Jump to content

Πόσο βαριά το πήρατε?


Recommended Posts

Χμφ, τι να πω... Είχαμε μαζευτεί εχθές το βράδυ με κάτι φιλαράκια στο σπίτι να παρακολουθήσουμε τον αγώνα ποδοσφαίρου ανάμεσα στην εθνική μας ομάδα και στην τουρκία. Αν και δεν πρέπει να ξεχνάμε ποτέ ότι ήταν απλώς ένας αγώνας και τίποτα παραπάνω, μου τη δίνει που με την κάκιστη απόδοσή μας καταφέραμε (πραγματικό κατόρθωμα ήταν αυτό) να χάσουμε 1-4 από μια ομάδα που σαφώς δεν ήταν ανωτέρου επιπέδου. Τι να πω, ας ελπίσουμε ότι τη χαρά που στερηθήκαμε εχθές θα την πάρουμε πίσω πολλαπλάσια την Τετάρτη, αλλιώς προβλέπω το γιούρο κι οι παίχτες της εθνικής να το παρακολουθούν από τον καναπέ. :thaman:

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν παρακολουθω καθολου αθλητικα θα ηθελα να κερδισει η Ελλαδα!

Τωρα οσο για την ηττα μπαλα ειναι και γυριζει!

Αν και πιστευεω καλα να παθουμε γιατι πολυ ψιλα εχουμε τον αμανε!

Πολλα λεφτα χωρις αποτελεσμα!!

ας πρωσγηωθουμε λιγο!!!

Link to comment
Share on other sites

...μου τη δίνει που με την κάκιστη απόδοσή μας καταφέραμε (πραγματικό κατόρθωμα ήταν αυτό) να χάσουμε 1-4 από μια ομάδα που σαφώς δεν ήταν ανωτέρου επιπέδου...

Υπάρχουν και κάποιοι που δεν συμφωνούν με αυτή την άποψη, φίλε Γιώργο...

Σε συζήτηση τη παραμονή του αγώνα και κατάθεση εκτιμήσεων για το αποτέλεσμα, δυστυχώς πρόβλεψα ακριβώς το σκορ... - "θα φάμε τεσσάρα" είχα πει, διευκρινίζοντας όμως ότι: "υπάρχει και η αμυδρή περίπτωση να παίξουμε μπάλα, οπότε το παιχνίδι θα κριθεί στις λεπτομέρειες"... Οι Τούρκοι ήταν καλύτεροι, ουσιαστικότεροι και είχαν τη πίστη και το πάθος που δεν είχαμε εμείς. Ασε που κάποιες στιγμές έβλεπες καθαρά ότι και σε επίπεδο τεχνικής ήταν καλύτεροι από εμάς. Πρέπει να είμαστε ρεαλιστές...

Πίστευα και πιστεύω ότι αυτή η εθνική έχει τελειώσει από καιρό και θα πρέπει γρήγορα να προχωρήσουν σε ριζική ανανέωση, για να προσπαθήσουν να κτίσουν μια νέα και σοβαρή ομάδα, σε σωστές βάσεις, με στόχους και μέλλον. Και ο κόσμος θα πρέπει να πάψει να συνδέει το παρελθόν με αυτή την ομάδα. Εχει πλέον απόλυτα αποστασιοποιηθεί από τη πρόσφατη "παλιά" της δόξα... Δεν λέω να τα ξεχάσουμε σαν να μην έγιναν, αλλά να πάρουν τη σωστή τους θέση και να δούμε τη σημερινή πραγματικότητα. Κι εγώ ήθελα να κερδίσουμε χθες, αλλά αξίζοντας και με το σπαθί μας. Κάτι που φάνηκε ότι ήταν αδύνατον...

Έγινε επεξεργασία - filoxenos
Link to comment
Share on other sites

Και οχι μονο αυτο τωρα ειμαστε με την πλατη στον τειχο ασε που δινουμε και την ιδεα σε καποιους φανατικους Τουρκους οτι μας εχουνε στο χερι.Κακιστη αποδοση-ελαχιστοι παιχτες γλυτωνουν απο τις ευθυνες τους και ο κοουτς ειναι ο μονος που δεν φταιει.Δεν νομιζω οτι υπαρχουν καλυτεροι παιχτες στο ελληνικο πρωταθλημα απο αυτους που παιζουν στην εθνικη, αλλα οι αποδοση ορισμενων απο αυτους ηταν τραγικη.

