Jump to content

New Tsip Reef


Tsipouras

Recommended Posts

Ναι μια χαρα ειναι.τελειωσε η διαδικασια της μετακομισηςοι δυο τελευταιες φωτος ειναι οι τελικες!τωρα τι κανουμε??εγω λεω αυριο να ριξω τον αραγωνητη και να του βαλω νερακι μεχρι τη μεση τουλαχιστον να ριξω και το βραχο να τον φυσηξει λιγο η κυκλοφορια και να βγαλει τωρα οτι εχει.τι λετε??

Link to comment
Share on other sites

Και να μηνουν παλι μεσα και στην πορεια να ξανακατσει πανω στον βραχο;!

Εγω την ωρα που θα ειχα εξω τον βραχο θα τον ψεκαζα με ενα ψεκαστηρη(καινουργειο και καθαρο) με νερο και με μια οδοντοβουρτσα θα τον ετριβα και λιγο, να φυγουν τα πολλα τουλαχιστον...

Μετα μπλουμ....

Κατσε μηπως καποιος αλλος εχει καμια αλλη ιδεα...

Προσεχε η αλατοτιτα-θερμοκρασια να ειναι ιδιες στο καινουργειο σε σχεση με το παλιο...

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι θα βαλω καμια καλτσαμε υαλοβαμβακα στον κυκλοφορητη και ανθρακα -αντιφωσφορο!παντως αγτο με τη βουρτσα μπορει να γινει πριν τον ριξω μεσα!!

Link to comment
Share on other sites

χαχα,οντως η πρωτη φωτο θυμιζει λιγο τη σκηνη στο braveheart μετα τη μαχη :usd::usd:

Εχει ομως και αυτο τη χαρη του!

Κατ την ταπεινη μου αποψη...

Ξεπλυνε τον αραγωνιτη σου καλα καλα σε εναν κουβα πριν να τον βαλεις στο ενυδρειο.

Αφου τον τοποθετησεις φτιαξε οσα λιτρα εχει διαφορα αυτο το ενυδρειο με το αλλο.Θα ειναι πολυ καλο αν το δαλυσεις το νερο σε κουβαδες και οχι στο ενυδρειο.

Ριχνεις το νερο μεσα στο καινουργιο και αφου,οπως ειπε ο αγγελος,φερεις τη θερμοκρασια εκει που θες ξεκινας τη μεταφορα βαζωντας οσο πιο πολυ νερο μπορεις απο το παλιο ενυδρειο.

Μεταφερεις και τα βραχακια σου και εισαι οκ :thumbsu:

Δειχνει πολυ ομορφο το καινουργιο!Καλογεμιστο :jig:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα η μεταφορα απο το παλιο θ αργησει λιγο λογο του φωτιστικου.κατα τ αλλα καμια ιδεα για το νεκρο βραχο εχεις??

Τα υπολοιπα οντως θα γινουν οπως τα ειπες.θα ξεπληθει καλα ο αραγωνητης πριν και το νερο θα φτιαχτει σε αλλους κουβαδες κ μετα θα μπει στο καινουριο ενυδρειο!!

Έγινε επεξεργασία - Tsipouras
Link to comment
Share on other sites

Για το νεκρο βραχο γιαννη θα σου πω τι κανω προσωπικα,ολες τις φορες που τον εχω χρησιμοποιησει.

Απλα τον ξεπλενω πολυ πολυ καλα με πιεση(ειδικα στις χαραμαδες/σπηλιτσες/πορους)και αν εχει πανω του διαφορα τα βγαζω με μια οδοντοβουρτσα,οπως ειπε και ο αγγελος,η' με κοπτακι,αναλογα τι ειναι.

Δεν χρειαζεται να κανεις τιποτε παραπανω απο αυτο :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

χαχα,οντως η πρωτη φωτο θυμιζει λιγο τη σκηνη στο braveheart μετα τη μαχη :usd::usd:

Εχει ομως και αυτο τη χαρη του!

Κατ την ταπεινη μου αποψη...

Ξεπλυνε τον αραγωνιτη σου καλα καλα σε εναν κουβα πριν να τον βαλεις στο ενυδρειο.

