Jump to content

Παρουσίαση Κοινωνικού Ενυδρείου 160 Λίτρα!


sotosgreek

Recommended Posts

Ομορφο ενυδρειο! Αλλα ρε συ, βαλε καμια φωτο τις προκοπης με εξωτερικο server γιατι καθε φορα βγαζω τα ματια μου!

Βλεπω τις κοιλιτσες των αρλεκινων λιγο φουσκωμενες!

Ευχαριστώ Θοδωρή,

Συγγνώμη για τις φωτογραφίες, εγω τις ανεβαζω απο τον uploader για καλύτερα. Εμένα και στον υπολογιστή και απο κινητό μου της ανοίγει μεγάλες..κτιμα και καμαρωνα ότι ανεβαζω καλές φωτογραφίες σε ποιότητα εννοώ!

Link to comment
Share on other sites

Α,και αυτα τα γκαπυ ρε συ δεν μου κολλανε καθολου μαζι με τους αρλεκινους.......ασε που δεν ταιριαζουν και σε συνθηκες νερου......οι αρλεκινοι θελουν μαλακο νερακι! :)

Link to comment
Share on other sites

Α,και αυτα τα γκαπυ ρε συ δεν μου κολλανε καθολου μαζι με τους αρλεκινους.......ασε που δεν ταιριαζουν και σε συνθηκες νερου......οι αρλεκινοι θελουν μαλακο νερακι! :)

Ναι Γιώργο το ξέρω αλλα είχε ξεμείνει από μια λάθος παραγγελία που μου είχαν κανει στο Πέτρος απο και εγινε μέλος του ενυδρείου. Παντως με τα γκάπυ παίζει συνεχεια, δεν ξεκολλαει! Ειναι περίεργος ο τρόπος που κανουν παρέα σαν να ειναι του ίδιου είδους!;)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χρόνια Πολλά σε όλους! Ένα μικρό update του ενυδρείου μου! :xmas_smile::xmas_smile:

post-58799-0-38118500-1419798877_thumb.jpg

post-58799-0-95451400-1419798919_thumb.jpg

post-58799-0-37521600-1419799148_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο το ενυδρειο σου :thumbsu:
Το φυτο στην τελευταια φωτο στα δεξια με το καφε φυλλο και τις κοκκινες πιτσιλιες πως λεγεται ;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο το ενυδρειο σου :thumbsu:

Το φυτο στην τελευταια φωτο στα δεξια με το καφε φυλλο και τις κοκκινες πιτσιλιες πως λεγεται ;

Σ ευχαριστώ πολύ! Nympea tiger lotus bulb (red), λέγεται το φυτό αν ανέβεις πιο πάνω θα δεις πως ήταν την πρώτη μέρα που το πήρα σαν βολβό και μέσα σ έναν μήνα έχει τρομερή ανάπτυξη!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελεια..Το ειχα και εγω αυτο το φυτο στο παρελθον και μου αρεσε παρα πολυ...μια φορα μου εβγαλε και ανθος οταν τα φυλλα ανεβηκαν στην επιφανεια...αλλα τοσο καιρο δεν ηξερα πως λεγεται..

Link to comment
Share on other sites

Τελεια..Το ειχα και εγω αυτο το φυτο στο παρελθον και μου αρεσε παρα πολυ...μια φορα μου εβγαλε και ανθος οταν τα φυλλα ανεβηκαν στην επιφανεια...αλλα τοσο καιρο δεν ηξερα πως λεγεται..

Ναι τρομερό πρέπει να είναι το άνθος του! Εγώ σκέφτομαι να μην το αφήσω να πάει στην επιφάνεια. Να σε ρωτήσω, το άνθος βγληκε μλεσα από φύλλο που ήταν στην επιφάνεια ή από ξεχωριστό βλαστάρι!! Να διορθώσω Nymphea μου διέφυγε το "p"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ηταν ξεχωριστα αν δεν κανω λαθος ...ειναι πανεμορφο κ κανει κ σκια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ηταν ξεχωριστα αν δεν κανω λαθος ...ειναι πανεμορφο κ κανει κ σκια

Εγώ θέλω δυνατό φως βέβαια αλλά δεν ξέρω τι να κάνω ακόμη! Θέλω πολύ να δω το φυτό του!! Είχες ροζ λάμπα??

