Jump to content

Magman's 400Lt Salty Reef Odyssey


magman

Recommended Posts

Ομορφιες!!!

Link to comment
Share on other sites

Ομορφιες!!!

Να εισαι καλα αδερφε μου!!! Ειναι ενα ονειρο που χωρις τη βοηθεια σου δεν θα ειχε στηθει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακροπορα. Την βρηκα σε καλη τιμη και την τσιμπισα :)

Δημοσιευμένη  εικόνα

Δημοσιευμένη  εικόνα

Και ο αστεριας

Δημοσιευμένη  εικόνα

Δημοσιευμένη  εικόνα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακροπορα. Την βρηκα σε καλη τιμη και την τσιμπισα :)

u6e9ehum.jpg

ujysytu3.jpg

Και ο αστεριας

8aqe7eja.jpg

vavuhy7u.jpg

Ανεστη απο οτι βλεπω το ενυδρείο σου αρχίζει και παίρνει τον δρόμο του....

Μια ενσταση για τον αστερια μιας και ειναι o Green Brittle Stars of DEATH

http://echinoblog.blogspot.gr/2008/11/giant-green-brittle-stars-of-death-when.html

Δεν ειναι reef safe τρωει διαφορα ζωντανα όπως ψάρια,γαρίδες κ.λ.π

Θα σε συμβούλευα να τον βγαλεις απο το ενυδρείο σου το συντομοτερο δυνατον φιλε...

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενα φοβερο ατυχημα χθες!!! Βρηκα την ασπρη ανεμωνη μεσα στη Jebao!!! Μπαινοντας στο σπιτι μυριζε ολιγον απο ψαριλα. Κοιταζω και τα βλεπω ολλα οκ. Κοιταζω λιγο καλυτερα και τη βλεπω. Την πεταξα πριν γινει καποιο κακο. Ειχα ενα ανεπαισθητο ασπρισμα του νερου απο καποια ζουμια που ετρεξαν απο το πτωμα της και λιγα τριματα. Εβαλα ανθρακα και υαλοβαμβακα. Ευτυχως ολα καλα!

Έγινε επεξεργασία - magman
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα ρε συ Ανέστη!

Να υποθεσω πως ηταν απλά μια άτυχη στιγμη? Εννοω, πρέπει να κάνεις κάτι για να μην επαναληφθεί?

Link to comment
Share on other sites

Πωωω κριμα για την ανεμωνη

μιας και ηταν πανεμορφη

απο την αλλη ευτυχως που το ειδες

γρηγορα και αντεδρασες σωστα

και δεν εχασες τιποτα

Τωρα πως ειναι τα ζωντανα?

Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι οκ. Ηταν μεταξυ φθορας και αφθαρσιας πολλες μερες. Ειχε παρει την κατηφορα. Δεν περπατησε ως εκει. Εχασε το κρατημα της και βρεθηκε το απογεμα στη Jebao.

Εχω ακουσει για χυμικο πολεμο μεταξυ των κοραλιων. Δεν ξερω μηπως της την επεσε η carpet παντως απο τη μεταφορα και μετα δεν στεκοταν καλα.

Link to comment
Share on other sites

Ανεστη βαλε τον αστερια στο σαμπ ,εκει θα σου κανει δουλεια που δεν φανταζεσε...τη ανεμωνη ητανε?φυσικα υπαρχει χημικος πολεμος μεταξυ ανεμωνων.

Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι οκ. Ηταν μεταξυ φθορας και αφθαρσιας πολλες μερες. Ειχε παρει την κατηφορα. Δεν περπατησε ως εκει. Εχασε το κρατημα της και βρεθηκε το απογεμα στη Jebao.

Εχω ακουσει για χυμικο πολεμο μεταξυ των κοραλιων. Δεν ξερω μηπως της την επεσε η carpet παντως απο τη μεταφορα και μετα δεν στεκοταν καλα.

Εισαι τυχερός που το πρόλαβες και δεν ειχες αλλες απώλειες. πραγματικα τελος καλο ολα καλα.

Να προσεχείς τις επόμενες δυο/τρεις ημερες τα ζωντανα σου. Αν δεις κατι να μην πηγαινει καλα μια καλη αλλαγή θα βοηθούσε, αλλιως ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Νικο ηταν μια λευκη ανεμωνη δεν ξερω ποιο ειδος. Ο αστεριας θα επιβιωσει στο σαμπ;;

Ημουν πραγματι τυχερος. Αλλαγη θα γινει σημερα η προγραμματισμενη.

Link to comment
Share on other sites

Νικο ηταν μια λευκη ανεμωνη δεν ξερω ποιο ειδος. Ο αστεριας θα επιβιωσει στο σαμπ;;

Ημουν πραγματι τυχερος. Αλλαγη θα γινει σημερα η προγραμματισμενη.

Ανεστη η crispa ητανε?λογικα θα ζησει εαν δεις κατι τον ανεβαζεις.
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με την αεμωνη εληξε χωρις απωλειες.

Η carpet εχει παει πισω απο το βραχο και δε φαινετε καθολου. Κουνισα λιγο βραχο αφου μου τον εριξε κατω. Κανα κολπο να την κανω να μετακινηθει;

Οι χθεσινες μετρησεις no3 ηταν στο 10. Παροτι ταιζω κατεψυγμενη και εχω 3 μερες το κοπαδακι θεωρω οτι ειναι χαμηλα. Το ματσακι της chaeto εχει γινει διπλασιο! Και αυτο με μια λαμπα fluval hang on 11watt. Εχω προσθεσει σταδιακα και καμποσο νεκρο βραχο στο σαμπ.

Ο αστερια μπηκε στο σαμπ. Αποδειχτηκε οτι ηταν εξαιρετικος κινηγος οταν εσβυναν τα φωτα!

Το κοπαδακι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

http://i1289.photobucket.com/albums/b509/magman4/Mobile Uploads/20141102_221913_zpscqffa715.jpg

20141102_221757_zpsalbkvweg.jpg

20141102_221755_zpsruaqzdfe.jpg

Έγινε επεξεργασία - magman
Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα Λυκουργο. Μου αρεσουν πολυ!!! Δεν ειχα μπλε στο ενυδρειο και ακομη ειναι νωρις για δυσκολα ψαρια.

Link to comment
Share on other sites

Ανεστη ωραιες οι χρωμιδες :thumbsu:

Έγινε επεξεργασία - vasilis4x4
Link to comment
Share on other sites

Ανεστη ωραιο το χαρεμι προσεχετο γιατι η μια σκοτωνει την αλλη για το πια θα υπερισχυσει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...