Jump to content

Γνωμες Για Φωτισμο- Fluval T5 Ho Double


Fotis Lamprinos

Recommended Posts

Καλησπερα!
Διαβαζοντας στο φορουμ ανακαλυψα οτι οι συμβουλες που ειχα για τον φωτισμο ηταν 1000000% λαθος. Το ενυδρειο μου ηταν γλυκου νερου και οταν ρωτησα για την μετατροπη μου ειπαν πως θα ειμαι οκ με 2 λαμπες Τ8... :angylaw: OK αρχαριος ειμαι και το εχαψα μεχρι που αρχισα να διαβαζω εδω μην με πυροβολησετε :P
Λοιπον αυτο που σκεφτηκα να κανω ειναι να βγαλω το καπακι μου τελειως και παρηγγειλα αυτο το φωτιστικο γιανα το εξωπλησω με 4xT5 λαμπες στην διαταξη που βλεπω οτι εχετε δωσει συμβουλες εδω. http://ca-en.hagen.com/Aquatic/Lighting/Fixtures---Canopies/A3966
Καλα εκανα? Μπορει να με λενε Φωτη αλλα θελω τα φωτα σας για τα φωτα μου! :geek:
Παραθετω και φωτο λιγων ημερων γιανα καταλαβετε πως ειναι το ενυδρειο τωρα.


post-58866-0-16699600-1411386693_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ καλο το το φωτιστικό, εχω το μικρο "αδελφάκι" του με δυο λάμπες, ειναι ποιοτική κατασκευή θα το διαπιστώσεις και μονος σου.

Θα κάνεις κι ενα καλο συνδυασμό λαμπων και εισαι καλυμενος 100%.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε για την απαντηση σου!
Ειχα παει πριν σε ενα μαγαζι και ρωτησα και μου ειπε το παλικαρι κατι 350-450αρια και με επιασε λιγο ενα μουδιασμα. Τωρα εδωσα 200 αλλα πιστευω εκανα ποιοτικη επιλογη απο οτι μου λες και εσυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα φιλε μου μπορεις να μου στειλεις μερικες φωτο εαν δεν σου κανει κοπο το φωτιστικο το fluval. Διαμετρο τερμα ποσο ανοιγη?? Η πιαστρες του πως ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά παντος με 2 ηλεκτρονικα μπαλαστας αξίας 30Ε για 4 λαμπες έκανες μία χαρά αλλαγη!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...