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο το ενυδρείο!

Πες μας και την ψαροσυνθεση που επικράτησε τελικά...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο το ενυδρείο!

Πες μας και την ψαροσυνθεση που επικράτησε τελικά...

Ευχαριστώ Αγάπη!! Όπως τα ξέρεις..τα παρατηρώ και δεν υπάρχουν προβλήματα και δεν μπορώ να επιλέξω!!! :usd::usd:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Αγάπη!! Όπως τα ξέρεις..τα παρατηρώ και δεν υπάρχουν προβλήματα και δεν μπορώ να επιλέξω!!! :usd::usd:

Σε καταλαβαίνω!!!

Είναι που θέλουμε να τα έχουμε όλα...

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω δυνατό φως βέβαια αλλά δεν ξέρω τι να κάνω ακόμη! Θέλω πολύ να δω το φυτό του!! Είχες ροζ λάμπα??

ειχα μια κιτρινη και μια ασπρη.το φλουρις εξελ εκανε πολυ καλη δουλεια

Link to comment
Share on other sites

ειχα μια κιτρινη και μια ασπρη.το φλουρις εξελ εκανε πολυ καλη δουλεια

Ωραια! Απο φως είμαι εντάξει! Co2 εχω χειροποίητο!!;)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γέννα αγγελόψαρων!! Τωρα;περιμενω τα φώτα των εμπειρότερων!!post-58799-0-70146700-1420566131_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τωρα μαλλον θα φαγωθουν απο τα αλλα ψαρια.Δυσκολα να την βγαλουν τα αυγα.

Ελπίζω πως όχι αλλα δεν πειράζει!! Την επόμενη φορά θα ειμαι πιο οργανωμένος να κάνω επιτυχημένη αναπαραγωγή!!
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να εισαι πιο σοφος και να τα βγαλεις τα σκαλαρια απο κει!

Τα ψαρακια ειναι λιγα μεσα στο ενυδρειο και ντροπαλα οποτε με λιγη τυχη πιστευω θα τα κρατησεις!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε ενα. 24 ωρο σχεδόν και οι γονείς προσέχουν τα αυγά νυχθημερόν χωρίς να πλησιάζει τπτ και όλα είναι στη θέση τους! Μερικά αυγά που άσπρισαν μόνο, τα απομάκρυνα με μια τσιμπήδα και επιτέθηκαν και σ αυτη!! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απο τις καλύτερες στιγμές στο χόμπι μας,

μπορεί να δεις και ουρίτσες αλλά μη περιμένεις να ζήσουν πολλά , ίσως και κανένα,

είναι μια σχετικά κουραστική διαδικασία και θα πρέπει να βάλεις το γόνο κάπου αλλού μόνο του,

να ετοιμάσεις ζωντανή τροφή αρτέμια και να ταίζεις πολλές φορες την ημέρα (τις πρώτες ημέρες ακόμα και καθε 3-4 ώρες)

Link to comment
Share on other sites

Το κακό ειναι ότι δεν έχω θερμοστάτη για να έστηνα ενα μικρο 15λιτρο ενυδρειο που εχω και κάθεται να βάλω μέσα τα αυγά αν εκκολαφθούν. Κάποια στιγμή θα είμαι πιο οργανωμένος! Είχα και γέννα απο dwarf gourami και τα ξαναπέρασα αυτά με το τάισμα. Θα ενημερώνω για τις εξελίξεις!

Περιμένω τις εμπειρίες σας!

Link to comment
Share on other sites

Ωωω...πο πο πως προσέχουν τα αυγά τους!

Με το καλό να σκάσουν τα αυγουλάκια και να δεις μωράκια αγγελοψαράκια!

:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε Σωτήρη.. τι να πω...

Όλο στο γουτσου γουτσου είναι τα ψαρακια σου...

Μακάρι να δεις ουριτσες και εμείς φωτογραφίες...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε Σωτήρη.. τι να πω...

Όλο στο γουτσου γουτσου είναι τα ψαρακια σου...

Μακάρι να δεις ουριτσες και εμείς φωτογραφίες...

Αστα να πάνε Αγάπη και εγώ αυτό σκέφτομαι! Μακάρι το εύχομαι και εγω.. Αύριο θα ξέρουμε!!!:)
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...