Jump to content

Καινουριο Ενυδρειο-Πιθανο Σκουλικι Στον Βραχο Μου.


Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα. Ειμαι καινουριος στο "αθλημα" και γραφω για πρωτη φορα στο forum :)
Εχω στησει το ενυδρειο μου (200λιτρα)και πριν 3 μερες εβαλα και τον βραχο μου. Απο εχτες καθως το χαζευα ειδα ενα ζωντανο σαν σαρανταποδαρουσα να κοβει βολτες στον βραχο. Μετα απο διαβασμα εδω στο forum ειδα οτι πιθανον ειναι bristle worm. Πρεπει να το απομακρυνω και αν ναι πως?(ειναι και γρηγορο το ατιμο) Απο οτι διαβαζω οι αποψεις διιστανται. θα προσπαθησω να το βγαλω μια φωτο αυριο να το ποσταρω εδω.
Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Μην κανεις τιποτα, το πιθανοτερο να εχεις πολλα ακομα, δεν πειραζουν τιποτα....

Καλως ηρθες στην παρεα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!
Επισης παρατηρησα σε ενα "τουνελακι" που κανει ενας βραχος εγκλωβισμενο ενα μαυρο οστρακοειδες. Αυτο δεν μπορω να το απομακρυνω.
Οτι βλεπω τωρα που δεν το εχω βαλει εγω στο ενυδρειο μου φαινεται περιεγο καθοτι ειμαι αρχαριος :P

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!

Επισης παρατηρησα σε ενα "τουνελακι" που κανει ενας βραχος εγκλωβισμενο ενα μαυρο οστρακοειδες. Αυτο δεν μπορω να το απομακρυνω.

Οτι βλεπω τωρα που δεν το εχω βαλει εγω στο ενυδρειο μου φαινεται περιεγο καθοτι ειμαι αρχαριος :P

καλως ηρθες το μαυρο [καβουρα μαλλον]βγαλτον.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Πριν φύγω για δουλειά έβγαλα μια γρήγορη φωτογραφία για να δείτε και εσείς.

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου! Από το λίγο που φαίνεται δεν μου κάνει για κάβουρας Δημοσιευμένη  εικόνα

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω, θα φας μακαρονάδα alle vongole! Μύδι είναι, μην ανησυχείς, το πολύ πολύ να ψοφήσει...

Έγινε επεξεργασία - timor
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω, θα φας μακαρονάδα alle vongole! Μύδι είναι, μην ανησυχείς, το πολύ πολύ να ψοφήσει...

σωστος
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι

ειναι διατομικη αλγη

εμφανιζεται σε ολα τα νεα ενυδρεια

και θα κανει τον κυκλο της και θα φυγει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οχι, στοματελα ειναι και ειναι καλο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...