Jump to content

Αρχαρια Βοηθεια


Recommended Posts

τσεκαρε το λινκ του ρασταφαριαν και δες τι μεγεθοσ φτανει γινεται τεράστιος δοστων οσω είναι νωρισ :geek:

και αν θες να κρατισεισ τον μονομαχο αν τεληκα είναι αρσενικος θα τον εχεις μονο του χωρεισ αλλα ψαρια διοτι νομιζω γινεται επιθετικος

φιλικα Νικολας! :D

Τον μονομαχο σιγουρα θα τον κρατισω..αλλα ειναι αρσενικος ?? διαβαζω διαφορα και ολο μπερδευονται τα πραγματα..ο μονομαχος θα μεινει στο ενυδρειο που εχω και θα φτιαξω ενα μαγαλυτερο για τα 2 σκαλαρια και τον γλυφτη και δεν ξανα περνω αλλα ψαρια..την πατισα ασχημα..ποσα λιτρα θελει να φτιαξω?? και ενοιτε θα κανω την δουλεια απο την αρχη και σωσταα!!

Link to comment
Share on other sites

σωστα σκευτεσαι αν θες μπορεισ να κρατισεισ τον μονομαχο αλλα δεν θα τον βαλεις με αλλα ψαρια λογικα για να επιτεθηκα στα ψαρια σου πρεπει να είναι αρσενικος αλλα ας σου πουν με σιγουργια καποιωσ οπου ξερει για τα συγκεκρημενα ψαρια

Link to comment
Share on other sites

σωστα σκευτεσαι αν θες μπορεισ να κρατισεισ τον μονομαχο αλλα δεν θα τον βαλεις με αλλα ψαρια λογικα για να επιτεθηκα στα ψαρια σου πρεπει να είναι αρσενικος αλλα ας σου πουν με σιγουργια καποιωσ οπου ξερει για τα συγκεκρημενα ψαρια

δεν μπορω να το καταλαβω αυτο το ψαρι.οταν ηταν με τα αλλα ψαρια πηγαινε και κρυβοταν,τα κυνηγουσε μονο οταν ερχοντουσαν πολυ κοντα της.δεν μου φενοταν για επιθεση αλλα για αμυνα..τωρα την εχω μονη της σε μια γυαλα :wacko: .δεν ειχα αλλη επιλογη διστυχος αλλα τουλαχιστον δεν ειναι στρεσαρισμενη...βεβαια δεν θα μεινει ετσι για πολυ..μερικες μερουλες.δν θα εχει θεμα ?? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

γεια σου και απο μενα και καλως μας ηρθες !!!

η δικια μου γνωμη ειναι πρωτα να αλλαξεις καταστημα οπου αγοραζεις τα ψαρακια σου και τον εξοπλισμο σου

γιατι αν θα πας στα 300λιτ. + και συνεχιζεις στο ιδιο καταστημα θα εχεις παλι προβλημα !!!

επισης αν θελεις τα ψευτικα διακοσμιτικα που σου εδωσαν μπορεις να τα αντικαταστησεις με καποιο ευκολο φυτο

οπως την ανουμπια !!!!

καλη συνεχεια !!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν θυληκιες μονομαχινες οι οποιες εκδηλώνουν αρκετα επιθετικη συμπεριφορα

Σε αντιθεση με τους αρσενικούς μονομάχους, η επιθετικοτητα στις θυληκιες μπορει να μειωθει αν προσθεσεις 1-2 ακομη θυληκιες εφοσον τα λιτρα το επιτρέπουν

Συνηθως αναπτύσσεται ιεραρχία και σταματουν οι επιθέσεις

Επειδη ομως μιλαμε για ψαρι με προσωπικοτητα, ολα εξαρτώνται και απο τον παραγοντα "τυχη"!

Έγινε επεξεργασία - Chocolate_Puma
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...