Jump to content

Manos23 Come Back The Reef Aquarium!


manos23

Recommended Posts

Παιδιά Καλησπέρα μετά την μικρή μου διακοπή απο την θάλασσα λεω σιγά σιγά να επιστρέψω και εγώ στην καψούρα μου. Θα ξεκινήσουν όλα απο την αρχή από εξωπλησμο και ζωντανά η γιαλα θα παραμείνει η ίδια! Θυμίζω διαστάσεις 1,35×90×60. Ακούω προτάσεις για φωτιστικό, σκιμμερ, κυκλοφορητες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα μετά την μικρή μου διακοπή απο την θάλασσα λεω σιγά σιγά να επιστρέψω και εγώ στην καψούρα μου. Θα ξεκινήσουν όλα απο την αρχή από εξωπλησμο και ζωντανά η γιαλα θα παραμείνει η ίδια! Θυμίζω διαστάσεις 1,35×90×60. Ακούω προτάσεις για φωτιστικό, σκιμμερ, κυκλοφορητες.

Και πολυ αργησες φιλαρακι.Ευχομαι αυτην την φορα να μην σε βρουν αλλες στραβες και να φτιαξεις ενα ομοργο ενυδρειο που να το χαρεις...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά το ελπίζω και εγώ αυτό Θανάση μου!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα μετά την μικρή μου διακοπή απο την θάλασσα λεω σιγά σιγά να επιστρέψω και εγώ στην καψούρα μου. Θα ξεκινήσουν όλα απο την αρχή από εξωπλησμο και ζωντανά η γιαλα θα παραμείνει η ίδια! Θυμίζω διαστάσεις 1,35×90×60. Ακούω προτάσεις για φωτιστικό, σκιμμερ, κυκλοφορητες.

Καλη αρχη και παλι φίλε μου φωτιστικο θα έλεγα ενα 8χ54 και με συνοδεία καποια λέντ σκιμερ δεν ξερω στα λίτρα αυτα τι ειναι το καλύτερο για κυκλοφορία vortech με battery back up και jebao

Link to comment
Share on other sites

Φιλος αφου ξεκινας απο την αρχη καλο ειναι να βαλεις φωτα power led multichip φενονται να ειναι πολυ δυνατα και να μην υστερουν καθολου σε φασμα τον λαπτηρων τ5.για κυκλοφοριτες θα εβαζα 2 jebao dual controles wp25 ή wp40 με 4 κυκλοφοριτες στο συνολο πιστευω οτι κανεις παπαδες! Τωρα για σκιμμερ δεν μπορω να σου προτηνω κατι μιας που δεν χρησημοποιω.

Link to comment
Share on other sites

Με 3 radion pro και δυο vortech 60ρες εισαι κομπλε.... Σκιμμερ κατι σε ατι θα προτηνα....

Πιο φθηνες λυσης...

Diy Τ5 6χ54 με ενα led zeal αναμεσα(3 Τ5-λεντ-3 Τ5), λιγο δυσκολο να γινει αλλα νομιζω θα γινει πολυ καλο!! Για κυκλοφορια 2 τετοιες http://www.fish-street.com/jebao_wireless_rw-20_wave_maker και σκιμμερ ενα μεγο bubble mugus η ενα coral box....

Link to comment
Share on other sites

Μανο καλη αρχη και απο μενα ,τα παντα εξαρτωνται απο το μπατζετ η καλα φτηνα η καλα ακριβα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα μετά την μικρή μου διακοπή απο την θάλασσα λεω σιγά σιγά να επιστρέψω και εγώ στην καψούρα μου. Θα ξεκινήσουν όλα απο την αρχή από εξωπλησμο και ζωντανά η γιαλα θα παραμείνει η ίδια! Θυμίζω διαστάσεις 1,35×90×60. Ακούω προτάσεις για φωτιστικό, σκιμμερ, κυκλοφορητες.

Άντε με το καλο να γυρίσεις!

Προτάσεις τωρα ειναι καπως σχετικό. Δωσε κατευθύνσεις τι ακριβώς θελεις να κανεις και τι budget θα διαθέσεις και τοτε να δεις πως θα έρχονται οι προτάσεις βροχή :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά δεν το έχω ξεκινήσει ακόμα ακόμα γιατί είμαι σε φάση μετακόμισης και το ενυδρείο το αφήνω για το τέλος να μεταφερθεί! Θα σας κρατάω ενήμερους!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν το έχω ξεκινήσει ακόμα ακόμα γιατί είμαι σε φάση μετακόμισης και το ενυδρείο το αφήνω για το τέλος να μεταφερθεί! Θα σας κρατάω ενήμερους!

Οτι βοήθεια χρειαστείς μου λες..

Αντε με το καλο η μετακόμιση και μετα back to Reef......

Link to comment
Share on other sites

Θανάση σίγουρα θα χρειαστω βοήθεια ειδικά με τα υδραυλικά και με το καινούργιο σαμπ. Ανυπομονώ να επιστρέψω στο reef μετά από 4 μήνες απουσίας!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αγορίνα μου τι γινετε με το ενυδρείο θα το ξεκινήσεις ? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θανασακο σας περιμένω Σαλαμίνα να το ξανά κολλήσουμε και να το ξανα ξεκινήσω φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Φίλε μου όχι ακόμα δεν έχω βρει χρόνο αλλά είμαι και εντελώς ανυδεος για το κολαγα μόνος μου!

Link to comment
Share on other sites

Τα τζάμια τα έχεις, θα βάλεις κόντρες? η αλήθεια ειναι πως ειναι κάπως πολλά τα λίτρα για να κάνεις κάτι μόνος κατα τα άλλα δεν είναι δύσκολο ! ( κοιτα που κόλλησα δυο ενυδρεία και έγινα μάστορας :P )

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα ζαμια ναι θα βάλω κόντρες σίγουρα κάτω!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...