Jump to content

Πολύ Λουκέτο Πέφτει Τελευταία!


Recommended Posts

Καλησπέρα. Τελευταία απο τους συντονιστές πέφτει πολυ λουκέτο σε θέματα και εύκολα μπορει κάποιος να πει οτι οι συντονιστές ειναι υπερβολικοί, δε μας αφήνουν να εκφραστούμε ή να διαφωνήσουμε ή οτιδήποτε άλλο. Η αλήθεια ειναι οτι μονο εμείς φταίμε και το ξερό μας το κεφάλι. Έχουμε μια ωραία παρέα, πέρα απο τις γνώσεις που αποκομίζουμε και τις απορίες που μας λύνονται, τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε με τις συμβουλές των πιο έμπειρων ή εκείνων που γνωρίζουν περισσότερα πράγματα (μιας και η λέξη "έμπειρος" ερεθίζει κάποιους), κάνουμε και το χαβαλέ μας, την πλάκα μας, τα πειράγματα μεταξύ μας. Όλα αυτα ειναι τα συστατικά μιας επιτυχημένης παρέας, ομάδας. Αυτός είναι ο λόγος που το ΑΖ ειναι το κορυφαίο ελληνικό ενυδρειακό φόρουμ. Πολλες φορές είδα επιθέσεις απο μέλη απέναντι σε άλλους, χωρίς να υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος παρα μονο ο εγωισμός, η ξεροκεφαλιά και ο βρασμός ψυχής εκείνου που μιλάει/γράφει μια συγκεκριμένη χρονική στιγμή και για κάποιο λόγο αισθάνθηκε αδικημένος ή προσβεβλημένος. Όπως πολυ σωστα είπε κάποια στιγμή ο Argentinos, μπαίνουμε στο φόρουμ για να διαβάσουμε κάτι σχετικό με το χόμπι μας και καταλήγουμε να είμαστε θεατές σε εκπομπή του Μικρούτσικου. Ας αντιληφθούμε επιτέλους ποιος ειναι ο ρόλος του φόρουμ και ας το βοηθήσουμε να φτάσει ακόμα πιο ψηλα. Με όλα αυτα που λέω δε θέλω να πάρω το ρόλο κάπου συντονιστή ή διαχειριστή αλλα πραγματικά έχω βαρεθεί να βλέπω λουκετάκια διπλα σε τίτλους θεμάτων. Οι συντονιστές, ή οποιοδήποτε αλλο μέλος, ίσως θα έπρεπε να σκεφτούν σοβαρά να ανοίξουν ενα θέμα με τίτλο "Πες μια συγνώμη" και να μπαίνει ο κάθε ενας και να απολογείται για τη συμπεριφορά του γιατί έχει παραγίνει το κακό (αστειάκι....). Πάμε στα θέματά μας λοιπόν και το ποιός ειναι πιο εμπειρίος φαίνεται, αρκει να χρησιμοποιήσουμε τη συσκευή που είχε πει και ο Χρήστος, το "Εμπειριόμετρο"!

.....για κάποιο λόγο είμαι βέβαιος οτι κι εδώ λουκέτο θα πέσει σε λίγο. Πάμε γερά, τίποτα δε μα κρατάει!

:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη και εγω ημουν στα δυο θεματα απλα θελω να πω την αποψη μου για το ενα θεμα. Το αλλο θεμα με το Aquario θα επρεπε να εχει κλεισει πολυ πριν και οχι σημερα, γιατι υπηρξαν πολλες προσβολες.

Στο στρωσιμο με την αμμωνια λοιπον θεωρω λαθος οτι εκλεισε το θεμα. Το παιδι που ρωτησε απλα περιμενε μια απαντηση την οποια και του προσφερα μιας και εχω στρωσει με αμμωνια στο παρελθον. Το αν ειναι σωστο η οχι ειναι αλλη συζητηση και πραγματικα δεν εχω δει καπου οτι δεν επιτρεπεται στο φορουμ αυτο. Εαν οντως ειναι γραμμη του φορουμ τοτε οκ. Αλλα σαν ενυδρειακο φορουμ ειναι σκοπος μας (υποθετω) να βοηθαμε σε οτιδηποτε ενυδρειακο.. και αν μη τι αλλο το στρωσιμο ενος ενυδρειου ειναι κατι ενυδρειακο. Περαν αυτου ομολογω οτι δεν ειδα αν το παιδι ειχε προσβαλει καποιον η ειχε τσακωθει, αλλα οταν κλεινουμε ενα θεμα να σκεφτομαστε το κοπο που εκανε ενας ανθρωπος να διαβασει και να απαντησει σε καποιον αλλο. Μια προειδοποιηση π.χ. πιστευω θα αρκουσε. Τελοσπαντων αυτα ολα ειναι μια σκεψη μου χωρις να θελω να υποδειξω κατι σε καποιον και χωρις να εχω θεμα με τη λειτουργια του φορουμ, αν ειχα θα το ελεγα αλλωστε το εχω αποδειξει :) .