Link to comment
Share on other sites

Και οχι μονο αυτο τωρα ειμαστε με την πλατη στον τειχο ασε που δινουμε και την ιδεα σε καποιους φανατικους Τουρκους οτι μας εχουνε στο χερι.Κακιστη αποδοση-ελαχιστοι παιχτες γλυτωνουν απο τις ευθυνες τους και ο κοουτς ειναι ο μονος που δεν φταιει.Δεν νομιζω οτι υπαρχουν καλυτεροι παιχτες στο ελληνικο πρωταθλημα απο αυτους που παιζουν στην εθνικη, αλλα οι αποδοση ορισμενων απο αυτους ηταν τραγικη.

οταν ειναι ομαδικο αθλημα οι ευθυνες πανε σε ολους και ενα παραπανω στον προπονητη.

Εαν ειναι οι καλυτεροι παιχτες που εχουμε , ας μην βγα΄λουμε εθνικη ομαδα και γινομαστε ρεζιλι.

Θα μας ερθει και ποιο φτηνα και θα εχουμε και το κεφαλι μας ησυχο!

δεν μας αναγκαζει κανενας να παρουμε μερος ουτε σε ποδοσφερο- μπασκετ κ.α αθληματα

αλλα ουτε eurovision και οτι euro ,

απλος τα euro μας θελουνε και εμας να μαλωνουμε!!

Link to comment
Share on other sites

κριμα,κριμα.

οχι τοσο για το αποτελεσμα(που για μενα συμφωνα με την αποδοση των ομαδων ηταν δικαιο),οσο για τους απαραδεκτους φιλαθλους και τις ασχημιες που κανανε το γυρο του κοσμου.....ντροπη..!!!

μηπως την επομενη φορα καλο θα ηταν εθνικη μας να παιζει ΜΟΝΙΜΑ οπουδηποτε εκτος λεκανοπεδιου....?????

φτανει πια με τοσους ανεγγεφαλους, που εκτος απο το να πετανε αντικειμενα,ελαχιστα πουσαρανε και βοηθησανε την εθνικη μας......ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ η μπερδευουν τα οπαδικα με την εθνικη....????ΑΙΣΧΟΣ!!!

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

κριμα,κριμα.

οχι τοσο για το αποτελεσμα(που για μενα συμφωνα με την αποδοση των ομαδων ηταν δικαιο),οσο για τους απαραδεκτους φιλαθλους και τις ασχημιες που κανανε το γυρο του κοσμου.....ντροπη..!!!

μηπως την επομενη φορα καλο θα ηταν εθνικη μας να παιζει ΜΟΝΙΜΑ οπουδηποτε εκτος λεκανοπεδιου....?????

φτανει πια με τοσους ανεγγεφαλους, που εκτος απο το να πετανε αντικειμενα,ελαχιστα πουσαρανε και βοηθησανε την εθνικη μας......ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ η μπερδευουν τα οπαδικα με την εθνικη....????ΑΙΣΧΟΣ!!!

[/quote

και για που λες

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ντίνο, οι τούρκοι μην ξεχνάμε ότι ήρθαν αποδεκατισμένοι, αυτός ήταν ένας από τους λόγους που πίστευα ότι θα μπορέσουμε να κάνουμε κάτι καλό. Εν γένει συμφωνώ μαζί σου ότι στην ομάδα χρειάζονται ριζικές αλλαγές, νέα παιδιά κλπ. Σε καμία περίπτωση όμως δεν μπορώ να πιστέψω ότι το χάλι που είδαμε εχθές έχει καμία σχέση με την εθνική στην πορτογαλία! :wootwoot: Να παίξεις μπάλα και να χάσεις ναι, αλλά όχι αυτό! Τουλάχιστον τα 2 από τα 4 γκολ ήταν αποκλειστική ευθύνη του τερματοφύλακα... :thaman:

Πέρα από αυτό θα ήθελα να επισημάνω και τη σπουδαιότητα των "φιλάθλων", που ορισμένοι αχαρακτήριστοι αντί να κοιτάξουν να "ντοπάρουν" λίγο τους παίχτες μας μπας και ξυπνήσουν προτίμησαν να παίζουν ξύλο μεταξύ τους, να σπάνε και να καίνε καθίσματα και όσα άλλα τραγικά παρακολουθήσαμε.

