Jump to content

Γεια Σας.


iapetos114

Recommended Posts

Γεια σας. Μετα απο αρκετο διαστημα σαν επισκεπτης, αποφασισα να γινω εγγεγραμενο μελος.

Με λενε Δημητρη και ασχολουμαι 5-6 χρονια με το αθλημα! Ξεκινησα να ασχολουμαι οταν εφεραν σαν δωρο στην γυναικα μου μια γυαλα με 3 μικρα χρυσοψαρακια που γυρναγαν συνεχως γυρω γυρω. Κατι δεν μου καθοταν καλα στο θεαμα και πηγα και πηρα ενα πλαστικο "ενυδρειο" 12 λιτρων με φιλτρο και ταβαλα μεσα. Λιγο καλυτερα μου φαινοταν, μεχρι που αρχισα να διαβαζω σε διαφορα φορουμ για τις συνθηκες που επρεπε να υπαρχουν για να ειναι υποφερτη η διαβιωση των χρυσοψαρων.Ετσι λοιπον αγορασα ενα 80λιτρο με καινουργιο φιλτρο εσωτερικο και θερμοστατη, πηρα και υγρα τεστ και πιστευω οτι ειχε γινει ανεκτο το περιβαλλον τους. Πολλες φορες προσπαθησα να το φυτεψω, ομως τα χρυσοψαρα δεν αφηναν φυτο να προκοψει, φαγητο γινοτανε! Ετσι περασαν 4 χρονια και τα ψαρακια εγιναν σαν τσιπουρες 200αρες! καποια στιγμη ενα ενα αρχισε να γερνει μεχρι που μεσα σε ενα διαστημα περιπου 6 μηνων πεθαναν και τα τρια.Αδειο πια το ενυδρειο αποφασισα να το φυτεψω με ευκολα φυτα και να βαλω μεσα γκαπυ.Αυτη την στιγμη εχει μεσα καμια δεκαρια μεγαλα (3 αρσενικα) και απροσδιοριστο αριθμο μικρων, διαφορων μεγεθων. Μεταξυ μας τα φυτα δεν λενε να προκοψουν και να γινει το δασος που βλεπω σε διαφορες παρουσιασεις, (δεν εχω υποστρωμα, σκετο ψιλο χαλικι).Εχω στο προγραμμα να παρω ενα μεγαλυτερο και να το αρχισω απο την αρχη κανονικα οπως λενε οι οδηγιες μηπως καταφερω καποια στιγμη ναχω και εγω ενα υδροβιο δασος γεματο γκαπυ.

Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλος ηρθες στην παρεα μας

Έγινε επεξεργασία - George Machlis
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες! :)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τα καλοσωρισματα!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...