Jump to content

Απορία Για Jebao Wp40


Recommended Posts

Πρόσφατα πήρα την jebao wp40 αλλά έχω μπερδευτεί με όλα αυτά τα προγράμματα που έχει. Την έχω σε ένα rio300 και για την ώρα τη δουλέυω στο πρόγραμμα else που απ'οτι κατάλαβα δημιουργεί τυχαία ρεύματα. Εσείς πιο νομίζετε ότι είναι το καλύτερο πρόγραμμα για reef?

Να αναφέρω ότι τρέχει μαζί με άλλες δύο παλιότερες marea που έχω 4500 λτω η κάθε μία. Το ενυδρείο είναι bare bottom αν αυτό μπορεί να έχει σχέση για το πρόγραμμα της wp40.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω το συγκεκριμενο μοντέλο αλλα υποθέτω ολες οι jebao τα ιδια προγράμματα εχουν. Γνωμη μου ειναι οτι οποιο προγραμα επιλέξεις που να μην ειναι στάσιμο ειναι οφελιμο για το ενυδρειο σου. Δεν θυμάμαι τωρα στο πρόχειρο ολα τα προγράμματα αλλα το manual ειναι ευκολο και πολυ κατανοητό σε αυτο.

Απέφυγε το συνεχόμενο σε αυτήν την αντλία και παίξε με οποιο αλλο θελεις που ταιριάζει σε αυτο που είπαμε. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Λέω να συνεχίσω να χρησιμοποιώ το else mode το οποίο πρέπει να είναι το αντίστοιχο reef-crest της vortech, αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Πάντος κάνει πολύ καλή ανατάραξη της επιφάνιας.

Link to comment
Share on other sites

το αντίστοιχο είναι και εγώ αυτό δουλεύω! καμιά φορά χρησιμοποιώ και wave1 ειδίκά αν θέλω να ξεπλύνω τα βράχια

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τελικά πολύ καλό wave maker για τα λεφτά του. Ευχομαι να είναι και αξιόπιστο σε βάθος χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...