Jump to content

iliasandro

Recommended Posts

Ναι τον φωτισμο θα τον κατεβασω σιγουρα. Μολις αφαιρεσα φύλλα ανουμπιας με μικρες τουφιτσες αλγης επανω τους. Αν το παω αποτομα απο τις 10 στις 5 δε θα εχω προβλημα;;;

Έγινε επεξεργασία - iliasandro
Link to comment
Share on other sites

Θα το παω τοτε. Ουτως η αλλως θα ξεστησω σε λιγες μερες. Οσο για τα σφουγγαρια, αφησα τα πρασινα μονο και συμπληρωσα με siporax mini. Θα ειμαι οκ;

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα τα πρασινα (σε 5 μερες λειτουργιας ηταν γεματα βιολογια) κι εβαλα τα μπλε. Ξαναμπολιασα, εννοειται, και περιμενω...

Οποιος θελει μπολι (siporax) μου λεει

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα τα πρασινα (σε 5 μερες λειτουργιας ηταν γεματα βιολογια) κι εβαλα τα μπλε. Ξαναμπολιασα, εννοειται, και περιμενω...

Οποιος θελει μπολι (siporax) μου λεει

Τι εννοείς ;

Link to comment
Share on other sites

Ειχα βαλει τα πρασινα σφουγγαρια μαζι με siporax απο το στρωμενο φιλτρο και σε τοσο λιγο χρονο ειχαν γινει καφε.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είχαν κάποια βιολογία επάνω τους. Δεν το γράφω για σένα :) , αλλά για κάποιο νέο μέλος που μπορεί να διαβάσει :

Η βιολογία μας καλό είναι να στηρίζεται μόνο στο βιολογικό υλικό και όχι στα σφουγγάρια.:)

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αυτο που θα πω αλλα μου ηρθε σαν σκεψη. Το μπολι σε ενα νεο φιλτρο θα πρεπει να ειναι πρωτο στη ροη του νερού, στη μέση ή στο τέλος;

Link to comment
Share on other sites

Εγω την ροη την βλεπω μεγαλη και θα χανεις αρκετο co2.

Αν εβαζα σπλιτερ και μοιραζα το co2 στα δυο πλαϊνα του ενυδρειου θα ελυνα ενα τετοιο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Αν εβαζα σπλιτερ και μοιραζα το co2 στα δυο πλαϊνα του ενυδρειου θα ελυνα ενα τετοιο προβλημα;

Δεν ξερω,αλλα εγω δεν θα το εκανα..μπορει να ριχνεις μετα πολυ co2 και να εχεις προβλημα με τα ψαρια σου.

Link to comment
Share on other sites

Ελεγα με ενα σπλιτερ, ενα bubble counter πριν απο αυτο (ή δυο ενα για καθε λαστιχο) και ενα μετρητη co2. Νομιζω οτι θα ειναι ελεγχόμενο...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...