώς δε μου αρεσει η άδικη αντιμετώπιση σε βάρος οποιουδήποτε μέλους που τωρα έτυχε να ειναι ο ΣΤΑΜΑΤΗΣ και αύριο μπορεί να είσαι εσύ. Όλοι εδώ μέσα είστε η παρέα μου και ούτε εμένα μου αρέσουν οι παρεξηγήσεις και οι καυγάδες και πολλες φορές λειτούργησα "πυροσβεστικά" σε αντίστοιχες περιπτώσεις. Μετά λύπης βλέπω πολλα θέματα τωρα, που άνοιξαν και πολλα μέτωπα και αντι να ασχολούμαστε με το χόμπι κάνουμε "τσαμπουκάδες" ο ενας στον άλλο. Αν τελικά σε πείραξε τόσο εκείνο το μηνυμα που έγραψα να σου ζητήσω συγνώμη. Αν ηταν απλα εγωισμός σου όλο αυτό, ξέχασέ το. Πάμε γι' αλλα!

.....αν ανατρίχιασες και με αυτο το μηνυμα πες το μου να το ξέρω ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παλι δεν μου απαντησες...
ο Σταματης μηπως μπορει να μου δειξει τι τον ενοχλησε που ειπα?
Ο πιο ηλιθιος θα αντιλαμβανοταν οτι μιλουσες γαι μενα..
Παλι μιλας για ειρωνιες.. δειξτες μου...
Αντιθετα , εσυ με ειρωνευτικες και μου απαντησες

Βρε για σένα μιλούσα, απλα ρώτησα ποιος σου το είπε. Πάντως ειναι ευχάριστο που το αντιλήφθηκες μόνος σου.

αυτο φιλε μου , ειναι ειρωνεια.. γι αυτο και η απαντηση μου ¨με κοροιδευεις ρε φιλε?¨

Αγριαδες αρχισες εσυ σε μενα , με το κοψε τα ρε , δεν θα σου βγει σε καλο κλπ... περιμενες να φοβηθω μηπως? "εξου και το ανατριχιασα"

Τα θεματα που βλεπεις να φυτρωνουν σαν τα μανιταρια , δεν τα ανοιγω εγω ομως... τα ανοιγουν αλλοι και αναφερονται σε μενα με αφορμη το ολο σκηνικο..

Φιλε μου αν δεν ημουν χοντροπετσος και ηταν αλλος στην θεση μου, θα ειχε φυγει... αν θελετε να μεινετε 5-10 ¨εμπειροι¨ και να μιλατε μεταξυ σας, πειτε το να φυγουμε εμεις οι ¨αγραμματοι¨

Link to comment
Share on other sites

δεν σε εβαλα απαραιτητα στους "εμπειρους" , γενικη ηταν η απορια μου..δεν αναφερομουν σε εσενα προσωπικα.

Link to comment
Share on other sites

Απλα οτι να ναι...να σας πω, δεν ξεκατινιαζεστε με πμ? αρκετη γκρηνια εχουμε σπιτια μας:P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ωραια.. αφου ενοχλουνται τα μελη, κι εγω μονο κατηγοριες πηρα , αλλα απαντησεις για τις ερωτησεις μου δεν πηρα..

Ας το κλειδωσει καποιος συντονιστης.. και παρακαλω μην ανοιξετε κι αλλο θεμα..ελεος!

Link to comment
Share on other sites

To Θεμα κλειδώνει αρκετα το πλατιασαμε ολοι μαζι ...

Θα παρακαλούσα να επικεντρωθούμε στον λογο που υπαρχει το ΑΖ δηλ το αγαπημενο μας χομπι και τίποτα αλλο...

Αν δεν εχει λυθει η οποια παρεξήγηση θα παρακαλούσα τους εμπλεκόμενους να λύσουν οποια διαφωνία με πμ...

Σας ευχαριστώ ολους θερμα για την κατανόηση...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...