Αφου τον τοποθετησεις φτιαξε οσα λιτρα εχει διαφορα αυτο το ενυδρειο με το αλλο.Θα ειναι πολυ καλο αν το δαλυσεις το νερο σε κουβαδες και οχι στο ενυδρειο.

Ριχνεις το νερο μεσα στο καινουργιο και αφου,οπως ειπε ο αγγελος,φερεις τη θερμοκρασια εκει που θες ξεκινας τη μεταφορα βαζωντας οσο πιο πολυ νερο μπορεις απο το παλιο ενυδρειο.

Μεταφερεις και τα βραχακια σου και εισαι οκ :thumbsu:

Δειχνει πολυ ομορφο το καινουργιο!Καλογεμιστο :jig:

Ποια χαρά ρε Μιχάλη, ξέρεις τι παντόφλα έφαγε; Μην κοιτάς που δεν τα λέει……

Γιάννη στο τραπεζάκι που έβαλες το <<μικρό>> ενυδρείο δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη. Πρόσεχε τα πόδια του μην κάνουν σπαγγάτο και τα βρεις όλα στο δωμάτιο να κολυμπούν.

Link to comment
Share on other sites

Και σ ειπα μη λες τιποτα για την πντοφλα αφου δεν το καταλαβε κανεις!!οχι το μικρο το τραπεζακι ειναι δυναμη,κοντραρουν τα ποδια εκει π παταει το ενυδρειο και δεν ανοιγουν!

Link to comment
Share on other sites

Και σ ειπα μη λες τιποτα για την πντοφλα αφου δεν το καταλαβε κανεις!!οχι το μικρο το τραπεζακι ειναι δυναμη,κοντραρουν τα ποδια εκει π παταει το ενυδρειο και δεν ανοιγουν!

Εσύ ξέρεις καλύτερα. :thumbsu:

Μου αρέσει πολύ το καινούριο ενυδρείο πάνω στην βάση του. Γύρο από το φελιζόλ τελικά τι θα βάλεις;

Αυτοκόλλητο δεν θα βάλεις στην πλάτη;

Έγινε επεξεργασία - bouboulas
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα,ολοι εχουμε φαει "παρατηρησεις" απο τις γυναικες μας γιαννη...μη νοιωθεις ασχημα! :usd::usd::usd:

Γιατι ο σταματης νομιζεις εχει φαει λιγες νομιζεις,με τοσα ενυδρεια?Ασε που δεν τα λεει :usd::usd:

Link to comment
Share on other sites

Πολεμος... Αλλα αξιζει τον κοπο :)

Τα δοχεια για την δοσομετρικη ειναι ετοιμα;; Απο που τα εχεις παρει;;

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα,ολοι εχουμε φαει "παρατηρησεις" απο τις γυναικες μας γιαννη...μη νοιωθεις ασχημα! :usd::usd::usd:

Γιατι ο σταματης νομιζεις εχει φαει λιγες νομιζεις,με τοσα ενυδρεια?Ασε που δεν τα λεει :usd::usd:

Και το λέω στην γυναίκα μου όταν φωνάζει, να φωνάζει πιο σιγά. Μέχρι την Αργυρούπολη ακούγεται…. :whistling: :whistling:

Πολεμος... Αλλα αξιζει τον κοπο :)

Τα δοχεια για την δοσομετρικη ειναι ετοιμα;; Απο που τα εχεις παρει;;

Είναι συλλεκτικά κομμάτια και βγαίνουν μόνο κατόπιν παραγγελίας και πάρα πολύ ακριβά!! :hocky:

Link to comment
Share on other sites

Και το λέω στην γυναίκα μου όταν φωνάζει, να φωνάζει πιο σιγά. Μέχρι την Αργυρούπολη ακούγεται…. :whistling: :whistling:

Είναι συλλεκτικά κομμάτια και βγαίνουν μόνο κατόπιν παραγγελίας και πάρα πολύ ακριβά!! :hocky:

Σαν δεν ντρεπεσαι!! Τωρα καταλαβα τι ειναι!! Ουστ απο 'δω :P:D

Link to comment
Share on other sites

Και το λέω στην γυναίκα μου όταν φωνάζει, να φωνάζει πιο σιγά. Μέχρι την Αργυρούπολη ακούγεται…. :whistling: :whistling:

:hysterical::hysterical::hysterical:

Ναι ρε αφου μια φορα μια "παρατηρηση" της μου περασε ξυστα ετσι οπως εβγαινα απο το σπιτι!!