Ας ελπίσουμε τουλάχιστον μετά από αυτό το στραπάτσο να καταλάβουν ότι τα αγαθά κόποις κτώνται... :thaman:

EDIT: +1 σε αυτά που (με πρόλαβε και) έγραψε ο φίλος μου Κώστας (klaz)

Έγινε επεξεργασία - george hmmy
Link to comment
Share on other sites

με μια απλη ματια βαριοντουσταν να τρεξουν στην αμυνα,να σηκωσουν τα ποδια τους και ο Νικοπολιδης επεφτε πριν σουταρει ο τουρκος. :thaman::thaman: πρεπει να καταλαβουν οτι σεβομαστε τις επιτυχιες τους αλλα καλο ειναι να προσπαθουν να τις συνεχιζουν και να τις υπερασπιζονται.εγω παντως δεν παρατηρησα το παλιο ελληνικο αγωνιστικο πνευμα και καμια σχεση δεν ειχε με αυτα που κανανε στο γιουρο.κριμα για την ελληνικη ιστορια και ο,τι αυτο σημαινει

Link to comment
Share on other sites

Mεγαλο κριμα,και φανταστειτε αυριο στη δουλεια τι εχουν να με συρουν οι Μισοφεγγαροι :thaman::thaman:

Link to comment
Share on other sites

Mεγαλο κριμα,και φανταστειτε αυριο στη δουλεια τι εχουν να με συρουν οι Μισοφεγγαροι :thaman::wootwoot:

αστους να λενε......ειμαστε ΕΛΛΗΝΕΣ και δεν μασαμε!!!! :thaman:

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν παρακολουθω καθολου αθλητικα θα ηθελα να κερδισει η Ελλαδα!

η εθνικη ειναι ανεξαρτητη με το εαν παρακολουθεις αθλητικα ή οχι.ειναι κατι το ανωτερο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά με τα έκτροπα θα έπρεπε να υπάρχουν ΒΑΡΙΕΣ ΠΟΙΝΕΣ γενικός γιατί κάποιοι το έχουν κάνει καθιερωμένο τρόπο ζωης στα γήπεδα......

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά με τα έκτροπα θα έπρεπε να υπάρχουν ΒΑΡΙΕΣ ΠΟΙΝΕΣ γενικός γιατί κάποιοι το έχουν κάνει καθιερωμένο τρόπο ζωης στα γήπεδα......

:thaman::thaman::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ντίνο, οι τούρκοι μην ξεχνάμε ότι ήρθαν αποδεκατισμένοι, αυτός ήταν ένας από τους λόγους που πίστευα ότι θα μπορέσουμε να κάνουμε κάτι καλό. Εν γένει συμφωνώ μαζί σου ότι στην ομάδα χρειάζονται ριζικές αλλαγές, νέα παιδιά κλπ. Σε καμία περίπτωση όμως δεν μπορώ να πιστέψω ότι το χάλι που είδαμε εχθές έχει καμία σχέση με την εθνική στην πορτογαλία! :rasp: Να παίξεις μπάλα και να χάσεις ναι, αλλά όχι αυτό! Τουλάχιστον τα 2 από τα 4 γκολ ήταν αποκλειστική ευθύνη του τερματοφύλακα... ;)

Πέρα από αυτό θα ήθελα να επισημάνω και τη σπουδαιότητα των "φιλάθλων", που ορισμένοι αχαρακτήριστοι αντί να κοιτάξουν να "ντοπάρουν" λίγο τους παίχτες μας μπας και ξυπνήσουν προτίμησαν να παίζουν ξύλο μεταξύ τους, να σπάνε και να καίνε καθίσματα και όσα άλλα τραγικά παρακολουθήσαμε.

Ας ελπίσουμε τουλάχιστον μετά από αυτό το στραπάτσο να καταλάβουν ότι τα αγαθά κόποις κτώνται... :thumbup:

EDIT: +1 σε αυτά που (με πρόλαβε και) έγραψε ο φίλος μου Κώστας (klaz)

αγαπητε γιωργο χαιρομαι που συμφωνουμε,και τουλαχιστον ειμαστε αξιοκρατικοι(ελπιζω)..

να σου ευχηθω καλημερα και τα χρονια πολλα μου φιλαρακι.. :wootwoot::thumbup::thaman::thaman:

Link to comment
Share on other sites

αγαπητε γιωργο χαιρομαι που συμφωνουμε,και τουλαχιστον ειμαστε αξιοκρατικοι(ελπιζω)..

να σου ευχηθω καλημερα και τα χρονια πολλα μου φιλαρακι.. :wootwoot::thumbup::thaman::thaman:

Όσο μπορούμε και μας επιτρέπουν οι περιστάσεις αγαπητέ μου Κώστα....

