Jump to content

Πρωτο Diy Ενυδρειο!!!!


NikolasB

Recommended Posts

Και στο δικό μου είχαν μείνει.Με ξύσιμο έφυγε.Δύσκολα .... αλλά έφυγε.

Με σφουγγαρι??
Link to comment
Share on other sites

Με ξύστρα για τζάμια και μετά με ένα πανάκι λίγο διαλυτικό νίτρου.

Link to comment
Share on other sites

Με ξύστρα για τζάμια και μετά με ένα πανάκι λίγο διαλυτικό νίτρου.

θα βαλω διαλυτικο??ειναι πο μεσα...μηπως πειραξει τα ψαρια..
Link to comment
Share on other sites

θα βαλω διαλυτικο??ειναι πο μεσα...μηπως πειραξει τα ψαρια..

Έχει ψάρια μέσα;

Αν το έχεις γεμάτο εννοείται πως δεν βάζεις διαλυτικό

Link to comment
Share on other sites

Ωραια θα δοκιμασω με ξυστρα οπως λεει και ο φιλος Skydiver910 και αν δεν βγαινει θα βαλω διαλυτικο... :D

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά!!

Το πλάτος δεν μου αρέσει

αλλά αφού δεν σε έπρεπε άλλο

ναι...η αληθεια ειναι οτι το ενυδρειο ειναι δυσαναλογο...
Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο γεμιστηκε!!!! Και δεν σταζει!!!! Πηρα μια χαρα!!!!! Τωρα θα το αφησω μια μερα και θα δω αν σταζει... :D Μετα θα καθαρισω τις σιλικονες...

post-56445-0-95820000-1410702717_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο φιλε μια χαρα!

Η σιλικονη οπως σου ειπε και ο αλλος φιλος θα φυγει με ξυστρα αλλα θελει δουλιτσα,μην βιαστεις ομως και γδαρεις τα τζαμια.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο φιλε μια χαρα!

Η σιλικονη οπως σου ειπε και ο αλλος φιλος θα φυγει με ξυστρα αλλα θελει δουλιτσα,μην βιαστεις ομως και γδαρεις τα τζαμια.

Ευχαριστω!!! Αλλα και το δικο σου θεμα με βοηθησε πολυ!!!! Θα προσπαθησω να το κανω οσο πιο αργα γινετε...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε νομίζω βιάστηκες να το γεμίσεις! Θέλει3-4 μέρες να αφήσεις τη σιλικόνη και μετά γεμίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε νομίζω βιάστηκες να το γεμίσεις! Θέλει3-4 μέρες να αφήσεις τη σιλικόνη και μετά γεμίζεις.

απλα ειχα δει και αλλους που το αφησαν μια μερα και μετα το γεμισαν....προβλημα δεν ειδα...
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είναι μικρό λογικά δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα, αλλά σε μεγαλύτερο μπορεί και να έκανες μπανάκι τώρα. Καλό είναι να στεγνώνει πρώτα τελείως η σιλικόνη και μετά να το γεμίζουμε

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είναι μικρό λογικά δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα, αλλά σε μεγαλύτερο μπορεί και να έκανες μπανάκι τώρα. Καλό είναι να στεγνώνει πρώτα τελείως η σιλικόνη και μετά να το γεμίζουμε

Στο επομενο DIY θα το θυμαμαι... ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε νομίζω βιάστηκες να το γεμίσεις! Θέλει3-4 μέρες να αφήσεις τη σιλικόνη και μετά γεμίζεις.

Καλοκαιρι ειναι με τοση ζεστη η σιλικονη τραβαει πριν καλα καλα την στρωσεις. . .

Link to comment
Share on other sites

Νατες και οι μελλοντικες σκεψεις!! :)

χαχαχαχχα μαλλον πολυ μελλοντικες!!!
Link to comment
Share on other sites

Βουαλα!!!!attachicon.gifimage.jpgattachicon.gifimage.jpg

Χαρτοταινία δεν βάλαμε για να κάνουμε τα κοψίματα και να βγει ωραίο στις γωνίες ε;

Τρίβε τώρα με την ξύστρα .

Καλό θα ήταν να μείνει κάνα δυο μέρες χωρίς νερό, ακόμα και τώρα μπορείς να το κάνεις. Η σιλικόνη κάνει κρούστα εξωτερικά και αργεί να στεγνώσει από μέσα

Link to comment
Share on other sites

Χαρτοταινία δεν βάλαμε για να κάνουμε τα κοψίματα και να βγει ωραίο στις γωνίες ε;

Τρίβε τώρα με την ξύστρα .

Καλό θα ήταν να μείνει κάνα δυο μέρες χωρίς νερό, ακόμα και τώρα μπορείς να το κάνεις. Η σιλικόνη κάνει κρούστα εξωτερικά και αργεί να στεγνώσει από μέσα

χαχαχαχα...Βαλαμε χαρτοταινια αλλα βαλαμε μονο απο μεσα....!!! Τωρα το ενυδρειο ειναι στο γραφειο μου χωρις νερο οποτε θα στεγνωσει....Θα μεινει ετσι μεχρι να παραγγειλω φιλτρο(eheim 2040) και βαλω αμμο...
Link to comment
Share on other sites

Καλυτετα να παρεις το 2041. Εχει χωρο για περισσοτερο βιολογικό. Υποψην οτι πρεπει να βλεπει στο μηκος. Αν το βαλεις αλλιως δε θα εχεις καλη κυκλοφορία

Link to comment
Share on other sites

Καλυτετα να παρεις το 2041. Εχει χωρο για περισσοτερο βιολογικό. Υποψην οτι πρεπει να βλεπει στο μηκος. Αν το βαλεις αλλιως δε θα εχεις καλη κυκλοφορία

Καλησπερα. Ελεγα για το 2040 λογω τιμης... Για το βιολογικο υλικο...Ποσο αμμωνια παραγει ενας μονομαχος...Το 2040 χωραει σιγουρα παραπανω απο αυτο που εχω τωρα...Αναγκαστηκα θα μπει στο μηκος δεν με παιρνει καπου αλλου...

Καπως ετσι ειμαι τωρα...post-56445-0-97120800-1410862161_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν το βαλεις εκει και γεμησει δεν θα μπορεις να κανεις τιποτα,ουτε το χερι σου δεν θα χωραει να βγαλεις το φιλτρο ή να αλλαξεις θεση σε καποιο φυτο.Οταν γεμησει θεωρησε πως ειναι αδυνατο να κουνηθει.Ακομα και αν μπορεις να το κουνησεις (σωματικα) ειναι τρομερα επικινυδνο!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...