Jump to content

Τροφή Για Νεον


Recommended Posts

Πια τροφή μου προτείνετε για τα τετρα νεον που έβαλα στο ενυδρείο μου καιβαν μπορείτε να μου πείτε ποσες φορές την ημέρα να τα ταΐζω; μου δώσανε μια τροφή στο πετ σοπ αλλά δεν την καλο τρώνε ενω την βαζουν στο στόμα τους μετα την φτύνουν

Link to comment
Share on other sites

Πια τροφή μου προτείνετε για τα τετρα νεον που έβαλα στο ενυδρείο μου καιβαν μπορείτε να μου πείτε ποσες φορές την ημέρα να τα ταΐζω; μου δώσανε μια τροφή στο πετ σοπ αλλά δεν την καλο τρώνε ενω την βαζουν στο στόμα τους μετα την φτύνουν

Εξαρτάται από την ηλικια των ψαριών. Αυτά που αγόρασες είναι μικρά ή ενήλικα?

Η τροφή που αγόρασες, ποια ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Τα ψαράκια είναι μικρά κα η τροφή είναι η

Aquarium munster

dr.Bassleer

biofish food

for fish > 1cm

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε Supervit mini granulat, Τetra delica krill και κατεψυγμένα Bloodworms & Daphnia

(Αυτά τάιζα όταν είχα νεον)

Περίμενε κι άλλες γνώμες, γιατί μπορεί να έχουν βγει κι άλλες τροφές

Link to comment
Share on other sites

Απο μαρκες αλλο τιποτα φιλε. Θα προτεινα τροφηβσε νηφαδες μουλιασμενη σε νερακι ενυδρειου για να κοβουν οσο μικρες μπουκιε θελουν.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν έχεις άλλα ψάρια που να τρέφονται στη χαμηλή ζώνη του ενυδρείου, θα πρότεινα κι εγώ flakes. Οι βυθιζόμενες τροφές μένουν στο βυθό και σαπίζουν, αφού τα neon δεν ασχολούνται με το να τις ξετρυπώσουν.

Link to comment
Share on other sites

τεληκα φιλε μου εβαλες νεον πολύ καλη επιλογή είναι επιλογή εγω παντως εχω tetraMin pro και την τρωνε μια χαρα και είναι αρκετα μικρα στην συστηνω ανεπιφυλακτα

Link to comment
Share on other sites

2-3 φορες την ημερα καλα ειναι να τα ταιζεις!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις συμβουλές παίδες. Το κακό είναι ότι θα πρέπει να περιμενω μέχρι την τρίτη το απόγευμα για να πάω στο πετ σοπ υ.γ. να υποθέσω ότι μόλις γυρίσατε από ποτάκι ελπίζω να μην γυρίσατε πιομενοι

Link to comment
Share on other sites

Ας κλησει το θεμα παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...