Εγω τι φταιω ρε συ?

Ασε τωρα που φωναζει μονο...πες την αληθεια,πεφτει και καμια ψιλη :bigemo_harabe_net-190::bigemo_harabe_net-190:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:hysterical::hysterical::hysterical:

Ναι ρε αφου μια φορα μια "παρατηρηση" της μου περασε ξυστα ετσι οπως εβγαινα απο το σπιτι!!

Εγω τι φταιω ρε συ?

Ασε τωρα που φωναζει μονο...πες την αληθεια,πεφτει και καμια ψιλη :bigemo_harabe_net-190::bigemo_harabe_net-190:

Μόνο ψιλή;;;; Καλά δεν φτάνει που μας ακούτε, μας βλέπεται κιόλας;;;;

Τέρμα δεν ξανατρώω ξύλο στο μπαλκόνι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με κρανος θα κυκλοφορουμε στο τελος!!Οντως τα δοχεια της δοσομετρικης μου ειναι τα μονολιτρα μπουκαλια απο γαλα Ολυμπος με μια τρυπα στο καπακι για αν περναει το σωληνακι!και υπαρχουν και δευτερα για να γινεται η τραμπα!!θελω να κανω κατι σε μεγαλυτερο βεβαια!και παλι εχω δει την ιδεα του Μαριου αλλα θα δουμε!!Μιχαλη μου το ξερω φιλε, ολοι τρωμε ντοφλα!!τωρα κοιταω!!δεν βλεπω να φτιαχνω ουτε 100 λιτρα σημερα ετσι οπως τρεχει η Α/Ο!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον με πηραν τηλ σημερα απο το μαγαζι που εχω παραγγειλει το skimmer της tunze το 9006 και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει πια το 9006 αλλα μπορουν να μου φερουν το 9012!η διαφορα στα χρηματα ειναι περιπου 20 ευρω.καμια ιδεα?στο σαιτ της tunze δεν το βρηκα παραμονο σε αναζητηση στο google!

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον ειναι tunze θα ειναι σιγουρα καλο! Τουλαχιστον οτι εχω παρει εγω απο tunze ειναι τρομερα ποιοτικό-αποδοτικό! Το σκιμμερ που λες 9012 ειναι μοντελο του 2014 και το μονο που μπορεσα να βρω ειναι αυτο το βιντεο που ειναι στα γερμανικα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Οντως το εψαξα λιγακι χθες και μιλησα και με το καταστημα!ειναι καινουριο μοντελο π δεν εχει πολυ καιρο που κυκλοφορησε.σκιμμαρει απο 200 εως 1200 λιτρα!μικρη η διαφορα στα χρηματα οποτε απο βδομαδα που θα το εχω θα σας το παρουσιασω κιολας!!

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είναι νέο μοντέλο, θεωρητικά θα είναι και καλύτερο!

Μεγειά φιλαράκι καλοδούλευτο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα Tunze στα σκιμμερ εχουν καλο ονομα, ειδικα αν το σκιμμερ σου ειναι και για ποιο πολλα λιτρα θα εισαι Α-ψ-ο-γ-ο-ς. Φωτογραφιες οταν ελθει και με το καλο να το παραλάβεις και να το στήσεις :)

Έγινε επεξεργασία - Discos
Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως αλλα μου κανει εντυπωση π βγλανε σκιμμερ με τοσο μεγαλυ διαφορα στα λιτρα,δγλαδη απο 200 εως 1200 λιτρα.αν το βλαεος σε ενα 200αρι δεν θα το στεγνωσει??μπηκε ο αραγωνιτης και λιγο νερακι και παρολο π τον ξεπλυνα τελεια το νερο εχει θολωσει πολυ.ο αραγωνητης ειναι ο ψηλοκοκος της red sea.σειρα εχουν παρει και τα υδραυλικα τα οποια θα ειναι ετοιμα να δουλεψουν με το που θα μπει το σαμπ!Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...