Υ.γ. Δε θυμαμαι καν ποιος διαχειριστης το εκλεισε οποτε αυτα που λεω παραπανω ειναι γενικευση και οχι προσωπικα θεμα με καποιον. Ξεκαθαρα..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη και εγω ημουν στα δυο θεματα απλα θελω να πω την αποψη μου για το ενα θεμα. Το αλλο θεμα με το Aquario θα επρεπε να εχει κλεισει πολυ πριν και οχι σημερα, γιατι υπηρξαν πολλες προσβολες.

Στο στρωσιμο με την αμμωνια λοιπον θεωρω λαθος οτι εκλεισε το θεμα. Το παιδι που ρωτησε απλα περιμενε μια απαντηση την οποια και του προσφερα μιας και εχω στρωσει με αμμωνια στο παρελθον. Το αν ειναι σωστο η οχι ειναι αλλη συζητηση και πραγματικα δεν εχω δει καπου οτι δεν επιτρεπεται στο φορουμ αυτο. Εαν οντως ειναι γραμμη του φορουμ τοτε οκ. Αλλα σαν ενυδρειακο φορουμ ειναι σκοπος μας (υποθετω) να βοηθαμε σε οτιδηποτε ενυδρειακο.. και αν μη τι αλλο το στρωσιμο ενος ενυδρειου ειναι κατι ενυδρειακο. Περαν αυτου ομολογω οτι δεν ειδα αν το παιδι ειχε προσβαλει καποιον η ειχε τσακωθει, αλλα οταν κλεινουμε ενα θεμα να σκεφτομαστε το κοπο που εκανε ενας ανθρωπος να διαβασει και να απαντησει σε καποιον αλλο. Μια προειδοποιηση π.χ. πιστευω θα αρκουσε. Τελοσπαντων αυτα ολα ειναι μια σκεψη μου χωρις να θελω να υποδειξω κατι σε καποιον και χωρις να εχω θεμα με τη λειτουργια του φορουμ, αν ειχα θα το ελεγα αλλωστε το εχω αποδειξει :) .

Υ.γ. Δε θυμαμαι καν ποιος διαχειριστης το εκλεισε οποτε αυτα που λεω παραπανω ειναι γενικευση και οχι προσωπικα θεμα με καποιον. Ξεκαθαρα..

Προειδοποιήσεις γίνονται αλλα τις γράφουμε εκει που δε πιάνει το μελάνι. Εκείνος ο άμοιρος ο rastafarian συνέχεια το κάνει αλλα ποιος τον ακούει. Να σου πω τη γνώμη μου; Όχι, δε θέλει προειδοποίηση απο κανέναν, μονο έτσι θα μάθουμε. Καλώς ή κακώς πρεπει να προσέχουμε όλοι μας. Δε μας φταίει κανένας άλλος αν το θέμα κλειδώνει και έχουμε κάνει κόπο να το ανοίξουμε ή να απαντήσουμε. Ας είμαστε πιο προσεκτικοί και ας σεβόμαστε τους κανόνες του φόρουμ.
Link to comment
Share on other sites

Προειδοποιήσεις γίνονται αλλα τις γράφουμε εκει που δε πιάνει το μελάνι. Εκείνος ο άμοιρος ο rastafarian συνέχεια το κάνει αλλα ποιος τον ακούει. Να σου πω τη γνώμη μου; Όχι, δε θέλει προειδοποίηση απο κανέναν, μονο έτσι θα μάθουμε. Καλώς ή κακώς πρεπει να προσέχουμε όλοι μας. Δε μας φταίει κανένας άλλος αν το θέμα κλειδώνει και έχουμε κάνει κόπο να το ανοίξουμε ή να απαντήσουμε. Ας είμαστε πιο προσεκτικοί και ας σεβόμαστε τους κανόνες του φόρουμ.

