Jump to content

Sunsun Hw-403 Vs Aquanova Ncf 1500


Synagridas

Recommended Posts

Το καθυστερουσα αλλα το Fluval 305 που απ την αρχη μου βγηκε προβληματικο μαλλον θα τα φτυσει προσεχως -δεν μου αρκει ετσι κι αλλιως..- οποτε επειγει να παρω νεο φιλτρο και ειμαι αναμεσα στα δυο..και για τα δυο ακουω θετικα και αρνητικα αλλα μαλλον ειναι αποψεις απο 'τριτο χερι'..Εχει κανεις εικονα για καποιο απο τα δυο απο πρωτο χερι?Να το εχει δηλαδη και να ξερει τα χουγια του?Αποψη για την αποτελεσματικοτητα και την αξιοπιστια τους?Τα τεχνικα χαρακτηριστικα τα εχω δει και πρακτικα δεν εχουν θεωρητικα και πολλες διαφορες.Η μεγαλυτερη καταναλωση του sunsun ρεφαρει με την ακριβοτερη τιμη του aquanova οποτε μια η αλλη..κατα τα λοιπα ?

Link to comment
Share on other sites

Kοιτα εγω εχω το sun sun HW 404A, δηλαδη το αμεσως μεγαλυτερο! Γενικα ειμαι ικανοποιημενος! Κατι τρικ πρεπει να κανεις στην αρχη για να παρει μπροστα, λιγο τα πλαστικα του ειναι ευαισθητα και μου ηρθε αδειο αλλα κατα τα αλλα ειναι μια χαρα! Χωρο πολυ εχει, σχετικα αθορυβο ειναι και πιεση νερου καλη εχει.

Το αλλο δεν το εχω δουλεψει και δεν το ξερω!

Link to comment
Share on other sites

Ο θορυβος ειναι ενα θεμα που με απασχολει...οταν λες 'σχετικα αθορυβο'?Μου εχει μεινει ευαισθησια απο το 305 που κανει σαν τρακτερ..

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αθορυβο βρε παιδι μου αλλα ειναι μεγαλο μοτερ και οσο να ναι, οταν εχει πληρη ησυχια κατι ακουγεται!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ sun sun θα σου έλεγα. Έχω το 302 και το 304. Όπως σου είπε και ο Θοδωρής είναι πολύ καλά φίλτρα. Θέλουν λίγο προσοχή στα πλαστικά μέρει τους.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Sunsun 303 και το πήρα σε πααααρα πολυ καλη τιμη απο εξωτερικό και μου ήρθε γεμάτο και με τα υλικά του μαζί. Είμαι πολυ ικανοποιημένος απο τη λειτουργία του. Για τα πλαστικα μέρη δεν έχω διαπιστώσει κάτι αλλα αφου το λένε τα παιδιά θα το προσέχω λίγο παραπάνω κι εγω.

Για να πέρσι μπροστά δε χρειάστηκε κανένα τρικ απο εμένα. Όλα έγιναν χωρίς να το καταλάβω.

Έγινε επεξεργασία - Safarpn
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ποσο βγαινει με τα μεταφορικα??Εδω 67ευρω εχει..

Link to comment
Share on other sites

Συν 15€ τα μεταφορικά. Είναι πολύ καλός πωλητής έχω πάρει αρκετά πράγματα από εκεί, αλλά όχι ενυδρειακά.

Link to comment
Share on other sites

Σταματη δεν το χω με τι δικτυακες αγορες..οτι ειναι απο δω θα το παρω..67 ευρω εχει εδω..

Link to comment
Share on other sites

Σταματη δεν το χω με τι δικτυακες αγορες..οτι ειναι απο δω θα το παρω..67 ευρω εχει εδω..

Ότι νομίζεις εσύ ! Πάντως αν θες την γνώμη μου καλό θα είναι να τις μάθεις σιγά, σιγά, θα εξοικονομήσεις πολλά χρήματα, είτε από μαγαζιά δικά μας είτε εξωτερικού.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα απο εδώ

http://m.ebay.de/itm/331075831537?varId&txnId

48€ + 12€ τα μεταφορικά και επαναλαμβάνω με όλα τα υλικα του μέσα. Ήρθε σε 10 μέρες ακριβώς. Αν το έπαιρνα απο εδώ ήθελα 75€ εκει που το βρήκα συν 10€ μεταφορικά και δεν είχε τίποτα απο υλικα μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα απο δικα μας eshop ψωνιζω,εδω Σαμο τι να βρω..αυτα τα ebay και τα paypal και dispute δεν κατεχω ,δεν εχω και καρτες...ου γαρ ερχεται... :)

-------

Παναγιωτη 71 με τα μεταφορικα εχει εδω τωρα με υλικα..ενταξει δεν ειναι τρελη διαφορα..

Aquanova κανεις????

Έγινε επεξεργασία - Synagridas
Link to comment
Share on other sites

Καλα απο δικα μας eshop ψωνιζω,εδω Σαμο τι να βρω..αυτα τα ebay και τα paypal και dispute δεν κατεχω ,δεν εχω και καρτες...ου γαρ ερχεται... :)

-------

Παναγιωτη 71 με τα μεταφορικα εχει εδω τωρα με υλικα..ενταξει δεν ειναι τρελη διαφορα..

Aquanova κανεις????

10€ ειναι καλή διαφορά, μη το λες. Το θέμα αν σου πάθει κάτι και έχει εγγύηση. Στη δικη μου περίπτωση χαιρέτα μου τον πλατανο. Πάντως οταν το πήρα εγω οι τιμές ηταν πολυ παραπάνω και χωρίς υλικά. Αν τις κατέβασαν τόσο πάω πασο.