Χρόνια πολλά και σε σένα Φίλε Κώστα και σε όλους τους Έλληνες και τις Ελληνίδες. ;)

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!! το να λενε οι Τουρκοι πριν το αγωνα οτι θα μας ριξουν 4 ή 5 λες ενταξει. ειναι η γνωστη προκλητικη φυλη και θα γυρισουν ντροπιασμενοι μετα και απο τοση επαρση!! το να τους επιβεβαιωνεις μονος σου ειναι τουλαχιστον αισχρο! αν επαιζα μονος μου μαζι τους μπορει και να ερχομουν ισοπαλια λογω παθους!!!

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!! το να λενε οι Τουρκοι πριν το αγωνα οτι θα μας ριξουν 4 ή 5 λες ενταξει. ειναι η γνωστη προκλητικη φυλη και θα γυρισουν ντροπιασμενοι μετα και απο τοση επαρση!! το να τους επιβεβαιωνεις μονος σου ειναι τουλαχιστον αισχρο! αν επαιζα μονος μου μαζι τους μπορει και να ερχομουν ισοπαλια λογω παθους!!!

δυστηχως το παθος τους μεταφραζεται αναλογα με το ποσα ευρω παιρνουν. :thaman::thaman: πανε οι εποχες που παιζανε για την σημαια

Link to comment
Share on other sites

εγω πάντως δεν παρατηρησα το παλιο ελληνικο αγωνιστικο πνευμα και καμια σχεση δεν ειχε με αυτα που κανανε στο γιουρο

μάλλον το euro τους βάρυνε πολύ τα πόδια!!

καιρός είναι να πάμε ένα βήμα μπροστά και όχι δυο πίσω...

Link to comment
Share on other sites

μάλλον το euro τους βάρυνε πολύ τα πόδια!!

καιρός είναι να πάμε ένα βήμα μπροστά και όχι δυο πίσω...

Ίσως μετράει ότι στο γιούρο πήγαμε για να χάσουμε και να γίνουμε ρεζίλι... ;) Δεν πιστεύω να είχε κανείς την αυταπάτη ότι υπήρχε περίπτωση η Ελλάδα να βγει πρωταθλήτρια ευρώπης, ου΄τε στα πιο τρελά μας όνειρα! Τώρα έχουμε το αβάνς της πρωταθλήτριας... :thaman::thaman::wootwoot:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά ούτε που με άγγιξε... καλύτερα κ όλας να προσγειωθούν

μερικοί μερικοί :thaman:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά ούτε που με άγγιξε... καλύτερα κ όλας να προσγειωθούν

μερικοί μερικοί :thaman:

Εγώ με τη σειρά μου αν πω ότι δεν με πείραξε θα είναι ψέμα. Δεν μιλώ για την εξέλιξη του αγώνα διότι έτσι και αλιώς υπάρχουν και οι ήττες είτε αυτές έρχονται επώδυνα ή όχι. Άλλο είναι αυτό που με στεναχώρησε. Αυτό που δερνόμαστε ανά μεταξύ μας είναι ότι χειρότερο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά ούτε που με άγγιξε... καλύτερα κ όλας να προσγειωθούν

μερικοί μερικοί :thaman:

Φυσικά και με πείραξε, όχι τόσο η ήττα αλλά ο τρόπος και το βαρύ σκορ. Οι γείτονες μας πανυγυρίζουν και δικαίως. Ας βάλουμε μυαλό και ας τολμήσουμε τη ρημάδα την ανανέωση με παίκτες φρέσκους και διψασμένους για διάκριση. :thaman::wootwoot:;)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και με πείραξε, όχι τόσο η ήττα αλλά ο τρόπος και το βαρύ σκορ. Οι γείτονες μας πανυγυρίζουν και δικαίως. Ας βάλουμε μυαλό και ας τολμήσουμε τη ρημάδα την ανανέωση με παίκτες φρέσκους και διψασμένους για διάκριση. :thaman::thaman::wootwoot:

Ανανεωση δεν εχει γινει ηδη? Σαμαρας,Γκεκας,καινουργιοι παιχτες δεν ειναι?Τι να βαλει ?Αυτους που παιζουν στο ελληνικο πρωταθλημα που ειναι για κλαματα και πανε και παιζουν στο εξωτερικο με τις ομαδες τους και τρωνε πενταρες και εξαρες?Αυτους να βαλει?

Link to comment
Share on other sites

Δύο ώρας παρά κάτι για τη συνέχεια, τι περιμένετε? Ελπίζω το πάθημα να μας έγινε μάθημα και με τους μαλτέζους να πάμε καλύτερα! ! !

Έγινε επεξεργασία - george hmmy
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...