Ναι αλλα στη προκειμενη εγω δεν ειχα τσακωθει με κανεναν :P

Link to comment
Share on other sites

Παλι άνοιξε ενα θεμα χωρις ενυδρειακο περιεχόμενο και δεν καταλαβαίνω σε τι μπορεί να να βοηθήσει συνεχώς μπαίνουμε να ασχολούμαστε με θεματα που οδηγούν σε προσωπικές κόντρες και οχι σε ενυδρειακες συζητήσεις!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Προειδοποιήσεις γίνονται αλλα τις γράφουμε εκει που δε πιάνει το μελάνι. Εκείνος ο άμοιρος ο rastafarian συνέχεια το κάνει αλλα ποιος τον ακούει. Να σου πω τη γνώμη μου; Όχι, δε θέλει προειδοποίηση απο κανέναν, μονο έτσι θα μάθουμε. Καλώς ή κακώς πρεπει να προσέχουμε όλοι μας. Δε μας φταίει κανένας άλλος αν το θέμα κλειδώνει και έχουμε κάνει κόπο να το ανοίξουμε ή να απαντήσουμε. Ας είμαστε πιο προσεκτικοί και ας σεβόμαστε τους κανόνες του φόρουμ.

Εγω το κλείδωσα και ειχα ενημερωση οτι αν συνεχίσουν να ξεφεύγουν θα κλειδώσει αλλα φυσικα στον βροντο πήγε! Και να εισαι σίγουρος δεν ειχα τέτοια πρόθεση ούτε σε αυτο ούτε σε κανένα αλλο ούτε εγω ούτε οι άλλοι συντονιστές!!! Μας κάνετε να νοιώθουμε τροχονόμοι συνεχεια και αντί να μπαίνουμε να κάνουμε το χόμπι μας να μπαίνουμε στην διαδικασία να ασχολούμαστε με τους τσακωμούς που ξεκινάνε απο το τίποτα και χωρις λόγο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειπα οτι το στρωσιμο με αμμωνια δεν ειναι στην γραμμη του φορουμ, δεν εδωσα περαιτερω εξηγεισης γιατι το μελος αντι να διαβαση προσεχτικα αυτα που εγραψα ξεκινησε να με προσβαλη και να παρερμεινευη αυτα που του εγραψα....

Θα εξηγεισω εδω τι ηθελα να πω....

Καθε φορουμ εχει γραμμες, αλλες φανερες(κανονισμος) και αλλες κρυφες.

Τις κρυφες ειναι δυσκολο να τις καταλαβει καποιος, αλλα γινονται ορατες οταν οι απαντησεις που περνει ειναι του τυπου "το στρωσιμο με αμμωνια ειναι μια απαρχαιομενη μεθοδος στρωσιματος και μη αποδεκτη" ή "η καθαρη αμμωνια ειναι δηλητηριο", νομιζω οτι οι περισσοτεροι απο εδω εχετε συμετασχει σε συζητησεις τυπου "τα βακτυριδια κανουν αυτο που υποσχονται", εκει καποιος που θελει να μπει σε ενα φορουμ/ομαδα/παρεα θα καταλαβει πως κινητε και αμα του αρεσει μενει, εαν οχι καλη συνεχεια, αντρικια και σταρατα....

Εγω εγραφα την ωρα που ημουν στην δουλεια και πολλες φορες γραφω την ωρα που ειναι στην δουλεια, για αυτο ηταν λιγπ οτι να 'ναι η προτασεις μου, αλλα δεν εθιξα κανεναν και δεν μου αρεσει να με προσβαλουν οταν θα πω κατι, οταν θα κανω ορθογραφικα λαθοι ή οταν θα γραψω κατι ακαταλαβιστηκο, σε αυτα τα ατομα απλα δεν θα ξαναπαντησω, μπαινω να περναω την ωρα μου ευχαριστα και να βοηθεισω οσο μπορω οπως βοηθειθηκα και εγω στην αρχη, οχι για να με ξεφτιληζουν γιατι δεν μπορουν να μιλησουν ή να γραψουν.....