...... Βάλε όμως και τα έξοδα αποστολής κανά 10άρι €.

.....και που 'σαι, ξεκίνα να μαθαίνεις σιγα σιγα τις ηλεκτρονικές αγορές και τα PayPal (eBay κτλ) γιατι θα σου λύσουν τα χέρια και την τσέπη! Ειναι πολυ εύκολο να το κάνεις και θα γλιτωσεις κόπο, χρήμα και χρόνο.

Έγινε επεξεργασία - Safarpn
Link to comment
Share on other sites

Βρε δε λεω ειναι ,ασε που δεκα εδω δεκα εκει μαζευονται αλλα ειναι και η σχεση που αναπτυσεις με ενα μαγαζι και ξερεις ο διαολος καμια φορα τυχαινει κατι και εχω μουτρα να παρω και Κυριακη ακομα και αργια το Σταυρο ή τον Ιγνατιο και να με εξυπηρετησουν αμεσα,πολλες φορες στελνουν πραγματα ή ζωντανα πριν πληρωθουν...Παντως οντως πρεπει να ασχοληθω καποια στιγμη..

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Sunsun 303 και το πήρα σε πααααρα πολυ καλη τιμη απο εξωτερικό και μου ήρθε γεμάτο και με τα υλικά του μαζί. Είμαι πολυ ικανοποιημένος απο τη λειτουργία του. Για τα πλαστικα μέρη δεν έχω διαπιστώσει κάτι αλλα αφου το λένε τα παιδιά θα το προσέχω λίγο παραπάνω κι εγω.

Για να πέρσι μπροστά δε χρειάστηκε κανένα τρικ απο εμένα. Όλα έγιναν χωρίς να το καταλάβω.

Ναι ας μην στα λεγα απ το τηλ και θα σου λεγα εγω αν θα καταλαβαινες ή οχι! :D

Link to comment
Share on other sites

Τι κολπα θελει βρε παιδια διαφορετικα απο ολα τα αλλα??πειτε και σε μας..

Link to comment
Share on other sites

Εχουν ενα θεμα, κινεζια γαρ, με τους σωληνες τους που παρνουν αερα γιατι δεν θηλυκωνουν καλα οπως θα χρειαστει να βαλεις καποια τσοντα ( ας μου συγχωρθει η εκφραση ) για να μην παιρνει αερα! Επισης θελει γεμισμα και καλο κουνημα πριν αρχισεις να τρομπαρεις για να ανεβασει νερο!

Link to comment
Share on other sites

σε οποιο και να καταληξω οι σωληνες θα παραμεινουν οι υπαρχοντες,ειναι ιδιας διαμετρου αλφαδολαστιχο διαφανο ..Για aquanova δε βλεπω σχολια..Δε με περνει να το καθυστερησω πολυ,μεχρι Πεμπτη πρεπει να παραγγελθει..Στο μεταξυ,της νυχτας τα καμωματα.., εχτες το βραδυ μου ρθε να καθαρισω τα φιλτρα και εσπασαν και στο 305 και στο 405 τα αυτακια στα καπακια της φτερωτης...!!κοντευα να ξημερωθω με τη logo στο χερι..ευτυχως δουλευουν..

Έγινε επεξεργασία - Synagridas
Link to comment
Share on other sites

Εχουν ενα θεμα, κινεζια γαρ, με τους σωληνες τους που παρνουν αερα γιατι δεν θηλυκωνουν καλα οπως θα χρειαστει να βαλεις καποια τσοντα ( ας μου συγχωρθει η εκφραση ) για να μην παιρνει αερα! Επισης θελει γεμισμα και καλο κουνημα πριν αρχισεις να τρομπαρεις για να ανεβασει νερο!

Τίποτα απο όλα αυτα που μου είπες στο τηλεφωνο και περιγράφεις εδώ δε χρειάστηκε να κανω. Δεν έβαλα δυο κομμάτια μικρα απο τις σωληνώσεις, που δε χρειάζονται κι όλας και ούτε τσόντες, ούτε κουνήματα, ούτε ενα απόγευμα τρομπάρισμα που έκανες εσυ για να το λειτουργήσεις, ούτε να παίρνει αέρα ούτε τίποτα. Τσαααααακ.....μόνα τους έγιναν στο πι και φι.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχουν ενα θεμα, κινεζια γαρ, με τους σωληνες τους που παρνουν αερα γιατι δεν θηλυκωνουν καλα οπως θα χρειαστει να βαλεις καποια τσοντα ( ας μου συγχωρθει η εκφραση ) για να μην παιρνει αερα! Επισης θελει γεμισμα και καλο κουνημα πριν αρχισεις να τρομπαρεις για να ανεβασει νερο!

Συγνώμη για το άσχετο. Δεν είναι απρεπή η λέξη τσόντα. Τσόντα σημαίνει κομμάτι υλικού που τοποθετείται για να εξυπηρετήσει μια κατάσταση. Η κανονική λέξη είναι παρέμβυσμα. Η λέξη τσόντα έχει παρεξηγηθεί από την δεκαετία του 60, όταν τα σινεμά του Πειραιά έπαιζαν με το ίδιο εισιτήριο μια ταινία κανονική και τσόντα μια ταινία πορνό. Τότε έλεγαν, πάμε να δούμε την τσόντα. Έτσι έμεινε η λέξη και κακός παρεξηγείται.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...