Jump to content

Χρονοδιακοπτης...


Recommended Posts

http://www.ebay.in/itm/Digital-Programmable-Multipurpose-220VAC-16A-Timer-Switch-/181443136400?pt=LH_DefaultDomain_203&hash=item2a3eda8b90&_uhb=1

Κανει αυτος ο διακοπτης για τα φωτα?? Αν ναι πως το συνδεουμε??

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εεεε οκ...απλα τον βρηκα φθηνα (6,5€) και νομιζω οτι οι ηλεκτρονικοι ειναι πιο αξιοπιστοι απο τους αναλογικους...

Link to comment
Share on other sites

Νίκο σε τι νόμισμα είναι αυτό; Αν πας στα τζάμπο, έχει ηλεκτρονικούς με 5 ευρό και είναι πολύ αξιόπιστοι. Ο συγκεκριμένος παίρνει τα καλώδια χύμα, είναι η ίδια συνδεσμολογία με τον κοντρόλερ θερμοκρασίας STC 100

Link to comment
Share on other sites

Νίκο σε τι νόμισμα είναι αυτό; Αν πας στα τζάμπο, έχει ηλεκτρονικούς με 5 ευρό και είναι πολύ αξιόπιστοι. Ο συγκεκριμένος παίρνει τα καλώδια χύμα, είναι η ίδια συνδεσμολογία με τον κοντρόλερ θερμοκρασίας STC 100

αυτος ειναι ο ιδιος με αυτον που ειχα βρει απλα ειναι απο αλλον πωλητη...Δεν το ηξερα α για τα jumpo....Αμα παω σε καταστημα με ηλεκτρολογικα θα εχει?? Πως το ζηταω?? και τι τιμες παιζουνε??

Link to comment
Share on other sites

Νίκο σε τι νόμισμα είναι αυτό; Αν πας στα τζάμπο, έχει ηλεκτρονικούς με 5 ευρό και είναι πολύ αξιόπιστοι. Ο συγκεκριμένος παίρνει τα καλώδια χύμα, είναι η ίδια συνδεσμολογία με τον κοντρόλερ θερμοκρασίας STC 100

STC 1000 ήθελα να γράψω.

Link to comment
Share on other sites

Θα βρεις σχεδόν σε όλα τα ηλεκτρικά καταστήματα απλά στο τζάμπο είναι μακράν φτηνότεροι Θα τον ζητήσεις σαν χρονοδιακόπτη πρίζας, είτε ηλεκτρονικό, είτε αναλογικό, με τον πρώτο να υπερέχει σε ρυθμίσεις και το πιο σημαντικό, σε διακοπή ρεύματος δεν χάνει τον προγραμματισμό του.

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω στο μαγαζι εχω βαλει για την ταμπελα μου εναν απο τα τζαμπο με 5 ευρω οπως λεει ο φιλος απο πανω και ειναι οκ 3 χρονια τωρα.Βεβαια εαν ειναι κοντα σε υπνοδωματιο και εισαι και λιγο περιεργος στον υπνο οπως εγω μαλλον θα σε εκνευρισει γιατι ακουγεται το ρολογακι του.

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω στο μαγαζι εχω βαλει για την ταμπελα μου εναν απο τα τζαμπο με 5 ευρω οπως λεει ο φιλος απο πανω και ειναι οκ 3 χρονια τωρα.Βεβαια εαν ειναι κοντα σε υπνοδωματιο και εισαι και λιγο περιεργος στον υπνο οπως εγω μαλλον θα σε εκνευρισει γιατι ακουγεται το ρολογακι του.

Αν πάρεις τον ηλεκτρονικό δεν ακούγεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Και τον απλό να πάρεις (2-3ευρώ) μιά χαρά δουλειά κάνει. Εμείς για τα φώτα πήραμε τώρα το καλοκαίρι τον απλό του jumbo και δεν έχουμε αντιμετωπίσει πρόβλημα έως τώρα....

Έχουμε και άλλους δύο της legrand στα ανεμιστήρια (είναι ποιοτικά πολύ καλύτεροι) αλλά και ακριβότεροι (τιμή δεν ξέρω να σου πω καθώς τους είχε ο σύζυγος από παλιά).

Link to comment
Share on other sites

 

 

Αν πάρεις τον ηλεκτρονικό δεν ακούγεται τίποτα.

Σταματη εχεις το manual απο τον ηλεκτρονικο?Γιατι το εχω χασει και δεν ξερω να το ρυθμισω
Link to comment
Share on other sites

Σταματη εχεις το manual απο τον ηλεκτρονικο?Γιατι το εχω χασει και δεν ξερω να το ρυθμισω

Κάπου θα το έχω σίγουρα. Θα κοιτάξω και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω στο μαγαζι εχω βαλει για την ταμπελα μου εναν απο τα τζαμπο με 5 ευρω οπως λεει ο φιλος απο πανω και ειναι οκ 3 χρονια τωρα.Βεβαια εαν ειναι κοντα σε υπνοδωματιο και εισαι και λιγο περιεργος στον υπνο οπως εγω μαλλον θα σε εκνευρισει γιατι ακουγεται το ρολογακι του.

ωραια αφου λετε οτι ο ηλεκτρονικος ειναι καλυτερος και δνε κανει θορυβο θα παρω ηλεκτρονικο....απλα πειτε μου ειναι μεγαλοι σε μεγεθος ?? γιατι δεν με παιρνει εκει που τον θελω...
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο μικρότερος από ένα πολύπριζο τριών θέσεων.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο μικρότερος από ένα πολύπριζο τριών θέσεων.

πωωωω...μαλλον θα καταληξω να παρω αυτο που εδειξα παραπανω...ειναι μικροτερο και δεν με νοιζει για το αν εχει γυμνα καλωδια...χερια δεν ακουμπανε εκει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει αν ακουμπάνε χέρια Νικόλα. Δεν αφήνουμε ποτέ γυμνά καλώδια !!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει αν ακουμπάνε χέρια Νικόλα. Δεν αφήνουμε ποτέ γυμνά καλώδια !!

οκ θα τα περασω με μονωτικη ταινια...αλλα για πειτε μου...πως τον συνδεουμε γιατι δεν καταλαβα..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

αυτος ππυ εχω βρει δεν μπαινει στην μπριζα και με συμφερει αυτο...μηπως μπορειτε να μου εξηγησετε την συνδεσιμολογια??post-56445-0-45542100-1410169418_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το L και το N είναι η τροφοδοσία του 220 που πάει στο power in Από εκεί το L δίνει ρεύμα στον ρελέ και από τον ρελέ στην κατανάλωση, και το Ν απευθείας στην κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

ωραια ...το κοιταω τοση ωρα και δεν μπορουσα να το καταλαβω...ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τον αναλογικο απο τα τζαμπο εχω με 3 ευρω...μπομπα εδω και 8 μηνες!

Link to comment
Share on other sites

Υπσρχει και 12 volt χρονοδιακοπτης

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα κάνε μία βόλτα από το jumbo να τους δεις. Μπορεί να σου κάνουν και να γλιτώσεις και την αναμονή....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...