Ακρως φιλικα :)

Link to comment
Share on other sites

Παλι άνοιξε ενα θεμα χωρις ενυδρειακο περιεχόμενο και δεν καταλαβαίνω σε τι μπορεί να να βοηθήσει συνεχώς μπαίνουμε να ασχολούμαστε με θεματα που οδηγούν σε προσωπικές κόντρες και οχι σε ενυδρειακες συζητήσεις!!

πάνω σε αυτό θέλω να πω όσο μπορώ λιγα λόγια για να μην κουράσω και δεν έχουν σχέση με το θέμα.

Είμαστε ένα ενυδρειακο φόρουμ και πολύ θέλουν να αποκαλούμαστε μια ενυδρειακή οικογένεια ή ενυδρειακή παρέα.

Συγνώμη αλλά θέλετε να γίνουμε μονόχνωτή δηλαδή να μιλάμε μόνο για ενυδρεία και να λέμε κανένα ανέκδοτο;

Δεν είμαστε άνθρωποι, δεν έχουμε προβληματισμούς και άλλα ενδιαφέροντα και αντιλήψεις;

Δηλαδή στην παρέα που βρίσκεστε ή στην οικογένεια που βρίσκεστε δεν μιλάτε όλα τα θέματα;

Έχετε άλλο φίλο για τα αθλητικά, άλλο για τα πολιτικά, άλλο για τα κοινοτικά, κοκ.;

Πως θέλετε να αισθανόμαστε σαν οικογένεια ή σαν παρέα όταν συνέχεια λέτε μη στο ένα θέμα μη στο άλλο θέμα, και βγαίνουν κάποια μέλη και λένε ότι κουράστηκαν να μας διαβάζουν (λες και τους το επιβάλουμε) εμείς που γενικά που και που ανοίγουμε άσχετα ενυδρείακά θέματα.

Συγνώμη Λυκουργε δεν αναφέρομαι σε εσένα εσύ κρατάς την γραμμή του φόρουμ αλλά αναφέρομε σε αυτήν την ριμάδα γραμμή.

Να σας πω την αλήθεια αν δεν μπορώ με τους φίλους μου και με την παρέα μου να συζητήσω τα πάντα δεν είναι τότε φίλοι μου, κάποτε αισθανόμουν ποιο κοντά στο ΑΖ τώρα νιώθω μακριά του, αν δεν μπορώ σε ένα φόρουμ να συζητώ τα πάντα τότε είναι ένα απλό φόρουμ που παρέχει μόνο ενυδρειακες πληροφορίες, σεβαστό αυτό, αλλά μην θέλετε να είμαστε και παρέα και κολλητή και ενυδρειακή οικογένεια είπαμε στης παρέες και στης οικογένειες συζητάμε τα πάντα.

Πείτε μας τη θέλετε θέλετε μόνο θέματα που αφορούν τα ενυδρείακά; Αν ναι τότε βάλτε το στο κανονισμό και θα το τηρώ ευλαβικά, αν όχι τότε μην παραπονιέστε για τέτοιου είδους θέματα και εφόσον η συζήτηση γίνετε κόσμια δεν βλέπω γιατί να βγαίνει ο ένας συντονιστής και το άλλο μέλος και να αγκομαχεί, αστε τους ανθρώπους να πουν αυτά που θέλουν, να ξεθυμάνουν και όλα θα είναι καλά. Κανείς δεν επιβάλει να διαβάσει κάτι που δεν θέλει η να απάντηση κάπου που δεν θέλει, αυτά και συγνώμη που γράφω εκτός θέματος.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ολοφάνερο οτι αφήνουμε τέτοια θεματα αλλα το προβλημα ειναι δεν μένουν ποτε μα ποτε κόσμια εκει θέλω να σταθώ πείτε οτι θελετε αλλα να ρίχνουμε και νερό στο κρασί μας και να μην αρπαζομαστε με την μια και να γίνετε πόλεμος!

Η γραμμή ειναι μια το φορουμ ειναι για τα μέλη και υπάρχουν κατηγορίες που στην κάθε μια μπορούμε να εκφράσουμε είτε ενυδρειακα θεματα η κοινωνικά,αθλητικά κ.α. και οτι αλλο θελουμε αλλα μην τον κάνουμε και το φορουμ ροντεο! Και η συμμετοχή μας και εννοώ των συντονιστών να ειναι η ενυδρειακα η σε καποια άλλη κατηγορία να κάνουμε το χαβαλέ μας και οχι τους τροχονόμους!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα με όσα είπε παραπάνω ο Χρήστος και επαυξάνω. Εγω αυτο εννοούσα οταν έλεγα "παρέα".

