Jump to content

Power Backup Για Κυκλοφορητες


Recommended Posts

Εχει κανεις φτιαξει backup για τους κυκλοφορητες του; Υπαρχει καπου καποιος οδηγος για εφεδρικη παροχη ρευματος σε περιπτωση διακοπης ρευματος;

Link to comment
Share on other sites

Ξανασηκωνω το ποστακι γιατι θα εχω λογω εργασιων τουλαχιστον 8ωρη διακοπη ρευματος. Καμια λυση;

Link to comment
Share on other sites

Για ποιούς κυκλοφορητές θέλεις να φτιάξεις το backup?

Μπορείς να ποστάρεις τα ακριβή μοντέλα?

Link to comment
Share on other sites

Aνεστη ειχε φτιαξει ο Χρηστος(gante) κατι σχετικο

Ριξε μια ματια

http://www.aquazone.gr/forums/topic/95491-diy-battery-backup-aea-oci-jebao-wp25/?hl=gante#entry947751

Link to comment
Share on other sites

Για ποιούς κυκλοφορητές θέλεις να φτιάξεις το backup?

Μπορείς να ποστάρεις τα ακριβή μοντέλα?

Πολυ σωστα σε ρωτάει ο husky διαφέρουν τα συστήματά για τους κυκλοφοριτες

Link to comment
Share on other sites

Επι της ουσιας ειναι αναγκαιο να δουλεψει η jebao wp40 και η tunze silence 1073.040 αντε και μια κινεζια στο refugium για το βραχο

Link to comment
Share on other sites

Εγω για την tunze εχω ενα μικρο ups και κραταει 4 ωρες και κατι ψιλα και ενα diy battery backup με 12ν και 7α μπαταρία για την jebao και κρατάει περίπου 8ωρες

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδωσες λυση!!! Να σ3 ρωτησω ομως Λυκουργο, εχω ακουσει για συνημμιτονα κλπ του ρευματος οσων αφορα τα ups. Υπαρχει περιπτωση να πεταξω τα λεφτα μου; Οσο για την μπαταρια, δεν μπορω ετσι απλα να συνδεσω κια μπαταρια;

Έγινε επεξεργασία - magman
Link to comment
Share on other sites

Εδωσες λυση!!! Να σ3 ρωτησω ομως Λυκουργο, εχω ακουσει για συνημμιτονα κλπ του ρευματος οσων αφορα τα ups. Υπαρχει περιπτωση να πεταξω τα λεφτα μου; Οσο για την μπαταρια, δεν μπορω ετσι απλα να συνδεσω κια μπαταρια;

Εξαρτάται απο την χρήση του ρευματος που θα παρεις σε μια διακοπη. Αν θελεις να δουλέψεις καποια μικρή αντλία, μια οθόνη η ενα μικρο ηλεκτρονικό μπιχλιμπίδι dc δεν θα εχεις κανενα θεμα με το οποιο συνημιτονο. Τωρα αν θες να βάλεις συσκευες με επαγωγικά φορτία η τρελά φορτία σαν εκκίνηση απλα δεν θα κανεις δουλεια.

Κοινός για λογική χρήση σε ενυδρειο μια χαρα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...