Jump to content

Καινουργιο Ενυδρειο.


Recommended Posts

Καλησπέρα σας παιδια :usd: πριν λιγεσ μερες καποιος φιλος μου μου χαρησε ένα ενυδρειο διαστασεων μηκος 50χ υψος 47χ35 και σκευτομαι να στησω ένα μεσογειακο ενυδρειο. Θα μπορούσατε να με βοιθησεται?,στην κατοχει μου εχω ένα σκιμερ,ένα ψυκτικο τι άλλο χρειαζεται??? :icon_dance: :icon_dance:

Link to comment
Share on other sites

κυκλοφορητη θες και φωτισμο....υπομονη διαβασμα και μπες να δεις ενα πανεμορφο μεσογειακο που το εχει μελος του φορουμ να τον εχεις σαν οδηγο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

κυκλοφορητη εχω, τωρα δεν νομιζω ότι τ5 χρειαζομαι με λεντ συμβιβάζομαι τι λες?.Α και χρειαζομαι αραγονιτι η μπορω να αγωρασω απλη ασπρη αμμο? επισεισ επιδει τα λιτρα είναι πολλα (σχετικα ετσι) μπορω να αγορασω συνθετικο αλατι και να φτιαχνω εγο νερο?

Link to comment
Share on other sites

Ποια λίτρα ειναι πολλά; Τα 82; Εχε υπόψη σου ότι σε ενα μικρο ενυδρειο οι παράμετροι αλλάζουν πολυ εύκολα και δυσκολεύουν τη συντήρησή του. Το θαλασσινό απο μονο του ειναι απαιτητικό, έχει κάποιον να σε βοηθάει σε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Διάλεξε τι ακριβώς θέλεις να φτιάξεις.

Ψάξου με τον εξοπλισμό αρκετά. Οι μέρες μας είναι δύσκολες και δεν πιστεύω ότι έχεις λεφτά για πέταμα.

Διάβασε καλά ότι μπορείς σχετικά με το κάθε θέμα που σε ενδιαφέρει.

Εμείς είμαστε εδώ δίπλα σου για επίλυση αποριών....και φυσικά βοήθεια.

Καλή συνέχεια.... :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

πειτε μου από την στιγμη οπου πιασω καποια μικρα ψαρακια και κυριωσ ζωντανα κοχιλια θα μπορουσα να φτιαξω νερο από συνθετικο αλατι η πρεπει να περνω μονω από την θαλασσα αυτό είναι κυριοσ που με προβλιματιζει μπορω??? :turned:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αν φτιάχνεις συνθετικό θαλασσινό νερό από ειδικό αλάτι που πωλείται στα ενυδρειακά καταστήματα.

Μπορείς όμως να χρησιμοποιείς και φυσικό θαλασσινό νερό που μπορείς να συλλέγεις μόνος σου από κατάλληλο και καθαρό μέρος.

Ωστόσο η Δράμα είναι κάπως μακριά από θάλασσα οπότε καλύτερα να αποφασίσεις από τώρα πως μπορείς να κάνεις τις αλλαγές σου.

Είναι θέμα κόστους πάντως και στις 2 περιπτώσεις....

Έγινε επεξεργασία - Samian
Link to comment
Share on other sites

πειτε μου από την στιγμη οπου πιασω καποια μικρα ψαρακια και κυριωσ ζωντανα κοχιλια θα μπορουσα να φτιαξω νερο από συνθετικο αλατι η πρεπει να περνω μονω από την θαλασσα αυτό είναι κυριοσ που με προβλιματιζει μπορω??? :turned:

Ασε τα ψαρια εκει που βρισκονται..

Αν θελεις να κανεις θαλασσινο, πρεπει να ξεκινησεις σωστα και με πολυ διαβασμα και λεφτα :P ..

Δεν ειναι γλυκο, δεν βαζεις ψαρια απο την μια μερα στην αλλη..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...