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η τρίχα γίνεται τριχιά. Είμαστε ενα φόρουμ με ενα συγκεκριμένο θέμα .Αν εγω θέλω να διαβάσω για μουσική θα παω στο ανάλογο φορουμ για μουσικη και μαντέψτε ΚΑΙ ΕΚΕΙ θα μαλώνουν για παρόμοιες ανοησίες.Αν θέλω να μάθω για φωτογραφία? παλι θα παω στο ανάλογο φορουμ ΚΑΙ ΕΚΕΙ θα μαλώνουν για ακριβως τα ιδια πραγματα. Τωρα για το τι ισχύει και τι οχι? Το χόμπι μας και οι κανονες του δυστυχώς δεν ειναι ελαστικοί,αν κάνεις σοβαρό λαθος θα το πληρώσεις .Όμως αυτο ΔΕΝ ΙΣΧΎΕΙ για όλα τα θέματα. Αν αυτο μπορούμε σαν ενήλικα ατομα να το καταλάβουμε και να μην παρασειρομαστε απο τον εγωισμό μας οτι "εγω ετσι το εκανα-ετσι το κανω και αυτό ειναι σωστό" τοτε ισως μειωθούν όλες αυτές οι παρεξηγήσεις. Να μειωθούν λέω ναι, γιατί να σταματήσουν δεν υπάρχει περίπτωση ...trust me

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η προσωπική μου άποψη:

Είμαστε ενυδρεακό forum. Αν κάποια στιγμή η ποιότητα των ενυδρειακών θεμάτων του ΑΖ πέσει πολύ και πάψει να με ικανοποιεί, θα το εγκαταλείψω και δε θα μπαίνω για να ποστάρω αθλητικά, πολιτικά, κοινωνικά θέματα. Βέβαια, δεν είμαι από τους εθισμένους στο internet (με εξαίρεση το ΑΖ σε κανένα άλλο forum δεν είμαι τόσο ενεργός). Άλλωστε θα συμφωνείτε πως από κανένα τέτοιο θέμα που ανοίχτηκε στα ΑΖ κάνεις μας δε βγήκε σοφότερος και κάνεις μας δε παραδέχτηκε πως έχει λάθος. Θεωρητικοί μονολογοι με πολύ μπλα μπλα και κανένα αποτέλεσμα.

Να σας πω την αμαρτία μου, και να μην υπήρχε το cafe δε θα μου έκανε καμιά εντύπωση! :D

Αυτοί που ποσταρουν συνέχεια φωτογραφίες, βιντεακια, τραγουδάκια και διάφορα τέτοια χωρίς να συμμετέχουν με τον ανάλογο "ζήλο" σε ενυδρειακά θέματα δε βοηθούν ούτε το χόμπι ούτε τα ΑΖ.

Το λουκέτο είναι ένα από από τα τα τελευταία όπλα του συντονιστή για να σταματήσει ένα θέμα που δεν πρόκειται να οδηγήσει πουθενά, προσβάλει τα μέλη αλλά και την εικόνα του ίδιου του forum ή τέλος πάντων είναι αντίθετο στους κανονισμούς του. Πρέπει να χρησιμοποιειται με προσοχή (και νομίζω πως έτσι γίνεται). Το δύσκολο είναι να μπει το λουκέτο την σωστή χρονική στιγμη:D

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση οτι αν γνωρίζαμε καλά τους όρους χρήσης όλοι δεν θα υπήρχε καμμιά ανάγκη τέτοιων διαδικασίων ,να μια ευκαιρία να ενημερωθούμε http://www.aquazone.gr/forums/topic/91171-inie-ncoco-oio-aeeeooaeio-oidhio-wwwaquazonegr/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη και εγω ημουν στα δυο θεματα απλα θελω να πω την αποψη μου για το ενα θεμα. Το αλλο θεμα με το Aquario θα επρεπε να εχει κλεισει πολυ πριν και οχι σημερα, γιατι υπηρξαν πολλες προσβολες.

