Jump to content

Τι Ψάρια Σε 60Λιτρο


Recommended Posts

Οπως σου ειπε κι ο Κωστας , Καβαλα δεν παιζει να βρεις...

Φερνει και η αβυσσος...

Link to comment
Share on other sites

Τετοια εποχη αυτα τα ψαρια δεν θα τα βρειτε,ειναι out of season.Τα μαγαζια που τα φερνουν,τα φερνουν κοντα στον χειμωνα και ερχονται σχετικα λιγα κομματια και οποιος προλαβε τον κυριο ειδε...

Link to comment
Share on other sites

Τετοια εποχη αυτα τα ψαρια δεν θα τα βρειτε,ειναι out of season.Τα μαγαζια που τα φερνουν,τα φερνουν κοντα στον χειμωνα και ερχονται σχετικα λιγα κομματια και οποιος προλαβε τον κυριο ειδε...

τι κριμα.............ειναι πολυ ομορφα παντως!αυτες οι κεραιουλες που εχουν κ οταν κολυμπουν κουνιουνται ειναι ολα τα λεφτα!τα ερωτευτηκα κ μαλιστα ελεγα μπας κ αλλαζα ψαροσυνθεση στο 60λιτρο...το προφιλ ελεγε ευρως πεχα απο 7-8/μπορουμε να τα διατηρησουμε σε αυτες τις τιμες rastafarian η θελει μικροτερες?

Link to comment
Share on other sites

Καβάλα δεν τα βρήκα έψαξα σε δύο μαγαζιά δεν έχει και άλλα βέβαια μέσα στην πόλη και μου είπαν ότι δεν τα φέρνουν ούτως ή άλλως μάλλον θα καταληξω σε νεον ή καρδιναλιους ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον που δείξατε

Link to comment
Share on other sites

τι κριμα.............ειναι πολυ ομορφα παντως!αυτες οι κεραιουλες που εχουν κ οταν κολυμπουν κουνιουνται ειναι ολα τα λεφτα!τα ερωτευτηκα κ μαλιστα ελεγα μπας κ αλλαζα ψαροσυνθεση στο 60λιτρο...το προφιλ ελεγε ευρως πεχα απο 7-8/μπορουμε να τα διατηρησουμε σε αυτες τις τιμες rastafarian η θελει μικροτερες?

Εγω τα εχω σε βρυση,δηλαδη ph περιπου 7.30,τα εχω 3 χρονια και δεν εχουν αρρωστησει ποτε.

Τις κεραιουλες που λες,τις εχουν μονο τα αρσενικα,τα οποια εχουν και μεγαλα πτερυγια οπου τα σηκωνουν (flairing) οταν παιζουν.Γενικα τα θηλυκα ειναι πιο αχρωμα απο τα αρσενικα.

Σε πολλα μαγαζια θα τα βρειτε και σαν spotted blue eyes.

Εγω εχω 3 σε 40 λιτρα και τωρα τα δινω γιατι θα αλλαξω ψαροσυνθεση. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα εχω σε βρυση,δηλαδη ph περιπου 7.30,τα εχω 3 χρονια και δεν εχουν αρρωστησει ποτε.

Τις κεραιουλες που λες,τις εχουν μονο τα αρσενικα,τα οποια εχουν και μεγαλα πτερυγια οπου τα σηκωνουν (flairing) οταν παιζουν.Γενικα τα θηλυκα ειναι πιο αχρωμα απο τα αρσενικα.

Σε πολλα μαγαζια θα τα βρειτε και σαν spotted blue eyes.

Εγω εχω 3 σε 40 λιτρα και τωρα τα δινω γιατι θα αλλαξω ψαροσυνθεση. :)

το ειδα οτι τα αποχωριζεσαι,εαν εκανες αποστολες επαρχια θα τα τσιμπαγα!

Link to comment
Share on other sites

το ειδα οτι τα αποχωριζεσαι,εαν εκανες αποστολες επαρχια θα τα τσιμπαγα!

Δυστυχος εκτος οτι δεν εχω χρονο για αποστολες,φοβαμαι και την ζεστη του καλοκαιριου,θα ταλαιποριθουν τα ψαρακια..

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να βάλεις cpd

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχος εκτος οτι δεν εχω χρονο για αποστολες,φοβαμαι και την ζεστη του καλοκαιριου,θα ταλαιποριθουν τα ψαρακια..

το καταλαβαινω,ειναι κριμα να στρεσαριστουν τα καημενακια

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο έβαλα 6 τετρα νεον και σε καμια βδομάδα σκέφτομαι να βαλω μια τετράδα γατοψαρακια

Link to comment
Share on other sites

ασε λιγο να ωριμασει ο βυθος για τα κορυντορας...

βαλε σε κανενα 2μηνο..

Piki υπομονη.. απο μεσα Σεπτεμβρη θα αρχισουν οι εισαγωγες..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...