Jump to content

Φωτιστικό Γραφείου Για 20Άρι.


eliasjuve

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Επειδή το φωτιστικό που έχω αυτή τη στιγμή στο 20άρι μου είναι προβληματικό και επειδή δεν βρίσκω σωστή λάμπα , σκέφτομαι να πάρω ένα φωτιστικό γραφείου. Κάπου έχω διαβάσει για λάμπες οικονομίας με 6500Κ. Έχει δοκιμάσει κάποιος;

Από πόσα watts ξεκινούν; Από φυτά έχω μόνο ανούμπιες.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω ειμαι στο ψαξιμο για ενα 20αρι σκεφτομαι αυτο εδω που ειναι και σε καλη τιμη..

http://www.e-shop.gr/telco-hd2028-fotistiko-grafeioy-epitrapezio-40w-mayro-p-PER.997936

Λαμπα εχω,στο ντουι αυτο μπαινει μεχρι 40βατ.Αν αλλαξεις ομως το ντου με κεραμικο λογικα σημωνει και παραπανω,απλα θελω πρωτα να το δω.Αν ειναι τελειως πλαστικουρα δεν θα αντεξει πολλα βατ λογο θερμοτητας.

Link to comment
Share on other sites

Με σώζεις!! Ψωνίζω από εκεί αλλά δεν είχα προσέξει ότι έχει και φωτιστικά. Για τα watts δεν με πειράζει όσο πιο λίγα τόσο καλύτερα. Μονομάχο έχω στο ενυδρείο.

Τι λάμπα θα του βάλεις; Εννοώ σε kelvin.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να βαλω γαριδες και προφανως θα αργησω πολυ οποτε λεω να πειραματιστω με μια uv sun που εχω και συγκεκριμενα αυτη που δειχνω στην φωτογραφια.Δεν ξερω αν κανει για φυτα αλλα θα την δοκιμασω,εχει λευκο φως και πολυ δυνατο,δεν μπορω ομως να βρω τα κελβιν στο ιντερνετ και ουτε γραφει επανω.Την ειχα παρει για το ιγκουανα μου 60 ευρω μονο την λαμπα!!

Εσυ πηγαινε σε ενα ηλεκτρολογιο και ζητα την λαμπα που θελεις σε βατ και κελβιν να σου πει αν βγαινει και τι υπαρχει.

post-59611-0-19919300-1411749298_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - argy1
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος Νικολα!

Εχει και φθηνες λαμπες στα 6500κ οποτε θα αφησω τα πειραματα.

Προσεξτε μονο το ντουι του φωτιστικου που εβαλα το λινκ ειναι Ε27.

Έγινε επεξεργασία - argy1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά!!

Ειδα σε άλλο site περισσότερες πληροφορίες για το φωτιστικό και γράφει για λάμπες οικονομίας μέχρι 11W. Επίσης το ύψος φτάνει μέχρι 30 πόντους.

Από ότι βλέπω έχει λάμπες οικονομίας 12W 6400K και 2700Κ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...