Στο στρωσιμο με την αμμωνια λοιπον θεωρω λαθος οτι εκλεισε το θεμα. Το παιδι που ρωτησε απλα περιμενε μια απαντηση την οποια και του προσφερα μιας και εχω στρωσει με αμμωνια στο παρελθον. Το αν ειναι σωστο η οχι ειναι αλλη συζητηση και πραγματικα δεν εχω δει καπου οτι δεν επιτρεπεται στο φορουμ αυτο. Εαν οντως ειναι γραμμη του φορουμ τοτε οκ. Αλλα σαν ενυδρειακο φορουμ ειναι σκοπος μας (υποθετω) να βοηθαμε σε οτιδηποτε ενυδρειακο.. και αν μη τι αλλο το στρωσιμο ενος ενυδρειου ειναι κατι ενυδρειακο. Περαν αυτου ομολογω οτι δεν ειδα αν το παιδι ειχε προσβαλει καποιον η ειχε τσακωθει, αλλα οταν κλεινουμε ενα θεμα να σκεφτομαστε το κοπο που εκανε ενας ανθρωπος να διαβασει και να απαντησει σε καποιον αλλο. Μια προειδοποιηση π.χ. πιστευω θα αρκουσε. Τελοσπαντων αυτα ολα ειναι μια σκεψη μου χωρις να θελω να υποδειξω κατι σε καποιον και χωρις να εχω θεμα με τη λειτουργια του φορουμ, αν ειχα θα το ελεγα αλλωστε το εχω αποδειξει :) .

Υ.γ. Δε θυμαμαι καν ποιος διαχειριστης το εκλεισε οποτε αυτα που λεω παραπανω ειναι γενικευση και οχι προσωπικα θεμα με καποιον. Ξεκαθαρα..

Θα απαντησω σ αυτο και σε τιποτα αλλο πανω στο θεμα αμμωνιας,η αν πρεπει να ανοιγονται τετοια θεματα.

Το μελος που ανοιξε το θεμα ρωτησε κατι,μπηκα και εγραψα την γνωμη μου και τι μας ειπαν καποιο επιστημονες που ειχαν ερθει για σεμιναριο,το μελος ομως ειπε οτι επιτεθικα,πραγμα που δεν συνεβει.Μετα εγινε προειδοποιηση να μη συνεχισει σ αυτον τον τονο και να μην ειρωνευεται απο αλλο συντονιστης.Μετα απο ολα αυτα,μπαινω στο θεμα και διαβαζω ειρωνιες προς το προσωπο μου και προς μελος και ξαναπροειδοποιω,αλλα το μελος συνεχιζει να ειρωνευται...Και ελα τωρα εσυ και ο καθε εσυ στη θεση μου..εγω τι πρεπει να κανω?Να το αφησω η να το κλεισω και να δεχτω τετοια συμπεριφορα και ειρωνια?Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου?Εγω παντως το κλειδωσα.Το θεμα υπαρχει για οποιον θελει να το τσεκαρει.

Και κατι ακομα,νομιζετε πως για μας ειναι ευχαριστο να κλεινουμε θεματα?

Ειναι ευχαριστο να κανουμε τους αστυνομους και τους δικηγορους στους τσακωμους?

Προσωπικα,οταν κλειδωνω θεμα η διαγραφω ποστ,προσπαθω να στελνω πμ στο μελος που εμπλεκεται για να του πω τον λογο,πραγμα που δεν ειμαι υποχρεωμενος να το κανω...μπορουν να το επιβεβαιωσουν πολλα μελη αυτο που λεω.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον ράστα, στο συγκεκριμένο θέμα, η ειρωνεία ήταν ολοφάνερη, τόσο ως προς τις επιστημονικές γνώσεις, όσο και ως προς την μόρφωση, άσχετα από το ποιος είχε δίκιο. Το συγκεκριμένο ειρωνικό ύφος ήταν προσβλητικό.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν έχει πιάσει το νόημα του θέματος που άνοιξα....και όσο άσχετο κι αν φαίνεται να ειναι με τα ενυδρειακά και γενικά με το κλίμα του φόρουμ, τόσο σχετικό ειναι αν το σκεφτείτε λιγάκι παραπάνω. Δε ήθελα να ξεκινήσει ενας νέος κύκλος αντιπαραθέσεων, ούτε καν συζήτηση, ήθελα απλά να προκαλέσω σε ολους μας κάποιους προβληματισμούς μπας και γίνουμε καλύτεροι.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον ράστα, στο συγκεκριμένο θέμα, η ειρωνεία ήταν ολοφάνερη, τόσο ως προς τις επιστημονικές γνώσεις, όσο και ως προς την μόρφωση, άσχετα από το ποιος είχε δίκιο. Το συγκεκριμένο ειρωνικό ύφος ήταν προσβλητικό.

