Jump to content

Αναζήτηση Φωτιστικού


PanaGreco

Recommended Posts

Αλατάδες ψάχνω για κάποιο φωτιστικό πλάτης (να πιάσει στην πλάτη του ενυδρείου).

Κάτι σαν και αυτό

Να θυμίσω ότι το ριφάκι είναι στα 60 λίτρα. Ξέρετε που θα μπορούσα να βρω κάτι αντίστοιχο?

Έγινε επεξεργασία - PanaGreco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 72
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ουτε για πλακα δεν κανουν

Κρίμα γιατί είχε και καλή τιμή. Γιατί όμως δεν κάνει.?

Ποιο είναι το κριτήριο απόριψης? απλά για ξέρω τι ψάχνω.

Συνεχίζουμε την αναζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα γιατί είχε και καλή τιμή. Γιατί όμως δεν κάνει.?

Ποιο είναι το κριτήριο απόριψης? απλά για ξέρω τι ψάχνω.

Συνεχίζουμε την αναζήτηση.

πολυ χαμηλη ενταση και λιγο για τα λιτρα σου

υπαρχουν λεντ φωτιστικα πολυ καλα και φυσικα οχι σε αυτη την τιμη

Link to comment
Share on other sites

πολυ χαμηλη ενταση και λιγο για τα λιτρα σου

υπαρχουν λεντ φωτιστικα πολυ καλα και φυσικα οχι σε αυτη την τιμη

Για πες. Τι προτείνεις? με το τσιγκέλι στα βγάζω :) :)

Υπάρχει κάτι στα περίπου 70 ευρώπουλα?

Link to comment
Share on other sites

αυτη την στιγμή τι εχεις πανω?

Το φωτιστικό του rekord. 1 x T8 (15w)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πας σε DIY?

Δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στην λύση των diy solderless , και σε δυο λωρίδες αλουμίνιο , δεν θα ασχολήθείς περισσότερο από μισή ώρα .

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στην λύση των diy solderless , και σε δυο λωρίδες αλουμίνιο , δεν θα ασχολήθείς περισσότερο από μισή ώρα .

Ναι αλλά με ενδιαφέρει και το αισθητικό κομμάτι. Όχι όμως και να το χρυσοπληρώσω. :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/161030552489

εχει θεμα ο Αγγελος (Akridas66) στην κατηγορια Φωτισμος με τιτλο ΄΄φτηνο φωτιστικο για νανο ρεεφ...΄΄΄

Link to comment
Share on other sites

Το έχω διαβάσει το post του Αγγελου. Περιμένω να μου πεί αν με καλύπτουν τα Smd led που έχει το συγκεκριμένο φωτιστικό αν και νομίζω ότι 30w είναι λίγα.

Άγγελε που είσαι?

Έγινε επεξεργασία - PanaGreco
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Λεει 16w η ειναι η ιδεα μου; Δεν σου κανει αυτο, και μην ξεχνάς οτι το φωτιστικό του Αγγελου (Akridas) ειναι υπό δοκιμή. Δεν υπαρχουν μαγικες λυσεις, φθηνές και καλες. Έγινε επεξεργασία - Discos
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με μπερδεύετε .

Τι σχέση έχουν τα Watt των T5 με τα leds???

Τι τελικά πρέπει να έχω? Τ5 με πολλά Watt ή LED με κάτι άλλο (δεν ξέρω τι). Ίσως φωτεινότητα,φάσμα κλπ . Πονοκέφαλος !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο του ο Μανταλ με τα sps το έχτισε με το k3 key led 115w...το ενυδρείο του είναι 300 λίτρα.

Σε ίδιο ενυδρείο (330 main) έχω αυτό το φωτιστικό χωρίς να έχω βλέψεις για sps..

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο του ο Μανταλ με τα sps το έχτισε με το k3 key led 115w...το ενυδρείο του είναι 300 λίτρα.

Σε ίδιο ενυδρείο (330 main) έχω αυτό το φωτιστικό χωρίς να έχω βλέψεις για sps..

φιλε μου ο φιλος Μανταλ εχει 6*39w DIY!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με μπερδεύετε .

Τι σχέση έχουν τα Watt των T5 με τα leds???

Τι τελικά πρέπει να έχω? Τ5 με πολλά Watt ή LED με κάτι άλλο (δεν ξέρω τι). Ίσως φωτεινότητα,φάσμα κλπ . Πονοκέφαλος !!!!!!!!

οσα watt θες για τ5 θες και για λεντ επισης στο θεμα φωτισμου πρεπει να επενδυσεις και μη νπας σε κατι οικονομικο σε αγορα και κατανάλωση

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τελικά για πόσα Watt (Τ5 ή led ή συνδυασμό) να ψάχνω για να μην έχω περιορισμούς για SPS ή LPS και χωρίς να το υπερφωτίσω και έχουμε άλλα προβλήματα?

Αυτό θα έκανε?

http://www.fish-street.com/haqos_power_cree_40w_led_lighting

Έγινε επεξεργασία - PanaGreco
Link to comment
Share on other sites

Για μενα πηγαινε σε ενα Τ5 2χ24 και θα εισαι μια χαρα για ολα... Μην ξεχναμε οτι παιζει ρολο και το υψος και το ρεκορντ ειναι χαμηλο σαν ενυδρειο...

Το φωτιστηκο που εχω ειναι υπο δοκιμη και θα το προτηνα για ενυδρεια 40-50 λιτρα μαξ! Απ την αλλη ειναι τοσο φθηνο σαν αγορα που μπορει καποιος να παρει δυο.....

Ο τυπος των λεντ ομως που εχει λενε οτι χανει σε αποδοση αρκετα γρηγορα, τωρα αυτο δεν ξερω πως μεταφραζεται, αλλα για 30€ μεχρι στιγμης παει πολυ καλα... Θα γηνει ενημερωσει στο θεμα σε λιγες μερες...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...