Jump to content

Βοήθεια Για Αγόρα Ενυδρείου!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Φίλοι μου καλό βράδυ..Ψάχνω κάποιο κατάστημα ενυδρείων που να πουλάει σκέτη γυάλα ενυδρείο σε διαστάσεις 100χ40 ή 80χ40....από 100-150 λίτρα...να μην μου λανσάρει φίλτρα- φώτα- θερμάστρες και το κυριότερο να μην έχει την αντίστοιχη τιμή ενός juwel.....δηλαδή πρέπει να πάω Θεσσαλονίκη για να κάνω αγορά(μπράβο στην συμπρωτεύουσα χρόνια μπροστά στο έμπορείο και την ικανοποίηση των πελατών της) ...είμαι χρόνια στο χόμπι και από έρευνα αγοράς πολλά ξενύχτια...ένας με φυσιολογίες τιμές.. αυτή τη στιγμή δεν έχω την πολυτέλεια να το φτιάξω μόνος μου.......γιατί πρέπει να σκάσω τα τριπλά και τετραπλά...πείτε με παράξενο αλλά δεν νομίζω να είμαι ο μόνος... :cigar:

Έγινε επεξεργασία - xristos74
Link to comment
Share on other sites

Αν ψάχνεις μόνο απο Αθήνα

http://www.petsupermarket.gr/4012/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1/water-home-100x40x40cm-160lt.html

Αν ψάχνεις εντός Ελλάδας, οι επιλογές ειναι περισσότερες

http://www.igna.gr/index.php/eshop/enydreia-1/gyale-15/659-gr03-0336-glass-aquarium-rect-80x35x40-detail

Αλλιως φτιάχνεις ένα μόνος σου... ή βάζεις αγγελία να στο φτιάξει κάποιος που ξέρει

Έγινε επεξεργασία - Chocolate_Puma
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε puma απλά αγανάχτησα....

Μην τρελαινεσαι

Το εμπόριο ειναι αγορά και ζήτηση. Οποιος πουλαει ακριβα ή εκμεταλεύεται τους πελάτες, στο τέλος κλείνει

Οποιος πουλαει σωστα και στηρίζει τους πελάτες του, στο τέλος επιβιώνει

Καλό ξεκίνημα εύχομαι. Ασε την αγανάκτηση στην άκρη και κοίτα να το χαρείς!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα να το πάρω τσάμπα....απλά μέσα σε λογικά πλαίσια...π.χ το ενυδρείο με τα 160 λίτρα και το 150 ευρώ έχει 7μμ πάτο και το υπόλοιπο είναι 6μμ πήγα και το είδα από κοντά γιατί δεν γράφει πάχος μόνο διαστάσεις και είναι και το αγαπημένο μου μαγαζί ...και το κατάστημα στην μαρώνεια με το spedex μου πάει 190...τα έχω ψάξει σχεδόν όλα... για αυτό λέω τι γίνεται παντός και πάλι σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Χρηστο σε κανεναν δεν περισευουν σημερα σιγουρα αλλα απο την αλλη ειναι μια αγορα που την κανουμε για την τρελα μας και την γουσταρουμε, οποτε μην κολλησεις εαν ειναι 50 πανω η κατω αλλα τη θα σε γεμιση στο τελος για να κανεις την επιλογη, γιατι ενα ενυδρειο ειναι για παντα η τελος παντων για οσο συνεχιζουμε και θελουμε αυτον τον μικροκοσμο για παρεα.

Μπορεις να βαλεις και αγγελια για την κατασκευη επισης, οπως μπορεις να δεις και για καποιο μεταχηρισμενο εαν σε ενδιαφερει.

Έγινε επεξεργασία - Rik
Link to comment
Share on other sites

Και για αυτή την τρέλα φίλε Rik θα πλήρωνα και 250 ευρω για αυτό που θέλω τώρα...απλά όταν σου λένε σε ότι σε 45 πόντους ενυδρείο χωρίς κόντρες 155 λίτρα και το τζάμι 6μμ λες δεν πάτε στην ευχή του θεού...εκείνος θα το έβαζε στο σπίτι του.. ^_^

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, δεν θελω να σε πικαρω, αλλα εγω εχω αναλογο ενυδρειο κοντα στα 160 λιτρα απο το 1990 και δεν εχει κοντρες. Βεβαια εχει πατο και εχει και καπακι απο πλαστικο το οποιο δενει το ολο συνολο.

Ριξε μια ματια σε αυτο το απλο εργαλειο αν και παιζει και η ποιοτητα του τζαμιου και ο συντελεστης ανοχης.

http://www.theaquatools.com/building-your-aquarium

Έγινε επεξεργασία - Rik
Link to comment
Share on other sites

Rik φίλε μου σε ευχαριστώ που και μόνο που μου απάντησες απλά αγχώθηκα και σας ζητώ συγνώμη...παράλληλα σας ευχαριστω πολύ όλους....βάλτε και το γεγονός ότι παίζουν τα παιδία στο τζαμί...με έφαγε ο νεμο και ντόρη και τα αλάτια εγώ αγαπούσα τις αφρικάνες μου!!!!!!!!!!! :thumbsu:.

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο, δεν υπαρχει λογος να ζητας συγνωμη, κουβεντα κανουμε και σε καταλαβαινω γιατι εχω και εγω δυο ανταρτες.

Ισως τοτε θα πρεπει να φτιαξεις το ενυδρειο με ποιο χοντρο τζαμι για να εχεις κατα καποιο τροπο ησυχο το κεφαλι σου. :-)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παλικάρι μου να τα χαίρεσαι μέσα από την κάρδια μου....

Link to comment
Share on other sites

Να σε καλα, επισης! Και οτι θες εδω ειμαστε οποτε θες.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...