Το θεμα παρεκκλινε απο αυτο το σημειο και μετα.

Εγω το κλείδωσα και ειχα ενημερωση οτι αν συνεχίσουν να ξεφεύγουν θα κλειδώσει αλλα φυσικα στον βροντο πήγε! Και να εισαι σίγουρος δεν ειχα τέτοια πρόθεση ούτε σε αυτο ούτε σε κανένα αλλο ούτε εγω ούτε οι άλλοι συντονιστές!!! Μας κάνετε να νοιώθουμε τροχονόμοι συνεχεια και αντί να μπαίνουμε να κάνουμε το χόμπι μας να μπαίνουμε στην διαδικασία να ασχολούμαστε με τους τσακωμούς που ξεκινάνε απο το τίποτα και χωρις λόγο!

Θα απαντησω σ αυτο και σε τιποτα αλλο πανω στο θεμα αμμωνιας,η αν πρεπει να ανοιγονται τετοια θεματα.

Το μελος που ανοιξε το θεμα ρωτησε κατι,μπηκα και εγραψα την γνωμη μου και τι μας ειπαν καποιο επιστημονες που ειχαν ερθει για σεμιναριο,το μελος ομως ειπε οτι επιτεθικα,πραγμα που δεν συνεβει.Μετα εγινε προειδοποιηση να μη συνεχισει σ αυτον τον τονο και να μην ειρωνευεται απο αλλο συντονιστης.Μετα απο ολα αυτα,μπαινω στο θεμα και διαβαζω ειρωνιες προς το προσωπο μου και προς μελος και ξαναπροειδοποιω,αλλα το μελος συνεχιζει να ειρωνευται...Και ελα τωρα εσυ και ο καθε εσυ στη θεση μου..εγω τι πρεπει να κανω?Να το αφησω η να το κλεισω και να δεχτω τετοια συμπεριφορα και ειρωνια?Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου?Εγω παντως το κλειδωσα.Το θεμα υπαρχει για οποιον θελει να το τσεκαρει.

Και κατι ακομα,νομιζετε πως για μας ειναι ευχαριστο να κλεινουμε θεματα?

Ειναι ευχαριστο να κανουμε τους αστυνομους και τους δικηγορους στους τσακωμους?

Προσωπικα,οταν κλειδωνω θεμα η διαγραφω ποστ,προσπαθω να στελνω πμ στο μελος που εμπλεκεται για να του πω τον λογο,πραγμα που δεν ειμαι υποχρεωμενος να το κανω...μπορουν να το επιβεβαιωσουν πολλα μελη αυτο που λεω.

Τελικα ποιος το κλειδωσε?

Link to comment
Share on other sites

Εγω κλειδωσα το θεμα με την αμμωνια,αν μπεις θα δεις οτι το εγραψα κιολας πως το κλειδωσα.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν έχει πιάσει το νόημα του θέματος που άνοιξα....και όσο άσχετο κι αν φαίνεται να ειναι με τα ενυδρειακά και γενικά με το κλίμα του φόρουμ, τόσο σχετικό ειναι αν το σκεφτείτε λιγάκι παραπάνω. Δε ήθελα να ξεκινήσει ενας νέος κύκλος αντιπαραθέσεων, ούτε καν συζήτηση, ήθελα απλά να προκαλέσω σε ολους μας κάποιους προβληματισμούς μπας και γίνουμε καλύτεροι.

Πανο πιστευεις ( οπως σου εδωσε ο Χρηστος το λινκ ) οτι θα βγει καποιος να ζητηση συγνωμη, κι ας το εχει

καταλαβει οτι η συμπεριφορα του ηταν καπως?

Τωρα για το θεμα που εχεις ανοιξει.

Ας προσπαθησουμε ολοι, ο καθενας απο την πλευρα του, να ειμασται ποιο ρεαλιστες.

Να δινουμε τοπο στην οργη και τα προβληματα τις καθημερινοτητας να μην τα βγαζουμε σε ενα πληκτρολογιο

επιδει ο αλλος δεν μας ξερει, δεν τον ξερουμε.

