Jump to content

Φεύγω


Recommended Posts

Την άλλη εβδομάδα θα φύγω από Σπέτσες και θα λείψω για 9 μέρες. Όσο αφορά το φαγητό έχω πάρει μια ταμπλέτα φαγητού που λέει ότι κρατάει για 14 ημέρες, να την βάλω; Αν όχι έχετε να προτείνεται άλλη λύση; Αν είναι και την βάλω να την βάλω 2 μέρες πριν φύγω ώστε να σιγουρευτώ ότι τρώει το ψάρι; Τώρα όσο αφορά το νερό θα κάνω μια αλλάγη την προηγούμενη μέρα πριν φύγω και με το που θα γυρίσω θα είναι το πρώτο πράγμα που θα κάνω. Έχετε να πείτε καμία συμβουλή που πρέπει να προσέξω για τις μέρες που θα λείπω;

Link to comment
Share on other sites

Την άλλη εβδομάδα θα φύγω από Σπέτσες και θα λείψω για 9 μέρες. Όσο αφορά το φαγητό έχω πάρει μια ταμπλέτα φαγητού που λέει ότι κρατάει για 14 ημέρες, να την βάλω; Αν όχι έχετε να προτείνεται άλλη λύση; Αν είναι και την βάλω να την βάλω 2 μέρες πριν φύγω ώστε να σιγουρευτώ ότι τρώει το ψάρι; Τώρα όσο αφορά το νερό θα κάνω μια αλλάγη την προηγούμενη μέρα πριν φύγω και με το που θα γυρίσω θα είναι το πρώτο πράγμα που θα κάνω. Έχετε να πείτε καμία συμβουλή που πρέπει να προσέξω για τις μέρες που θα λείπω;

Δεν την έχω ξανακούσει την ταμπλέτα που λες θα σου συνιστούσα καλύτερα να βάλεις μια αυτόματη ταΐστρα. Για όλα τα υπόλοιπα για να μην σε μπερδεύω θα σου απαντήσει κάποιος ποιο έμπυρος. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά :thaman: .

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ. Η καλύτερη λύση είναι να βάλεις μια ταΐστρα.

Η αργά διαλυόμενες τροφές, δεν είναι σίγουρο ότι δεν θα προκαλέσουν κάποια διαταραχή, γιατί δεν είναι σίγουρο ότι τα ψάρια, θα τρώνε όλη την ποσότητα που θα διαλύεται.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα συμφωνήσω με την ταϊστρα που προτείνουν και οι υπόλοιποι.

Αν δεν έχεις καλό θα ήταν είτε να προμηθευτείς κάποια ή να σου δώσει κάποιος άλλος για μερικές τις ημέρες που θα λείπεις.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα συμφωνήσω με την ταϊστρα που προτείνουν και οι υπόλοιποι.

Αν δεν έχεις καλό θα ήταν είτε να προμηθευτείς κάποια ή να σου δώσει κάποιος άλλος για μερικές τις ημέρες που θα λείπεις.

Έχω χρησιμοποιήσει ταμπλέτες χωρίς κάποιο πρόβλημα (Sera Holiday) και μάλιστα σε μία περίπτωση που σταμάτησε να δουλεύει η ταίστρα έκανε όλη τη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ με την ταϊστρα, το είχα προγραμματισμένο να την πάρω πριν φύγω αλλά το θέμα είναι οικονομικό. Πήρα μια αντίστροφη όσμωση τώρα που πιστεύω ότι είναι πιο σημαντική λόγο του ότι το νερό εδω Σπέτσες είναι χάλια όποτε δε μπορω να πάρω και την ταϊστρα τώρα. Είναι ακριβώς η επόμενη κίνηση όμως. Έτσι κι αλλιώς τόσες μέρες φεύγω μια φόρα άντε δυο το χρόνο και επειδή τώρα δε μπόρεσα να την προμηθευτώ είπα να προβώ σε αυτή την λύση. Τι λέτε στο να βάλω την μισή αφού ούτως ή αλλιώς αυτή είναι για 14 μέρες και εγώ θα λείψω για 9;

Έγινε επεξεργασία - ΣΤΑΜΑΤΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Τις συγγεκρυμενες ταμπλετες Sera Holiday εχω χρισημοποιησει κι εγω στο παρελθον με απολυτη επιτυχεια.

Link to comment
Share on other sites

Για ταμπλέτα επειδή μου πήρε ένας φίλος μου από Αθήνα και μου την έστειλε μου πήρε μια vitakraft premium vacation

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...