Jump to content

136 Λίτρα Κοινωνικό


Paul Papadopoulos

Recommended Posts

τα έβαλα λίγο πρόχειρα λόγο έλλειψης χρόνου ίσως το 3 ήμερο τα στρώσω λίγο

Link to comment
Share on other sites

+φωνω με τον Θοδωρη!

ομορφο εγινε παντως!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,έβαλα μια ψιλό τάξη στα φυτά κ φύτεψα και το κερατόφυλλο

CameraZOOM-20140814230000976_zps7hpnnabs

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ωραιος! Αυτο που εχεις αριστερα λεγεται καμπομπα και γινεται ψηλο. Βαλτι καλυτερα πισω. Το κερατοφυλλο εγω θα το αφηνα ελευθερο στην επιφανεια. Αν μπορεις να το στερεωσεις και με καποιο τροπο ωστε να δινει σκια στην ανουμπια θα ηταν οτι καλυτερο!

Link to comment
Share on other sites

καμπόμπα έχω κ πίσω απλά δεν φαίνεται,με το κερατόφυλλο θα δώ τι θα κάνω,το να ακούω καλά λόγια απο τόσο έμπειρους συνχομπίστες έχει μεγάλη σημασία για εμένα ,ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια!!! Αμα βαλεις και καμια γαριδουλα red cherry νομιζω θα δειξει ακομα πιο ωραιο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μη σ ακούσει η γυναίκα μου θα σ σφάξει στ γόνατο,είναι αηδια λέει,χαχαχαχ,περιμένω να στρωση ο βυθός πρώτα κ θα βάλω ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο φίλε μου μπράβο!

Θα συμφωνησω με τον Νικόλα! Λιγες red cherry και θα είναι υπέροχο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ομορφο το ενυδρειο και μόλις αρχίσουν να φουντωνουν τα φυτα, θα δείξει ακόμη ομορφοτερο

Για τις γαρίδες θα διαφωνησω

Χρειάζονται στρωμένος βυθό, αρκετή εώς πολυ μος και πιο ακινδυνους συγκατοικους

Έχουν αναφερθεί περιπτώσεις συγκατοικησης με γκαπις, όπου έπαψε να υπάρχει γόνος!

Αν θες να βάλεις ρεντ τσερι, φύτεψε κι αλλα φυτα και δέσει μος σε κλαδιά η πέτρες

Καλη συνέχεια. Το πιο βασικό είναι να χαίρεσαι εσύ το ενυδρειο...

ΥΓ : Το Κερατοφυλλο δεν φυτευεται. Άφησε το να επιπλέει

Έγινε επεξεργασία - Chocolate_Puma
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

στο σχόλιο 32 αναφέρω οτι περιμένω να στρώσει ο βυθός και μετά θα δώ αν θα βάλω,το κερατόφυλλο μάλλον θα δει την πόρτα της εξόδου απο το ενυδρείο,θέλω να δώ την συμπεριφορά του,το είχα 2-3 μήνες να επιπλέει και δε μου άρεσε

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,


Έχω το εξής πρόβλημα,όπως ξέρεται το ενυδρείο μου είναι με εσωτερικό sump,το θέμα είναι οτι τα ψάρια πηδάνε μέσα και κάποιες φορές εγκλωβίζονται στα υλικά φιλτραρίσματος,τι καπάκι μπορώ να φτιάξω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

άμα βάλω μια τέτοια λάμπα θα είναι καλή κίνηση?


http://www.aquavivere.gr/shop-products/psaria-fwtismos-hagen/aqua-glo-20-watt-5898-cm

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω.....ειναι πολλα τα kelvin(18000) για γλυκο νερο και σιγουρα θα εχεις προβλημα με αλγες......τι λαμπες εχεις τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Κατσε,νομιζω οτι στα 60 εκατοστα οι λαμπες ειναι 20 watt...σαν αυτη που παραθεσες πιο πανω δηλαδη....πως γινεται να εχεις 60 εκατοστα λαμπες με 13 watt και 1 με 8watt?

Απο kelvin παντως εισαι μια χαρα νομιζω....πια θελεις να αλλαξεις και γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Λάθος δικό μου,οι δύο 13 αρες είναι 50 cm κ η 8 αρα είναι 30 κάτι,λέω μήπως είναι καλύτερες για τα φυτά ,να βάλω ακόμα μια 13 αρα?

Link to comment
Share on other sites

Καπου το χασα! Αν εχεις 2 λαμπες 6000 και 4800 κελβιν εισαι μια χαρα! Εκτος κι αν θελεις να βαλεις κι αλλα πιο δυσκολα φυτα.

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα σου ελεγα κι εγω....αν τα φυτα σου πανε καλα μην αλλαξεις τιποτα....τα kelvin σου ειναι μια χαρα για φυτεμενο....

Link to comment
Share on other sites

Τα φυτά είναι 2 βδομάδες στ ενυδρείο κ δεν έχουν πάρει μπρος ακόμα,οπότε δεν ξέρω πως θα εξελιχθούν,σκεφτόμουν να έβαζα καμία ταμπλέτα βυθού για να τ βοηθήσω

Link to comment
Share on other sites

Νωρις ειναι ακομα... :)

Τι φυτα ειπαμε οτι εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι βλεπω εχεις ευκολα φυτακια! Δωστους λιγο χρονο! Τι το περασες; Ετσι τα φυτεψες και γινανε θηρια! Μπορει να υπαρχει αλλαγη που εσυ να μην βλεπεις πανω στον ενθουσιασμο σου!

Και μην ξεχναμε φυσικα και τον παραγοντα ζεστη!

Απο νιτρικα πως τα πας;

Link to comment
Share on other sites

Νιτρικα πολύ χαμηλά,με το ζόρι 5,έχω κ κερατοφυλο μέσα,το ενυδρείο τρέχει 1 μήνα κ μπολια επιτυχώς από την πρώτη μέρα

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξέρω,τα ψάρια μέσα είναι πάρα πολλά,ταίζω 2 φορές την ημέρα,η ταίστρα είναι στο max,να ταίζω τρείς φορές?έχω μέσα 9 ενήλικα και καμιά 20αριά γόνους σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...