Ολοι ειμαστε αρχαριοι ( γηρασκω αι διδασκομενος ).

Καθε μερα μαθαινουμε κατι νεο, για ολη την πορεια τις ζωης μας.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει τυχει να δω τη συγκεκριμενη ταινια.

Το θεμα της?

Link to comment
Share on other sites

Θα απαντησω σ αυτο και σε τιποτα αλλο πανω στο θεμα αμμωνιας,η αν πρεπει να ανοιγονται τετοια θεματα.

Το μελος που ανοιξε το θεμα ρωτησε κατι,μπηκα και εγραψα την γνωμη μου και τι μας ειπαν καποιο επιστημονες που ειχαν ερθει για σεμιναριο,το μελος ομως ειπε οτι επιτεθικα,πραγμα που δεν συνεβει.Μετα εγινε προειδοποιηση να μη συνεχισει σ αυτον τον τονο και να μην ειρωνευεται απο αλλο συντονιστης.Μετα απο ολα αυτα,μπαινω στο θεμα και διαβαζω ειρωνιες προς το προσωπο μου και προς μελος και ξαναπροειδοποιω,αλλα το μελος συνεχιζει να ειρωνευται...Και ελα τωρα εσυ και ο καθε εσυ στη θεση μου..εγω τι πρεπει να κανω?Να το αφησω η να το κλεισω και να δεχτω τετοια συμπεριφορα και ειρωνια?Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου?Εγω παντως το κλειδωσα.Το θεμα υπαρχει για οποιον θελει να το τσεκαρει.

Και κατι ακομα,νομιζετε πως για μας ειναι ευχαριστο να κλεινουμε θεματα?

Ειναι ευχαριστο να κανουμε τους αστυνομους και τους δικηγορους στους τσακωμους?

Προσωπικα,οταν κλειδωνω θεμα η διαγραφω ποστ,προσπαθω να στελνω πμ στο μελος που εμπλεκεται για να του πω τον λογο,πραγμα που δεν ειμαι υποχρεωμενος να το κανω...μπορουν να το επιβεβαιωσουν πολλα μελη αυτο που λεω.

Συμφωνω με αυτα που λες. Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι και στις 2 περιπτωσεις προκειται για ατομα που μπηκαν στο φορουμ μονο και μονο για να κραξουν η να ειρωνευτουν. τελοσπαντων :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι εγώ το κλείδωσα, με αντικλείδι! :P

Προφανώς δεν έχουμε με τίποτα καλύτερο να ασχοληθούμε γι'αυτό μας έχει πιάσει το κατινίστικο και το φιλοσοφικό.

Κατινίστικο: Μην δούμε κάποιο θέμα με παρεξήγηση, τσακωμό, δήλωση και άλλα τέτοια, αμέσως να μπούμε να δούμε τι παίζει και φυσικά...

(το φιλοσοφικό) να πούμε τη φιλοσοφική γνώμη μας, την σοφή δήλωσή μας.

Ξέρετε πόσο κρατιέμαι να μην συμμετέχω σε αυτά και να μην πω την γνώμη μου; :D

Επειδή σας αγαπάω σας αφιερώνω αυτό το ποιηματάκι:

Ήρθε το καλοκαιράκι

κι έφερε ένα αεράκι

παρεξήγησης, μπηχτής

ειρωνείας και στραβής.

Ωραία η ξεκούραση

μα είναι βαρετή

αν δε μπει στη μέση

κάποιος να μας την πει

Τα αίματα ν'ανάψουν

να παρεξηγηθούμε

θέματα να κλειδώσουν

στα ...λόγια να πιαστούμε

Προβλήματα δεν έχουμε

είναι όλα λυμένα

γι'αυτό εδώ μέσα τρέχουμε

μπας και βρούμε κανένα

να του την πούμε φυσικά

εμείς που είμαστε θεοί

να νιώσουμε μοναδικά

να γίνει η μύτη πιο ψηλή.

Κι αφού λοιπόν δεν έχουμε

πράγμα άλλο να κάνουμε

μέσα στο φόρουμ τρέχουμε

τα σόου αυτά δε χάνουμε

Να είχαν τα ψάρια μας λαλιά

σίγουρα θα φωνάζαν

"Για ηρεμήστε βρε παιδιά!"

και όλα θα μας κράζαν.

:D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...