Jump to content

Υπαρχει Περιπτωση Να Γινει Εκθεση-Ενημερωση Για Θηρευτες?


Mixalis Livas

Recommended Posts

ειναι νομιμο να γινει με αυτα τα ψαρια που τα περσοτερα τα πουλανε παρανομα ?

αν δεν γινετε ειναι κριμα γιατι θα ηταν πολυ ενδιαφερον !!! :geek: και θα ανεβαινε λιγο το ενδιαφερον και η γνωση για αυτα τα πολυ ιδιαιτερα ψαρια!!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι νομιμο να γινει με αυτα τα ψαρια που τα περσοτερα τα πουλανε παρανομα ?

αν δεν γινετε ειναι κριμα γιατι θα ηταν πολυ ενδιαφερον !!! :geek: και θα ανεβαινε λιγο το ενδιαφερον και η γνωση για αυτα τα πολυ ιδιαιτερα ψαρια!!!

Ποια ψαρια πουλανε παρανομα???

Link to comment
Share on other sites

παρανομα ενοω αυτα που ειναι σπανια στην φυση και υπο προστασια οπως καποια ειδη πιρανχας καποια παφερ καποια γατοψαρα και πολλα αλλα ..

και φυσικα αν περασουμε στα θαλασσσινα πρωτα απο ολλα τα κοραλια ....

Link to comment
Share on other sites

παρανομα ενοω αυτα που ειναι σπανια στην φυση και υπο προστασια οπως καποια ειδη πιρανχας καποια παφερ καποια γατοψαρα και πολλα αλλα ..

και φυσικα αν περασουμε στα θαλασσσινα πρωτα απο ολλα τα κοραλια ....

Oχι παρανομα λοιπον.. να προσεχουμε και τι λεμε :) Συμφωνω κατα τα αλλα οτι το χομπι μας δημιουργει προβληματα κυριως λογω απληστειας, γιατι κοραλια και ψαρια υπαρχουν απο φαρμες απλα το θεμα ειναι η απληστια.....

Link to comment
Share on other sites

απληστεια ναι πανω απολλα , αλλα το να μου πουλαει καποιος ενα ψαρακι π.χ. που ζει σε 1 συγκεκριμενο μερος και ο αριθμος του ειδους αυτου ειναι περιορισμενος ,με τι αδεια και χαρτια το εφερε στο μαγαζι του ? πως εφυγε απο την ταδε χωρα ? τουλαχιστων ετσι εχω ακουσει απο πετσοπα ..μπορει να κανουμε και λαθος, να ειναι νομιμη η πωληση αυτων των σπανιων ειδων ... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

απληστεια ναι πανω απολλα , αλλα το να μου πουλαει καποιος ενα ψαρακι π.χ. που ζει σε 1 συγκεκριμενο μερος και ο αριθμος του ειδους αυτου ειναι περιορισμενος ,με τι αδεια και χαρτια το εφερε στο μαγαζι του ? πως εφυγε απο την ταδε χωρα ? τουλαχιστων ετσι εχω ακουσει απο πετσοπα ..μπορει να κανουμε και λαθος, να ειναι νομιμη η πωληση αυτων των σπανιων ειδων ... :wacko:

Φιλε μου σε τοσο λεπτα θεματα αν δεν εχεις κατι χειροπιαστο μην το λες καν.. Δεν εχει ουσια. Αλλο οι τιμες η εξυπηρετηση κλπ και αλλο να λεμε οτι υπαρχει καταστημα που φερνει χωρις χαρτια.. Αυτο εγω επειδη ειμαι και παρα πολλα χρονια στο χωρο στο υπογραφω πως δε γινεται στη καμια.

Link to comment
Share on other sites

δεκτη η αποψη σου αλλα πες μου που βρηκε ο αλλος την αδεια να μου πουληση εναν χαμελεοντα π.χ. που ειναι υπο εξαφανιση και υπο προστασια ? πως περασε το τελωνειο?

απλες λογικες σκεψεις κανω πιστευω ..παντα φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Ο χαμελεοντας δεν ειναι κατι ιδιαιτερο.. αναπαραγωγης ειναι ολοι φιλε μου. Εαν θες να το αναλυσουμε ευχαριστως, και μιας και το πας σε ερπετα που ασχοληθηκα με παρα πολυ αγαπη για πολλα χρονια ενας ειναι στην Ελλαδα και μπορει να σε διαφωτισει σε ολες τις αποριες σου.

Link to comment
Share on other sites

ο χαμελεοντας παραδειγμα ηταν και φυσικα ειναι υπο προστασια ακομα και στην χιο ... και εγω εχω ασχοληθει με ερπετα 12 χρονια ειχα ιγκουανα και δεν εχω απορειες περι αυτου.

τα πιρανχας serrasalmus και τα αλλα που ειναι πιασμενα αγρια εχουν χαρτια ? τα κοραλια εχουν ? και αυτα παραδειγματα ειναι ... δεν νομιζω να εχουν τουλαχιστον απο εκει που ηρθαν ^_^

Link to comment
Share on other sites

ο χαμελεοντας παραδειγμα ηταν και φυσικα ειναι υπο προστασια ακομα και στην χιο ... και εγω εχω ασχοληθει με ερπετα 12 χρονια ειχα ιγκουανα και δεν εχω απορειες περι αυτου.

τα πιρανχας serrasalmus και τα αλλα που ειναι πιασμενα αγρια εχουν χαρτια ? τα κοραλια εχουν ? και αυτα παραδειγματα ειναι ... δεν νομιζω να εχουν τουλαχιστον απο εκει που ηρθαν ^_^

E ..κι ομως εχουν. Εαν δεν ειχαν δε θα περνουσαν τελωνειο. Ειναι απλο.

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο. οταν κατι ειναι παρανομο με λιγη (βοηθεια) :money: το κανεις νομιμο σε τουτο εδω τον κοσμο ..

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση μπορει να γινει πρωτα απο εδω μεσα και το αντιστοιχο θεματικο,μιας και μιλαμε για ψαρια διατερα,υπεροχα και κατα την γνωμη μου παρεξηγημενα.Και η ιδεα μιας εκθεσης θα ηταν ξεχωριστη,δυσκολα υλοποιησιμη αυτην την δυσκολη εποχη :)

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση μπορει να γινει πρωτα απο εδω μεσα και το αντιστοιχο θεματικο,μιας και μιλαμε για ψαρια διατερα,υπεροχα και κατα την γνωμη μου παρεξηγημενα.Και η ιδεα μιας εκθεσης θα ηταν ξεχωριστη,δυσκολα υλοποιησιμη αυτην την δυσκολη εποχη :)

φανταζομαι μια τετοια εκθεση θα ηταν σαν το σπιτακι του τρομου στο λουναπαρκ :crazysmile:

ελπιζω να φτιαξουν τα πραματα συντομα να το ζησουμε και αυτο .πραγματικα απιστευτα πλασματα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...